Edycja XIII - 2017/2018

Regulamin   Harmonogram   Klasyfikacja Ligi   Rezultaty konkursów   Nagrodzone prace

NAGRODZONE PRACE, ZDJĘCIA
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

I KONKURS

Konkurs biblijny: „Spotkania - w głąb Ewangelii według św. Mateusza”

II KONKURS

Konkurs fryzjersko – kosmetyczny: „Karnawałowe show fryzur i makijażu”

III KONKURS

Konkurs j. angielskiego: „Mosina_Wodziczko_English_Competition 2018”

Zmagania uczestników Ligi Międzyszkolnej w zakresie języka. Do Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki przybyło 11 uczniów z trzech szkół podstawowych z: Pecnej, Mosiny nr 2 i Lubonia nr 3. Zadania konkursowe tradycyjnie polegały na odpowiedziach na pytania w rozmowie wstępnej, opisie ilustracji i odpowiedziach na dwa pytania dotyczące tematyki ilustracji. Można by stwierdzić, że odbył się konkurs, tak jak poprzednie. Jednak tak nie było. Wszyscy uczniowie pokazali, że potrafią bardzo dużo. Sposób wykonania zadań, zakres słownictwa i jego poprawność, wymowa oraz płynność mówienia pozytywnie zaskoczyła organizatora konkursu. Drodzy uczestnicy Wodziczko_English_Competition! W roku 2018 udało się wam wyznaczyć nowe standardy. Zaprezentowaliście poziom znajomości języka angielskiego, który powinien być powodem do dumy dla Was, Waszych nauczycieli i Waszych rodziców. Nie zdarzyło się jeszcze, aby 50% uczestników uzyskało punktację pomiędzy 94 a 100 procent. Z powodu wyrównanych wyników konieczne było przeprowadzenie dogrywki pomiędzy czworgiem uczestników, aby wyłonić laureatów konkursu. Jednak, mili uczniowie, warto było powalczyć o dyplomy i słodkie trofea!
Wszyscy, dosłownie wszyscy zasługujecie na pochwały i wyrazy uznania! Gratulacje!

IV KONKURS

Zawody sprawnościowe z elementami udzielania pomocy przedmedycznej

W ramach Międzyszkolnej Ligi zostały zorganizowane zawody sportowe z elementami pomocy przedmedycznej. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z klas siódmych oraz gimnazjalnych.
     Na terenie naszej szkoły gościliśmy zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Mosiny oraz Szkoły Podstawowej z Pecnej. Niestety nie dotarła do nas drużyna ze SP z Krosna, która w ostatniej chwili ze względów organizacyjnych zrezygnowała z udziału. Mimo to przybyli uczestnicy mieli fajną zabawę połączoną z rywalizacją sportową oraz sprawdzeniem się w pomocy przedmedycznej i wiedzy sportowej.
Każda drużyna liczyła 4 osoby, w tym musiała być przynajmniej jedna dziewczynka. Rywalizowano w takich konkurencjach jak: test z wiedzy sportowej, tor sprawnościowy, przeciąganie liny, rzut kaloszem, rzuty piłki do kosza, sztafeta wahadłowa 4x100m oraz pomoc przedmedyczna, w tym: ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i zabieg resuscytacji krążeniowo-oddechowej po wcześniejszym rozpoznaniu i jednoczesnym wezwaniu telefonicznym pomocy medycznej. Wszystkie dyscypliny przeprowadzane były na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie: boisko „Orlik”, boiska do piłki siatkowej oraz ręcznej i koszykowej, 100-tu metrowej bieżni, a także w sali gimnastycznej.
     Po zaciętej rywalizacji o dwa punkty lepsi okazali się uczniowie ze SP z Pecnej i to oni wygrali zawody. Drugie miejsce przypadło uczniom ze SP nr 2 z Mosiny. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Liczymy że w przyszłym roku zagości u nas większa liczba drużyn, co zwiększy jeszcze bardziej poziom rywalizacji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.