mapa witryny   


Technikum

technik logistyk

AKTUALNOŚCI

2014/201512 maja 2015r.

Logistycy na Politechnice

     Już kolejny dzień uczniowie III klasy technikum logistycznego zdobywają wiedzę i umiejętności w specjalistycznych laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Zajęcia prowadzone są przez opiekunów praktyk posiadających doświadczenie w pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach, z którymi nasza młodzież spotyka się codziennie od 11 do 15 maja. Technik logistyk to jeden z 6 zawodów dla których przeznaczone są laboratoria w ramach projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe". Przedsięwzięcie jest efektem wielu pomysłów i lat pracy nad poprawą dostępu do praktyk zawodowych. Zajęcia te mają na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych o możliwość pełnego zapoznania się z najnowszym sprzętem w dziedzinie logistyki.
     Projektowanie etykiet logistycznych, praca z symulatorem procesów logistycznych, organizacja przestrzeni i operacji magazynowych w programie FlexSim, tworzenie dokumentacji w programie Comarch - to tylko niektóre zadania, z którymi mierzą się nasi uczniowie podczas zajęć w laboratoriach. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość korzystania z automatycznej identyfikacji towarów w technologii RFID oraz obsługa programu do uruchamiania procesów w automatycznym magazynie zintegrowanym z suwnicą.
     Na zakończenie praktyk uczniowie stworzą swoje Curriculum Vitae, napiszą list motywacyjny i wezmą udział w rekrutacyjnej rozmowie kwalifikacyjnej.

Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice Logistycy na Politechnice

20 kwietnia 2015r.

Porozumienie z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu

      W siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, zostało zawarte porozumienie pomiędzy Uczelnią, reprezentowaną przez jej kanclerza – doc. dr inż. Ireneusza Fechnera i Zespołem Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie, reprezentowanym przez dyrektora mgr Pawła Zawieję. To kolejny etap, trwającej już szósty rok współpracy, rozszerzający zakres dotychczasowych działań dydaktycznych.
     Umowa jest ukierunkowana na podniesienie jakości kształcenia oraz lepsze przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej uczniów technikum logistycznego, gdyż to oni są źródłem i celem naszej współpracy.
     Uczelnia będzie wspierała Zespół Szkół w zakresie obejmowania patronatem wydarzeń organizowanych przez szkołę a także informowania o organizowanych wydarzeniach i imprezach kierowanych do uczniów. Przyszli logistycy będą mieli okazję poznać logistykę w praktyce podczas wycieczek dydaktycznych do znanych firm logistycznych oraz wykładów zorganizowanych przez uczelnię.
     WSL oferuje również wsparcie dla nauczycieli kształcenia zawodowego, w formie uczestnictwa w corocznej konferencji „Forum Nauczycielskie WSL” będącego okazją do wymiany doświadczeń dydaktycznych w kształceniu logistycznym. Nauczycielom zostaną także udostępnione pomoce dydaktyczne.
     Zgodnie z ustaleniami przedstawiciele Zespołu Szkół będą uczestniczyć w przedsięwzięciach organizowanych przez uczelnię oraz włączą się w organizację akcji informacyjnych dotyczących szkoły partnerskiej. Uczniowie będą brać udział w spotkaniach z jej przedstawicielami na terenie szkoły.
     Jesteśmy przekonani, że partnerstwo pomiędzy szkołami pozwoli naszym uczniom osiągnąć wysoki poziom umiejętności zawodowych i zapewni lepszy start na rynku pracy.

Porozumienie z Wyższą Szkołą Logistyki Porozumienie z Wyższą Szkołą Logistyki Porozumienie z Wyższą Szkołą Logistyki Porozumienie z Wyższą Szkołą Logistyki Porozumienie z Wyższą Szkołą Logistyki Porozumienie z Wyższą Szkołą Logistyki

16 kwietnia 2015r.

Logistycy w Rabenie

      Uczniowie klas I i II technikum logistycznego wzięli udział w "Dniu Przedsiębiorczości" w firmie Raben w Gądkach, która zajmuje się szeroko pojętymi usługami logistycznymi począwszy od magazynowania a skończywszy na transporcie różnych towarów do klienta.
Pracownicy Rabenu przedstawili najważniejsze informacje dotyczące przedsiębiorstwa. Następnie zaprezentowana została praca urządzeń mechanicznych w firmowym magazynie, a pracownik zapoznał uczniów z zasadami składowania produktów oraz systemami informacyjnymi w firmie. Duże zainteresowanie uczniów wzbudził system przeciwpożarowy, który automatycznie załącza się w momencie powstania pożaru. Następnie uczniowie przyglądali się organizacji pracy w specjalnie wydzielonej strefie przeznaczonej do składowania produktów niebezpiecznych takich jak np. dezodoranty. Strefa ta jest oddzielona specjalną siatką, aby ewentualny ogień nie przedostał się na całą jej powierzchnię.
Kolejnym etapem zajęć w Rabenie były warsztaty edukacyjne podczas których nasi uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności.

Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben Logistycy w Raben

5 lutego 2015r.

Dzień zawodowy w Zespole Szkół


      W Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie odbył się „Dzień zawodowy”. Realizowane na terenie Zespołu Szkół przedsięwzięcie skierowane było do gimnazjalistów, którzy w tym roku szkolnym ukończą kolejny etap edukacyjny i staną przed trudnym wyborem dalszego kierunku kształcenia. Celem tego wydarzenia było zapoznanie gimnazjalistów z zawodami, w których mogą kształcić się na terenie swojej lub sąsiedniej gminy. Uczniowie, którzy nas odwiedzili zostali wprowadzeni w tajniki specyfiki pracy logistyka. Mieli oni okazje zmierzyć się z czynnościami, które na co dzień wykonują logistycy.
      Podczas warsztatów logistycznych, nasi goście, zostali zapoznani z szerokim zakresem wiedzy i umiejętności, które posiada wykształcony logistyk. Wcielając się w rolę logistyka, gimnazjaliści podjęli próbę twórczego rozwiązania zadanego problemu oraz formowali i zabezpieczali paletowe jednostki ładunkowe. W wyniku przeprowadzania przez nich typowych operacji magazynowych zapoznali się z takimi zjawiskami, zachodzącymi w magazynie, jak: rozsypka, rozkurz, rozlew i przyleganie substancji do ścian opakowania. Poprzez udział w warsztatach młodzież dowiedziała się jak wiele jest stanowisk pracy, o które może ubiegać się osoba z wykształceniem logistycznym.
      Po zakończeniu części warsztatowej zaproszona młodzież uczestniczyła w poczęstunku przygotowanym i zorganizowanym przez uczniów klas szkoły zasadniczej naszego Zespołu Szkół, kształcących się w zawodach cukiernik i piekarz.
      „Dzień zawodowy” cieszył się ogromnym powodzeniem. Wzięło w nim udział ponad 200 uczniów klas trzecich pobliskich gimnazjów: z Rogalina, Rogalinka, Borowa, Pecnej, Puszczykowa oraz dwóch gimnazjów mosińskich. Oprócz udziału w zdobywaniu wiedzy na temat wybranych zawodów gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się ze szkołą podczas jej normalnego dnia pracy. Przyglądali się prowadzonym zajęciom, oglądali pracownie przedmiotowe, zwiedzili bibliotekę szkolną i nowoczesne obiekty sportowe.

Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy7 Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy Dzień zawodowy

8 stycznia 2015r.

Wizyta w firmie LUMO - Technika Grzewcza


      Klasa Ia technikum w zawodzie technik logistyk złożyła wizytę w przedsiębiorstwie LUMO – Technika Grzewcza w celu zapoznania się z procesem produkcyjnym urządzeń grzewczych i systemów kominowych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dwie filie firmy.
W trakcie pobytu w przedsiębiorstwie młodzież mogła zobaczyć produkcję z wykorzystaniem urządzeń laserowych oraz przyjrzeć się czynnościom zawodowym pracowników. W trakcie wizyty uczniowie zostali przyjęci ciepłą herbatą oraz słodkościami.
W czasie pobytu na firmowej stołówce młodzież dowiedziała się o pracy firmy, kiedy powstała, z kim współpracuje oraz jak wygląda logistyka firmy. Na koniec wizyty uczniowie otrzymali upominki firmowe.

Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO Wizyta w firmie LUMO

5 grudnia 2014r.

VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna


      Nasi uczniowie technikum (Daniel Kozłowski i Adrian Zielonka - IV kl. technik logistyk) w dniu dzisiejszym wzięli udział w etapie okręgowym VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zostali oni wyłonieni w październikowych eliminacjach spośród niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce, a z ponad 1100 olimpijczyków z Wielkopolski.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

28 listopada 2014r.

Logistycy i hotelarze w Warszawie


     Mroźnym rankiem klasy hotelarskie (Ib, IIb) oraz logistyczne (Ia, IIa) wraz z opiekunami wybrały się do Warszawy na Targi Turystyczne w celu poznania branży turystycznej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z licznymi ofertami biur podróży, hoteli, miast-kurortów. Młodzież brała udział w różnych konkursach odbywających się na terenie targów, w których zdobyła liczne nagrody rzeczowe.
     Przed przyjazdem na Targi Turystyczne wraz z przewodnikiem ze Stowarzyszenia „Złota Kaczka” zwiedziliśmy Stare Miasto. Mogliśmy zobaczyć m.in. Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Katedrę Warszawską, Pałac Prezydencki oraz Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie byli świadkami zmiany warty.
     Ponadto klasy hotelarskie miały możliwość zwiedzenia recepcji hoteli: Bristol oraz Sofitel. Oba hotele są pięciogwiazdkowe. Uczniowie mogli porozmawiać z pracownikami hoteli, którzy przekazali im bardzo cenne informacje.
     Na koniec udaliśmy się na Lotnisko im. Fryderyka Chopina na Okęciu. Na żywo obserwowaliśmy pracę lotniska, odprawę pasażerów i nadanie bagażu.
     Wycieczka, mimo chłodu atmosferycznego, przebiegła w miłej, sympatycznej i gorącej atmosferze.

Uczniowie

Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie Logistycy i hotelarze w Warszawie


31 października 2014r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna – VII Edycja


     Dzisiaj zostały ogłoszone wyniki pierwszego, szkolnego etapu VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do udziału w tym roku przystąpiło 7429 uczniów z 285 szkół. Z tej liczby dwóch uczniów naszego Zespołu Szkół, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym z pozostałymi uczestnikami zawodów. Awans do drugiego etapu uzyskali ci, którzy udzielili najwięcej prawidłowych odpowiedzi na 25 pytań testowych z zakresu zarządzania zapasami. Wśród nich znaleźli się: Daniel Kozłowski – uczeń klasy III technikum oraz Adrian Zielonka z klasy IV technikum, obydwaj to przyszli technicy logistyki.
     Drugi etap odbędzie się 5 grudnia w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.
     Do tego czasu przyszłych logistyków czeka intensywna praca nad zgłębianiem tajników teorii zapasów.
     Uczestnicy rywalizują o staże i praktyki w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych, cenne nagrody w finale, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz bezpłatne studia w Wyższej szkole Logistyki, która jest organizatorem przedsięwzięcia.
     Adrianowi i Danielowi życzymy powodzenia i wytrwałości w osiąganiu celu.

23 października 2014r.

Technikum - technik logistyk, technik hotelarstwa

     Klasy pierwsze technikum w zawodach: technik logistyk i technik hotelarstwa wyjechały na wycieczkę integracyjną - na kręgle do Poznania. Uczniowie mieli okazję spędzić miło czas ze swoimi wychowawczyniami. Najlepszym w grze logistykiem został Wojtek Piaskowski, a hotelarzem Daniel Skrzypczyk.

Technikum - technik logistyk Technikum - technik logistyk Technikum - technik logistyk Technikum - technik logistyk Technikum - technik logistyk Technikum - technik logistyk Technikum - technik logistyk Technikum - technik logistyk

20 października 2014r.

Logistycy - wycieczka dydaktyczna do Browaru Lecha

Uczniowie klas III i IV technikum, w zawodzie technik logistyk uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Browaru Lecha w Poznaniu. Na początku został nam pokazany film wprowadzający w tematykę browarnictwa. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie zakładu poznając poszczególne etapy produkcji. Zwiedzaliśmy ważelnię, fermentację, filtracje oraz rozlewnię piwa. Pani i Pan przewodnik w ciekawy sposób przekazywali nam informacje oraz ciekawostki na temat produkcji piwa.

Logistycy - wycieczka dydaktyczna Logistycy - wycieczka dydaktyczna

16 października 2014r.

W firmie Sezam - Śrem

W czwartek odbyła się wycieczka dydaktyczna dla klas logistycznych. Uczniowie klas I i II technikum, w zawodzie technik logistyk, pojechali do firmy Sezam - Śrem. Firma Sezam zajmująca się dystrybucją towarów spożywczych zapoznała nas ze swoja działalnością. Poznaliśmy historie powstania firmy oraz zostaliśmy oprowadzeni po magazynie i chłodni firmy. Kierownik ds. logistyki opisał nam szczegóły swojej pracy i chętnie odpowiadał na zadawane przez nas pytania.

Partnerzy
logistyków
Technikum
Zespołu Szkół
im. Adama Wodziczki
w Mosinie
<


31 Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

Politechnika Poznańska

31 Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

<
Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja