mapa witryny   


Technikum

technik logistyk

AKTUALNOŚCI

2016/2017

31 maja - 1 czerwca 2017r.

Logistycy w Centrum Obsługi

Ładunków Masowych i Drobnicowych Świnoujście

     Grupa uczniów z klas ITL i IIIATL pod opieką pani Natalii Płotnickiej oraz pana Mateusza Zapolskiego udała się na dwudniową wycieczką do Świnoujścia. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Centrum Obsługi Ładunków Masowych i Drobnicowych. Zostaliśmy tam nie tylko zapoznani z istotą i zakresem działalności firmy OT Port Świnoujście Sp. z o.o., ale również oprowadzeni po placach składowych i przeładunkowych zakładu. Z ciekawością obserwowaliśmy przeróżne urządzenia i maszyny służące do przeładunku towarów w różnych transportach (morskim, kolejowym i drogowym). Niektóre z urządzeń, jak np. potężne dźwigi i suwnice zrobiły na nas ogromne wrażenie. Tuż po zwiedzeniu terminala czekała na nas przeprawa promowa na drugą stronę miasta.
Następnie przeszliśmy do ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego GRAAL, gdzie mieliśmy spędzić noc. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na spacer brzegiem morza, podczas którego niektórzy z odważnych zasięgnęli pierwszych morskich kąpieli. Po dotarciu do centrum miasta mogliśmy rozkoszować się smakiem przepysznych lodów i gofrów. Tak upłynął nam wieczór pierwszego dnia wycieczki.
Drugiego dnia rano czekało już na nas śniadanie na terenie hostelu. Tuż po posiłku udaliśmy się spacerem nad morze i do miasta. Następnie przeszliśmy do promu, którym przeprawiliśmy się na drugą część Świnoujścia.
Wycieczka bardzo nam się podobała, nie tylko ze względu na piękną, niemalże wakacyjną pogodę, ale również ze względu na zdobyte informacje z zakresu transportu, które z pewnością pomogą nam w zdaniu egzaminów zawodowych.
Łukasz Kowalski kl. IIIa TL


Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi Logistycy w Centrum Obsługi

22 maja 2017r.

Politechnika Poznańska
„Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”

pp05 (8 kB)     Uczniowie III klasy Technikum - technik logistyk - rozpoczęli udział w zajęciach w innowacyjnych technologicznie laboratoriach Politechniki Poznańskiej w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” jest to kontynuacja projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” wyróżnionego przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju tytułem „Najlepsza inwestycja w człowieka”, w którym nasi uczniowie brali udział w latach poprzednich.
Zajęcia specjalistyczne w laboratoriach mają na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych o możliwość pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem. To połączenie dwóch najważniejszych elementów praktyki – kontaktu z wyposażeniem wykorzystywanym w przedsiębiorstwach oraz systemem ośmiogodzinnej pracy. Laboratoria oferują 40 godzinne zajęcia specjalistyczne (22 - 26 maja). Podczas zajęć uczniowie zostaną poddani diagnozie kompetencji w tym ocenie swoich umiejętności. Otrzymają wsparcie w zakresie podnoszenia swojej wiedzy na temat posiadanych umiejętności i kompetencji. Po zakończeniu zajęć specjalistycznych w laboratoriach uczniowie otrzymają certyfikat ukończenia, w którym uwzględniony zostanie zakres podniesionych umiejętności.

Czas zawodowców

Czas zawodowców

23 marca 2017r.

Logistycy w Volkswagenie

     W czwartek klasy I i II technikum logistycznego pojechały na jednodniową wycieczkę do fabryki samochodów Volkswagen Poznań Sp. z o.o. w Jasiniu, w której produkowane są takie modele jak Caddy oraz Caddy Maxi. Uczniowie zostali oprowadzeni przez pana Jerzego Włodarczyka, który pokazał klasom jak wygląda przebieg produkcji samochodów. Zwiedzający dostali kamizelki odblaskowe, okulary ochronne i bezprzewodowe słuchawki, które były ułatwieniem w komunikacji miedzy przewodnikiem, a grupą w oprowadzaniu. Na samym początku przewodnik pokazał spawalnie, w której łączono i składano drzwi samochodów oraz pakowano na specjalne palety. Następnie klasy z bliska oglądały z czym zmagają się codziennie pracownicy oraz jakim ułatwieniem są specjalne roboty i maszyny, które precyzyjnie wykonują elementy samochodów , a w następnych etapach je składają. Droga, którą pokonują auta prowadzi przez: dział budowy karoserii, lakiernie oraz dział montażu. W dziale budowy karoserii powstaje konstrukcja samochodu. W ciągu doby fabrykę opuszcza około 700 gotowych karoserii Caddy. Pojazdy są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Poza wiedzą teoretyczną na temat produkcji samochodów i jej bardzo złożonym procesem, młodzież zyskała cenne informacje dotyczące zakresów logistyki w fabryce.

Logistycy w Volkswagenie

8 grudnia 2016r.

Logistyczna rywalizacja zatacza szersze kręgi

     Uczniowie technikum logistycznego z Wodziczki po raz pierwszy „wystartowali” w eliminacjach do Olimpiady: „Liga Młodych Logistyków” organizowanej we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Do rywalizacji przystąpiły dwa trzyosobowe zespoły przyszłych logistyków. Udział w konkursie dał im możliwość sprawdzenia się w pracy zespołowej, której towarzyszyły spore emocje. Liga Młodych Logistyków stała się nowym wyzwaniem dla uczniów oraz okazją do zdobycia nowych doświadczeń.
W pierwszej części konkursu członkowie zespołów wspólnie rozwiązywali test wyboru oraz wykonywali zadania obliczeniowe. Ta forma współpracy to doskonały sprawdzian wiedzy i umiejętności ale również kompetencji interpersonalnych uczniów.
Konkurs LML to nie tylko rywalizacja ale również dobra zabawa, której celem jest wzrost zainteresowania młodzieży problemami współczesnej, stale rozwijającej się logistyki.
Do finału przejdzie 12 zespołów z najwyższymi wynikami zdobytymi podczas eliminacji. Czy w tej „szczęśliwej dwunastce” znajdą się nasi uczniowie, dowiemy się już 16 grudnia.

Logistyczna rywalizacja zatacza szersze kręgi Logistyczna rywalizacja zatacza szersze kręgi Logistyczna rywalizacja zatacza szersze kręgi Logistyczna rywalizacja zatacza szersze kręgi Logistyczna rywalizacja zatacza szersze kręgi

2 grudnia 2016r.

75 minut z logistyką

     W 75-minutowym teście w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki wzięło udział 2 uczestników naszej szkoły. II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to wyzwanie, w którym nie wystarczy wykazać się wiedzą. Trzeba również posiadać umiejętność rozwiązywania testów, w których prawidłowych odpowiedzi może być więcej niż jedna.
Po awansie do II etapu uczniowie mieli niewiele ponad miesiąc na intensywną pracę aby wypaść w nim jak najlepiej. Teraz walczą o udział w etapie trzecim.
Jakie są ich wrażenia po opuszczeniu sali?
Ł: Wydaje mi się, że poziom zawodów był wysoki. Były w teście pytania, które sprawiły mi spory problem. Na szczęście nie było takich zbyt wiele. Teraz czekam do 16 grudnia na ogłoszenie wyników. Mam nadzieję na udział w III etapie Olimpiady.
N: Z punktu widzenia ucznia klasy drugiej pytania nie były łatwe, jednak liczę na to, że moje przygotowania się opłaciły. Chciałabym spróbować swoich sił w III etapie.

75 minut z  logistyką 75 minut z  logistyką 75 minut z  logistyką 75 minut z  logistyką 75 minut z  logistyką 75 minut z  logistyką

28 października 2016r.

Logistycy zmagają się dalej...

log (14 kB)     Zostały ogłoszone wyniki I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej! Dwóch spośród czterech uczestników Olimpiady z naszej szkoły awansowało do etapu II.
Zapytaliśmy uczestników o wrażenia:
Ł.: Jestem usatysfakcjonowany! Bardzo się cieszę! Czekałem na te wyniki z niepokojem. Włożyłem dużo pracy w przygotowanie się Olimpiady. Startuję już drugi raz, jednak VIII edycja nie była dla mnie szczęśliwa. Teraz zakwalifikowałem się do II etapu. Moje plany? Mam zamiar wykazać się swoją wiedzą logistyczną i dotrzeć do etapu III. A może nawet zostać finalistą!
D.: Pomimo, że nie zakwalifikowałem się do następnego etapu, to mam satysfakcję: moje wyniki były wysokie. Dlatego nie zniechęciłem się i planuję w następnej edycji, za rok, ponownie startować. Przede mną sporo pracy. Liczę na uzyskanie lepszych wyników pozwalających na udział w drugim etapie.
Tym, którzy już drugiego grudnia zaprezentują swoją wiedzę na etapie okręgowym w siedzibie Wyższej Szkoły Logistycznej w Poznaniu życzymy powodzenia. Natomiast tym, którym zabrakło kilku punktów – życzymy dużo wytrwałości w dążeniu do celu.

20 października 2016r.

Logistycy z Wodziczki u Rabena

     Przyszli logistycy z klas I, II i III technikum udali się na jednodniową wycieczkę edukacyjną do oddziału rejonowego firmy Raben Sp. z o.o. mieszczącego się w Gądkach koło Poznania. Najpierw zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich uczestniczyła w wykładzie na temat przedsiębiorstwa, a druga udała się do magazynów wysokiego składowania. Podczas spotkania w siedzibie spółki uczniowie dowiedzieli się o początkach działalności, zakresie świadczonych usług, prowadzonych inwestycjach, a także o systemie zatrudnienia oraz strategiach rozwoju firmy. Druga grupa w tym czasie zapoznała się z obowiązującymi zasadami BHP w magazynie, poznała metody składowania artykułów niebezpiecznych, a przede wszystkim zobaczyła zwykły dzień pracy w magazynie. Z zaciekawieniem uczestnicy wycieczki słuchali przewodników, którzy w przystępny sposób opowiadali o swojej codziennej pracy oraz odpowiadali na zadawane pytania. Następnie grupy zamieniły się miejscami tak, aby każdy mógł zarówno poznać magazyn, jak i firmę.

Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena Logistycy z Wodziczki u Rabena

3 października 2016r.

Rozpoczęły się olimpijskie zmagania logistyków

     Organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna co roku cieszy się, w naszej szkole, dużym powodzeniem.
Już po raz ósmy uczniowie z Wodziczki stanęli do rywalizacji o udział w kolejnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Celem każdego z uczestników jest powtórzyć sukces naszych uczniów z VI edycji Olimpiady i dołączyć do grona finalistów. 3 października postawili już pierwszy krok na drodze do finału podczas etapu szkolnego. Czy wykazali się wystarczającą wiedzą aby kroczyć nią dalej? Przekonamy się 28 października.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu.

olimpijskie zmagania logistyków olimpijskie zmagania logistyków olimpijskie zmagania logistyków olimpijskie zmagania logistyków olimpijskie zmagania logistyków olimpijskie zmagania logistyków

30 września 2016r.

Nasi logistycy w Anton Rohr

     Przyszli logistycy z czwartej klasy technikum uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do firmy Anton Rohr w Mosinie. Firma specjalizuje się w magazynowaniu, komisjonowaniu, przeładunku i transporcie mebli.
Uczniowie podczas zwiedzania zakładu mogli zobaczyć jak funkcjonuje magazyn, dzięki temu przekonali się jak istotną rolę pełni on w systemie logistycznym. Szczególnie interesujący okazał się magazyn wysokiego składowania, który do tej pory był znany młodym logistykom tylko ze zdjęć i slajdów. Była to kolejna wycieczka, podczas której uczniowie zobaczyli jak wygląda praca logistyka w praktyce.Partnerzy
logistyków
Technikum
Zespołu Szkół
im. Adama Wodziczki
w Mosinie31 Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

Politechnika Poznańska

31 Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja