mapa witryny   


Technikum - technik logistyk

AKTUALNOŚCI

2019/2020
26 lutego 2020r.

Trans.eu Group S.A. u Wodziczki

      Odbyło się spotkanie logistyków klas I i II z przedstawicielką firmy Trans.eu Group S.A. Panią Lucyną, która jest koordynatorem platformy TransEdu.
Platforma TransEdu powstała w 2012 roku na wyraźną prośbę uczelni i szkół logistycznych, szukających możliwości poznania pracy na systemie Trans.eu. Obecnie prowadzona jest współpraca z uczelniami i szkołami z całej Polski, w ramach której oferowana jest praktyczna wiedzę w postaci aplikacji TransEdu wiernie odzwierciedlającej giełdę transportową. Firma zapewnia wyselekcjonowaną wiedzę zamkniętą w czterech kursach przygotowanych przez specjalistów z branży TSL. Przeprowadza również próbne egzaminy i wystawia certyfikaty stanowiące potwierdzenie zdobytej wiedzy. Co roku zbierane są najważniejsze informacje z branży i wprowadzane wykłady i warsztaty w zaprzyjaźnionych placówkach dydaktycznych.
Celem TransEdu jest pośredniczyć pomiędzy pracodawcami i szkołami, oferując uczniom praktyczną wiedzę związaną z realiami pracy w branży transportowej, a pracodawcom rekomendować osoby, które wykazują uzdolnienia i wiedzę z zakresu branży TSL. Firma jest częścią grupy Trans.eu Group S.A., dostarczającej nowoczesne narzędzia pracy i świadczącej usługi dla całej branży transportowej w Polsce i Europie.
Zajęcia z naszymi logistykami składały się z dwóch form zdobywania wiedzy. W pierwszej części uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat Logistyki 4.0. Druga część poświęcona była zdobywaniu umiejętności praktycznych poprzez karcianą grę negocjacyjną z zastosowaniem narzędzi wykorzystywanych w pracy logistyka.
Narzędzia proponowane przez firmę z pewnością znajdą zastosowanie na zajęciach zawodowych z logistyki. Z wykorzystaniem platformy będą również przeprowadzane próbne egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, potwierdzone certyfikatem umiejętności.
Mamy nadzieję, że będzie to kolejna owocna współpraca firmy z Zespołem Szkół ukierunkowana na zdobywanie praktycznych umiejętności przez naszych logistyków.

Beata Zakrzewska

Trans.eu Group S.A. u Wodziczki Trans.eu Group S.A. u Wodziczki Trans.eu Group S.A. u Wodziczki Trans.eu Group S.A. u Wodziczki Trans.eu Group S.A. u Wodziczki Trans.eu Group S.A. u Wodziczki Trans.eu Group S.A. u Wodziczki


21 lutego 2020r.

Logistycy w Impakcie!

      W ostatnim tygodniu klasy pierwsze technikum logistycznego uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do firmy Impakt. Firma zajmuje się dystrybucją w segmencie akcesoriów i podzespołów komputerowych, akcesoriów dla graczy, rozwiązań sieciowych oraz szeroko pojętej elektroniki użytkowej. Klasy zapoznały się z organizacja pracy w magazynie wysokiego składowania, metodami kompletacji, pakowania oraz wysyłki towaru.

Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie! Logistycy w Impakcie!


20 lutego 2020r.

Praktyki zawodowe logistyków w Rimini

      Już dwa tygodnie pracujemy we włoskich przedsiębiorstwach logistycznych: EDH SRL, CARVI BIO S.R.L. UNIPERSONALE, LS BIJOUX DI SCHIARANTE LIVIO, TREVI S.P.A., POLARIS SRL. W ramach swoich praktyk wykonujemy prace zgodne z wymaganiami kwalifikacyjnym w zawodzie technik logistyk. Poznajemy różne obszary pracy logistyka: zabezpieczamy, pakujemy i przygotowujemy towary do wysyłki, a niektórzy z nas pomagają w ich dystrybucji. W firmach mamy swoich opiekunów, którzy wspierają nas merytorycznie i dzielą się z nami doświadczeniem zawodowym.

Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini Praktyki zawodowe logistyków w Rimini


17 lutego 2020r.

Pierwszy tydzień praktyk w Rimini

      Minął pierwszy tydzień pobytu w nadmorskim Rimini, położonym nad północnym Adriatykiem. W niezwykłych warunkach odbywamy czterotygodniowe praktyki zawodowe w zawodzie technik hotelarstwa i logistyk. Jesteśmy tutaj w ramach projektu Erasmus+ „Kreatywni Technicy w nowoczesnej Europie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
      Pierwszy tydzień upłynął bardzo spokojnie. Wdrażaliśmy się w rytm pracy zawodowej i poznawaliśmy europejskie standardy pracy w hotelach i firmach logistycznych. Przy życzliwej pomocy opiekunów praktyk byliśmy w stanie sprostać nowym obowiązkom.
      Po tygodniowej pracy należał nam się aktywny wypoczynek. Pod opieką tutora z biura Sistema Turismo wspólnie z młodzieżą bułgarską i łotewską pojechaliśmy na uroczą wycieczkę do San Marino. Podczas przejazdu autokarem do jednego najmniejszych państw Europy Tsveti i Milena przybliżyły nam legendę powstania republiki, jej walory turystyczne i gospodarcze. Następnie pod opieką przewodnika udaliśmy się na spacer szlakiem najważniejszych miejsc goszczącego państwa. Miedzy innymi zobaczyliśmy katedrę poświęconą pamięci św. Maryna z 19 wieku, katedra powstała w miejscu jednego z pierwszych kościołów przedromańskich. Jest to trójnawowa bazylika w stylu klasycystycznym z fasadą ozdobioną kolumnami w porządku korynckim. We wnętrzu katedry, po lewej stronie, w niszy w pobliżu prezbiterium, stoi podwójny fotel kapitanów – regentów. Po prawej stronie w srebrnej urnie znajdują się prochy św. Maryna. Następnie przeszliśmy na Piazza della Libertà, gdzie mieści się ratusz Palazzo Pubblico, siedziba rządu republiki. Ratusz został zbudowany w stylu gotyckim pod koniec XIVw. w miejscu wcześniejszego Wielkiego Domu Rajców. W latach późniejszych był wielokrotnie przebudowywany i naprawiany. Pod koniec XIXw. został odtworzony najprawdopodobniej zgodnie ze swoim pierwotnym wyglądem według projektu rzymskiego architekta Francesco Azzurri. Wejście do budynku umieszczone jest w podcieniach zamkniętych trójprzęsłową arkadą Wewnątrz znajduje się 60-osobowa Wielka Sala Rad, Sala Zgromadzeń i Sala Głosowań. Fasada ratusza ozdobiona jest herbami dziewięciu Zamków wchodzących w skład republiki. Nad środkowym łukiem arkady znajduje się kartusz z herbem republiki. Na wysokości półpiętra, w prawym narożniku budynku, umieszczona jest brązowa statuetka przedstawiająca św. Maryna. Nad ratuszem góruje z lewej strony wieża zegarowa. Nad tarczą zegara umieszczono mozaikę przedstawiającą postacie: św. Mariyna, św. Leona i św. Agaty. Ciekawostką jest to, że pod powierzchnią placu znajduje się średniowieczny kompleks cystern, gromadzących wodę deszczową dla potrzeb miasta. Pomnik na placu to Statua Wolności.
      San Marino znane było ze swoich kuszników. Co roku odbywa się w mieście festiwal Dni Średniowiecza „Medieval Days”, podczas którego rozgrywany jest turniej kuszniczy. Obchodom towarzyszy wiele imprez m.in. festiwal muzyki średniowiecznej, liczne parady, w których uczestnicy przebrani w historyczne stroje niosą sztandary. Towarzyszą im pokazy akrobatów i kuglarzy. Spacer zakończyliśmy pod jedną z trzech wież na szczycie góry Monte Titano.
      Teraz został czas na zakupy pamiątek i coś dla podniebienia. Włochy – to obowiązkowo pizza i kawusia. W dobrym nastroju pożegnaliśmy to urocze miejsce i pełni wrażeń wróciliśmy do hotelu. Przed nami kolejny tydzień pracy i nowych doświadczeń. Jednym z takich doświadczeń będzie zapewne korzystanie z publicznej samoobsługowej pralni i suszarni.

Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini Pierwszy tydzień praktyk w Rimini


12 lutego 2020r.

Już w Rimini

      Zakończył się drugi dzień pobytu w Rimini. Dzisiaj wspólnie z naszą opiekunką Viki zwiedzaliśmy miasto. Poznaliśmy jego historię najważniejsze atrakcje turystyczne. Wśród nich triumfalny Łuk Augusta z czasów rzymskich, stanowiący granicę drogi via Flaminia. Konstrukcja powstała z rozkazu Oktawiana Augusta w I wieku p.n.e. Pełnił niegdyś rolę bramy miejskiej, jako część murów obronnych miasta. Na półkolumnach znajdują się korynckie kapitele, medaliony z wizerunkami bogów; Posejdona i Romy. Do dnia dzisiejszego nie zachował się posąg Oktawiana Augusta, zwieńczający obiekt. Duże wrażenie wywarła na nas Świątynia Malatestów z XIII wieku wzniesiona przez ówczesnego księcia Rimini. Spacer zakończyliśmy na Placu Trzech Męczenników. Dowiedzieliśmy się, że z miastem związani byli Leonardo da Vinci i Federico Fellini, który urodził się w Rimini. Prawdą jest, że zachwyciły nas nie tylko zabytki, ale również urokliwe uliczki i kolorowe witryny sklepów.
      Następnie przeszliśmy do biura Sistema Turismo, gdzie spotkaliśmy się pracownikami. Opiekunka omówiła zasady udziału w projekcie, pobytu w hotelu i odbywania praktyk zawodowych. Viki udzieliła cennych wskazówek, jak poruszać się po mieście i korzystać z jego uroków.
      Po obiedzie pracownicy biura zaprowadzili nas do hoteli i firm logistycznych, w których od jutra rozpoczniemy praktyki zawodowe. Poznaliśmy opiekunów praktyk i zapoznaliśmy się z harmonogramem pracy na najbliższe dni.

Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini Już w Rimini


11 lutego 2020r.

Prognoza – to nie tylko przewidywanie pogody.

      Nasi logistycy, na zajęciach z organizacji pracy magazynu brali udział w symulacji, która miała na celu prognozowanie wielkości zapasów przez 52 tygodnie. Zapasy należało utrzymywać na optymalnym poziomie nie dopuszczając do braku zapasu, który generuje straty w postaci utraconych korzyści. Jednak utrzymywanie zbyt wysokich zapasów również nie było korzystne ponieważ generowało wyższe koszty ich utrzymania. Jak znaleźć złoty środek w takiej sytuacji? Każdy z uczestników analizował problem na swój sposób. Który z tych sposobów był najbliższy ideałowi? Tego dowiedzieliśmy się z analizy poniesionych kosztów utrzymania i uzupełniania zapasów. Zapewne to doświadczenie pozwoli przyszłym logistykom na bardziej świadome i trafne prognozowanie popytu.
      Wiele emocji, rozważań, dyskusji… To najlepszy sposób na zdobycie doświadczenia poprzez dobrą zabawę.

Beata Zakrzewska

Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody Prognoza to nie tylko przewidywanie pogody


10 lutego 2020r.

W drodze do Rimini

      9 lutego o godzinie 5.30 rozpoczęła się nasza podróż do Rimini. Droga na lotnisko w Berlinie minęła nam szybko, a lot do Bolonii okazał się bardzo przyjemny i nie taki straszy, jak niektórzy z nas sobie wyobrażali. Na lotnisku czekał na nas przedstawiciel włoskiego partnera projektu. Po dwugodzinnej jeździe autokarem dotarliśmy do hotelu, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Po krótkim odpoczynku przeszliśmy się okolicznymi uliczkami. Dzień zakończyliśmy wspólną kolacją.

W drodze do Rimini W drodze do Rimini W drodze do Rimini W drodze do Rimini W drodze do Rimini W drodze do Rimini W drodze do Rimini W drodze do Rimini W drodze do Rimini W drodze do Rimini W drodze do Rimini


24 stycznia 2020r.

Stojaki czy wieszaki? - logistyczne rozważania 1B TL

      Jak przechowywać odzież, obuwie, warzywa i owoce? Jakie urządzenia do składowania przyporządkować materiałom budowlanym ? Na takie i inne pytania musieli odpowiedzieć podczas zajęć uczniowie technikum logistycznego z IB . Na początku lekcji krótkie powtórzenie i łamigłówka z urządzeń do składowania takich, jak np: regały, stojaki, wieszaki, podkłady, zasieki, palety itd. Potem już tylko burza mózgów i dopasowanie wyposażenia magazynu do wybranych grup towarowych. Liczyła się szybkość działania, kreatywność, pomysłowość i oczywiście wiedza logistyczna. Ale opłacało się. Aktywna praca na lekcji zaowocowała poprawnie wypełnionymi tabelami w zeszytach uczniów i pozytywnymi ocenami z przedmiotu zabezpieczanie majątku. Nie da się ukryć, że taka wiedza jest niezbędna przy obsłudze magazynów. Nasi uczniowie dali radę.

Blanka Świtaj-Łukasik

Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki? Stojaki czy wieszaki?


23 stycznia 2020r.

Logistycy w Skodzie

      Uczniowie z klasy 2 technikum (technik logistyk) mieli możliwość uczestniczyć w wycieczce do Skoda AutoLab, które mieści się w Poznaniu. Na miejscu mieliśmy okazję zobaczyć jak zachowuje się auto podczas hamowania na suchej oraz mokrej drodze. Uczniowie także mogli sprawdzić się w refleksie podczas klikania w jak najszybszym czasie zapalających się światełek. Największą jednak atrakcją była możliwość przetestowania najszybszej symulacji dachowania auta w Europie, a także symulacja zderzenia czołowego przy prędkości 6 km/h. Żaden z uczniów nie był wstanie zbliżyć się do określenia tej prędkości ponieważ wszystkim wydawało się, że było to przy prędkości między 20 a 30 km/h.
      Wycieczka nauczyła uczniów jak mają korzystać bezpiecznie z auta aby na drodze być dobrymi kierowcami jak również pokazała jak zbudowane jest auto i dlaczego w taki sposób.

Logistycy w Skodzie Logistycy w Skodzie Logistycy w Skodzie Logistycy w Skodzie Logistycy w Skodzie


22 stycznia 2020r.

Logistyczne ABC…

      Każdy logistyk, który kształci się w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, musi być specjalistą w kilku tematach z zakresu gospodarki magazynowej. Należą do nich prognozowanie popytu, ustalanie metod dostaw do magazynu, zarządzanie ruchem towarów w magazynie, sporządzanie analiz magazynowych itd… Jedną z najważniejszych analiz, którą logistyka wykorzystuje do planowania, jest analiza ABC. Właśnie ona była przedmiotem ćwiczeń na ostatnich zajęciach z organizowana pracy magazynu. Uczniowie klasy pierwszej nabywali na nich umiejętności usprawniania pracy logistyka poprzez wykorzystanie, powszechnie dostępnego narzędzia jakim jest arkusz kalkulacyjny. Od tej pory nasi logistycy już wiedzą, że bez znajomości tego narzędzia nie obejdą się w pracy.

Beata Zakrzewska

Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC Logistyczne ABC


13 stycznia 2020r.

Studniówka

      Do matury pozostało 100 dni. Może aż 100, może tylko 100. Nie czas o tym teraz myśleć. Aby tradycji stało się zadość nasze myśli krążą wokół balu zwanego "Studniówką". W tym roku czas zabawy nastał w sobotę, 11 dnia stycznia roku 2020. Zabawa w tym roku była huczna. I trwała do samego rana.
      Jak na prawdziwą studniówkę przystało, rozpoczęła się ona tradycyjnym polonezem.

Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka Studniówka


8 stycznia 2020r.

Kamil Lala stypendystą

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku szkolnym to zaszczytne wyróżnienie stało się udziałem Kamila, który jest stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a po raz drugi otrzymał stypendium Starosty Powiatu Poznańskiego.
      Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen i przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.
      Kamilu, Twoje sukcesy – są naszymi sukcesami. Jesteśmy z Ciebie dumni i cieszymy się, że swoją postawą godnie Nas reprezentujesz. Życzymy dalszych sukcesów i wierzymy, że to nie koniec Twoich możliwości.

Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą


20 grudnia 2019r.

Klasowe wigilie

      W piątek w naszej szkole odbyły się Jasełka, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Wodziczki pod opieką p. Blanki Świtaj – Łukasik. Występ młodzieży niewątpliwie skłonił nas wszystkich do refleksji nad nadchodzącymi Świętami i dał odpowiedź na to, co tak właściwie powinno być ważne w tym magicznym czasie.
      Po Jasełkach młodzież wraz z wychowawcami udała się do sal na wigilie klasowe. Oczywiście nie obyło się bez prezentów, które niewątpliwie każdemu sprawiły przyjemność. Uczniowie klasy 1b TL (technik logistyk) wraz z wychowawcą złożyli sobie świąteczne życzenia oraz wspólnie kolędowali i kosztowali przygotowanych przez siebie świątecznych słodkości: pierników i pysznych ciast. Na twarzach wszystkich w tym dniu gościł uśmiech, bo przecież cudowna atmosfera pełna ciepła i serdeczności jest w tym okresie najważniejsza.

Joanna Dobraś

Klasowe wigilie Klasowe wigilie Klasowe wigilie Klasowe wigilie Klasowe wigilie Klasowe wigilie


5 grudnia 2019r.

"Kochajmy nasze małe ojczyzny"

      Uczniowie naszej szkoły, laureaci etapu szkolnego: Anna Józefowicz z klasy IVb TH i Przemysław Łuczak z klasy IIa TL, wzięli udział w finale X edycji powiatowego konkursu ekologicznego "Kochajmy nasze małe ojczyzny", w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Trzeci laureat eliminacji szkolnych, z powodu choroby niestety nie pojechał na finał. Nasz zespół, chociaż w osłabionym składzie, poradził sobie znakomicie! Bogaci w nowe doświadczenie zgłosimy się do udziału w przyszłorocznym konkursie i zawalczymy o wyższe miejsce. Gratulacje dla Ani i Przemka.

Małgorzata Kołodziej, Krzysztof Wiącek

Kochajmy nasze małe ojczyzny Kochajmy nasze małe ojczyzny Kochajmy nasze małe ojczyzny Kochajmy nasze małe ojczyzny Kochajmy nasze małe ojczyzny Kochajmy nasze małe ojczyzny Kochajmy nasze małe ojczyzny


3 - 5 grudnia 2019r.

Wizyta studyjna w Rimini

      Koordynatorki projektu praktyk zagranicznych realizowanego w programie Erasmus+ „Kreatywni Technicy z Wodziczki w nowoczesnej Europie”, panie Anna Sawińska i Marzena Adamczak wraz z dyrektorem naszej szkoły udali się do włoskiego Rimini. W trakcie pobytu spotkali się z przedstawicielami naszego włoskiego partnera, odwiedzili miejsca, w których uczniowie będą odbywali praktyki zawodowe, zapoznali się z warunkami zakwaterowania i wyżywienia podczas miesięcznego okresu praktyk. Nie zabrakło czasu na zwiedzanie miasta i krótki pobyt nad Adriatykiem.

Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini Wizyta studyjna w Rimini


28 listopada 2019r.

Dzień Zawodowy u Wodziczki

      Nasza szkoła zorganizowała Dzień Zawodowy. W godzinach od 9:00 do 15:00 gościliśmy wielu uczniów z 9 szkól podstawowych. Były to szkoły z Mosiny, Puszczykowa, Borowa, Pecnej, Rogalinka, Rogalina, Krosna i Krosinka.
      W organizację Dnia Zawodowego zaangażowało się wielu uczniów naszej szkoły. Robili oni wszystko by zadowolić gości …a przy okazji przekazać rzetelne informacje dotyczące placówki. Przeprowadzili między innymi synchronizowany pokaz kelnerski oraz dokonali prezentacji zawodu hotelarza, logistyka i zawodów szkoły branżowej. Ponadto hotelarze opowiedzieli o swoim doświadczeniach, jakie nabyli podczas realizacji praktyk zagranicznych w Hiszpanii i Berlinie oraz przedstawili ofertę naszej szkoły dotyczącą przyszłorocznych praktyk we Włoszech. Logistycy natomiast wzięli udział w humorystycznej scence i oprowadzili uczniów szkól podstawowych po szkole.
      Mamy nadzieję, że goście mieli okazję poczuć ducha i atmosferę naszej szkoły i że wielu z nich zobaczymy w jej murach w przyszłym roku. Dziękujmy za odwiedziny i do zobaczenia u Wodziczki!

Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki Dzień Zawodowy u Wodziczki


22 listopada 2019r.

Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie

      Uczniowie technikum o profilu logistycznym mieli okazję pojechać na wycieczkę do fabryki BMW, która znajduje się w Berlinie. Na początku w formie prezentacji poznaliśmy historię produkcji motocykli, a także usłyszeliśmy, że w tym roku w miesiącu wrześniu wyjechał 3-milionowy motor. Uczniowie zagłębili także tajniki metody Kaizen, która była bardzo widoczna podczas zwiedzania fabryki. Z ciekawostek, które przekazał nam przewodnik dowiedzieliśmy się, że błędy podczas produkcji wynoszą praktycznie 0% a to tylko i wyłącznie przez zaawansowany system ciągłego doskonalenia. Miejsce to będziemy bardzo miło wspominać dzięki wiedzy jaką mogliśmy "pochłonąć".
      Chcieliśmy także zaznaczyć, że fabryka BMW, którą zwiedziliśmy w Berlinie jest jedyną na świecie fabryką motorów tej firmy.
Później zwiedzaliśmy Berlin.

Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie Logistycy w fabryce motocykli BMW w Berlinie


19 listopada 2019r.

Przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w Rimini

      Uczniowie klas II i III technikum logistycznego i hotelarskiego, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie „ Kreatywni Technicy z Wodziczki w nowoczesnej Europie”, rozpoczęli intensywne przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe do Rimini we Włoszech.
       Przygotowanie językowe z języka angielskiego i włoskiego ma różne formy pracy. Wszyscy uczestnicy projektu zobowiązani są rozwiązać testy biegłości języka angielskiego i na podstawie uzyskanych wyników wziąć udział w kursach językowych poprzez europejską platformę wsparcia językowego online (OLS). Kursy językowe online są dostępne dla wszystkich poziomów zaawansowania.
      Od listopada ruszyły zajęcia grupowe z języka angielskiego ogólnego i zawodowego. Każdy uczestnik projektu odbędzie 10 godzin zajęć z języka angielskiego ogólnego i 10 godzin zajęć z języka angielskiego zawodowego. Młodzież pod okiem doświadczonych nauczycielek Alicji Hinc I Darii Dobraś doskonali umiejętności komunikacyjne niezbędne w sytuacjach dnia codziennego i zawodowego. Rozpoczął się kurs podstawowy z języka włoskiego, który prowadzi lektor ze Szkoły Językowej „ Salamanca” w Luboniu. Zaletą zajęć jest to, że prowadzi je Włoch, który nie tylko uczy nas podstaw włoskiego, ale także przekazuje ciekawostki z kultury i obyczajów. Dopełnieniem zajęć grupowych jest możliwość samodzielnej nauki włoskiego z wykorzystaniem programów komputerowych w MCI. Kolejnym etapem przygotowania językowego z włoskiego będą zajęcia zorganizowane przez naszego Partnera w Rimini.
      W ramach godzin z geografii i wiedzy o społeczeństwie młodzież poszerzy wiedzę z zakresu położenia geograficznego, sytuacji społecznej, politycznej i gospodarczej Włoch. Podczas godzin z wychowawcą uczniowie podzielą się ze sobą wiedzą na temat zwyczajów i obyczajów państwa, w którym spędzą cztery tygodnie na przełomie lutego i marca. W tym celu młodzież przygotowuje prezentacje na temat kultury, tradycji i savoir vivre państwa goszczącego.
      W grudniu rozpoczną się zajęcia z pedagogiem Marianną Wojciechowską i doradcą zawodowym Alicją Jankowiak. Celem spotkań będzie przygotowanie uczniów do radzenia sobie w sytuacji stresu spowodowanego rozłąką z domem i pracą w obcym środowisku. Koniecznym wydaje się zapoznanie uczniów z podstawowymi przepisami prawa obowiązującego we Włoszech.
      Przed samym wyjazdem kierownik szkolenia praktycznego Krzysztof Derengowski podczas dwugodzinnego spotkania przypomni młodzieży zasady bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku hotelarza i logistyka.
      Tak szczegółowo opracowany i realizowany harmonogram przygotowań uczestników mobilności do wyjazdu na praktyki zagraniczne ma zapewnić im bezpieczne i bezstresowe odbycie praktyk zawodowych we Włoszech.

Anna Sawińska


Przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w Rimini Przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w Rimini Przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w Rimini Przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w Rimini Przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w Rimini Przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w Rimini Przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w Rimini


15 listopada 2019r.

„Szacun dla zawodowców”.

      Kolejny raz uczniowie naszej szkoły reprezentowali wybrane zawody na targach w ramach kampanii "Szacun dla zawodowców". Celem kampanii jest promocja kształcenia zawodowego, a w szczególności poszerzanie wiedzy o konkretnych zawodach. Akcja jest organizowana od 2015 roku. Najpierw skierowana była do gimnazjalistów, a od 2017 r. także do uczniów szkół podstawowych. Organizatorem kampanii jest Miasto Poznań i Powiat Poznański. W ramach targów "Arena Zawodów" nie są promowane szkoły, ale właśnie konkretne zawody. Idea jest taka, by uczeń zastanowił się, kim chce zostać w przyszłości i jaki chce wybrać zawód, a dopiero później nad tym, która szkoła oferuje mu najlepsze kształcenie. Nasza szkoła godnie reprezentowała zawody: technik logistyk, technik hotelarz oraz cukiernik. Uczniowie technikum logistycznego wyjaśniali młodszym kolegom zastosowanie kodów QR w logistyce, uczyli ich skanowania zadając przy tym inteligentne, na pozór śmieszne, choć wcale nie łatwe pytania. Hotelarze z dumą i entuzjazmem opowiadali o swoim zawodzie prezentując wypełnianie karty pobytu w hotelu, a cukiernicy serwowali przepyszne, kolorowe babeczki. Było miło, wesoło i apetycznie. Nasi uczniowie swoją pozytywną energią, zaangażowaniem i pasją do zawodu przyciągali tłumy młodszych kolegów, którzy z wielkim zainteresowaniem ich słuchali. Możemy być z nich dumni ;). Opiekunami uczniów były Pani Blanka Świtaj-Łukasik, Pani Agnieszka Konieczna oraz Pani Marianna Wojciechowska.

Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców Szacun dla zawodowców


30 października 2019r.

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla naszych uczniów.

      W Starostwie Powiatowym w Poznaniu, podczas XIII sesji Rady Powiatu w Poznaniu, wręczone zostały Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat poznański.
      Wśród wyróżnionych stypendiami Rady Powiatu znajdowali się także nasi uczniowie technikum w zawodzie technik logistyk: Kamil Lala i Przemek Łuczak. O stypendium Rady Powiatu w Poznaniu ubiegać się mogli uczniowie szkół, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym, prowadzonych przez powiat poznański. Warunkiem koniecznym do otrzymywania stypendium było uzyskanie średniej ocen w poprzednim roku nauki, równej co najmniej 5,0.
      Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w przyszłym roku, a wszystkich naszych uczniów zachęcamy do osiągnięcia takich wyników w nauce abyśmy w kolejnym roku szkolnym mogli pojechać dużym autobusem po stypendia Rady Powiatu i nagrodę Starosty.

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla naszych uczniów Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla naszych uczniów Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla naszych uczniów Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla naszych uczniów Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla naszych uczniów Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla naszych uczniów Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla naszych uczniów Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu dla naszych uczniów


29 października 2019r.

X Powiatowy Konkurs Ekologiczny

"Kochajmy nasze małe ojczyzny"

      Uczniowie naszej szkoły przystąpili do etapu szkolnego X Powiatowego Konkursu Ekologicznego. W konkursie wzięło udział 29 uczniów.
      Najlepsze wyniki uzyskali: Anna Józefowicz z klasy IVb TH, Przemysław Łuczak z klasy IIa TL, Maksymilian Bzdenga z klasy Ib TL. Wymienieni uczniowie zostali zgłoszeni do następnego etapu konkursu.
      Gratulujemy laureatom etapu szkolnego i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Kochajmy nasze małe ojczyzny Kochajmy nasze małe ojczyzny Kochajmy nasze małe ojczyzny


23 października 2019r.

XII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

      14 uczniów z klasy II i IV technikum logistycznego zmierzyło się z zadaniami XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, która skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, a w naszej szkole ten etap zmagań zorganizowały p. Blanka Świtaj-Łukasik i p. Beata Zakrzewska. Wyniki tego etapu będą ogłoszone do dnia 6.11.2019 roku.
Trzymamy kciuki!

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna


18 października 2019r.

Lekcje o atomie

      W naszym Zespole Szkół odbyły się lekcje dotyczące energetyki jądrowej w ramach projektu "100 lekcji o atomie" - edycja 2019. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Energii. Lekcje dla uczniów naszej Szkoły poprowadził dr inż. Bartosz Ceran z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Poznańskiej. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach o energetyce w ramach, których poznali wady i zalety znanych technologii produkcji energii elektrycznej, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni jądrowych. Prowadzący wyjaśnił uczniom dlaczego wskazana jest budowa elektrowni jądrowej w Polsce, co to jest mix energetyczny, bezpieczeństwo energetyczne i dlaczego należy ograniczać emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.16 października 2019r.

Na biologii się pracuje

      Lekcje biologii nie zawsze muszą być nudne. Nasi hotelarze oraz logistycy przekonali się o tym na własnej skórze.
      Praca z mikroskopem nie jest trudna, wystarczy postępować zgodnie ze sztuką mikroskopowania. W czasie lekcji poprzedzającej, uczniowie zostali poinstruowani teoretycznie o elementach budowy mikroskopu, a potem? … Potem się działo. Młodzież mogła samemu zobaczyć np. odnóże kroczne muchy, przekrój przez łodygę bawełny, owoc pomidora, czy wiele innych preparatów.
      Ciekawym dopełnieniem lekcji była praca z mikroskopem podłączonym do komputera, a także praca z ekranem dotykowym, który świetnie sprawdza się w czasie nauki.

Joanna Pajączeks

Na biologii się pracuje Na biologii się pracuje Na biologii się pracuje Na biologii się pracuje Na biologii się pracuje Na biologii się pracuje Na biologii się pracuje Na biologii się pracuje Na biologii się pracuje


15 października 2019r.

Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego

Integracja klasy IA TH/TL
      Było miło, sympatycznie i zabawnie. We wtorek uczniowie klasy IA TH/TL uczestniczyli w zajęciach integrujących i poznawczych siebie nawzajem. Zajęcia prowadziła Pani pedagog Marianna Wojciechowska w towarzystwie wychowawcy klasy Pani Blanki Świtaj-Łukasik. Dużo śmiechu, rozmów i zadań do wykonania, ale było warto: imiona zapamiętane, koncentracja poprawiona i pamięć wyćwiczona ;)

Blanka Świtaj-Łukasik

Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego


30 września 2019r.

Logistycy na 100 %

       Logistycy z Wodziczki uzyskali w sesji letniej 2019 bardzo wysokie wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
      Nasi uczniowie uzyskali 100 % zdawalności w kolejnej kwalifikacji A.31. Warto przypomnieć, że egzamin zawodowy składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Aby zdać egzamin należy napisać poszczególne części na minimum 50 % (teoretyczną ) oraz 75 % (praktyczną).
Uzyskany przez naszych uczniów wynik zdawalności już wyższy być nie może, co wyróżnia ich na tle okręgu (woj. Lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie) gdzie zdawalność wyniosła 75,6 %.
Gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za ostatni egzamin zawodowy z jakim przyjdzie im się zmierzyć już za trzy miesiące.

Dagna Mikołajczak

Logistycy na 100

Zapraszamy do odwiedzenia archiwum z lat poprzednich klas
w zawodzie technik logistyk:


2018/2019         2017/2018         2016/2017         2015/2016         2014/2015         2013/2014

Partnerzy
logistyków
Technikum
Zespołu Szkół
im. Adama Wodziczki
w Mosinie31 Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

Politechnika Poznańska

31 Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja