mapa witryny   
logo logo


Osiągnięcia uczniów naszego Zespołu Szkół


27 marca 2024r.

Filip Grześkowiak finalistą

Olimpiady Umiejętności Hotelarskich


     Ogromny sukces Filipa Grześkowiaka - Filip został finalistą Olimpiady Umiejętności Hotelarskich. W dniach 25.-27.03.2024 Filip Grześkowiak przystąpił do finału Olimpiady Umiejętności Hotelarskich razem z 35 zakwalifikowanymi uczestnikami. Warto zauważyć, że w tym roku w Olimpiadzie wzięło udział 3200 uczniów z całej Polski, a Filip uzyskał pierwsze miejsce w województwie wielkopolskim co dało mu możliwość bycia jednym z najlepszych hotelarzy w Polsce. Jest to ogromny sukces naszego ucznia technikum hotelarskiego. Etap finału składał się z dwóch części: etapu pisemnego i praktycznej obsługi gości w poszczególnych działach hotelu ***** Willa Port w Ostródzie. Niestety nie wszystkim udało się dostać do pierwszej 15 i zostać laureatem, ale tak jak podkreślają organizatorzy już sam fakt udziału w ścisłym finale jest ogromnym sukcesem. Ponadto podczas pobytu w Ostródzie Filip razem z opiekunem Panią Marzeną Adamczak uczestniczył w ciekawych szkoleniach z branży hotelarskiej i zwiedzał Ostródę aby jeszcze lepiej poznać atrakcje turystyczne tego urokliwego miasteczka. Dzięki udziałowi w Olimpiadzie, Filip miał możliwość poznania nowych przyjaciół i korzystania z usług dodatkowych jakie w ramach pobytu w hotelu *****Willa Port przygotowali organizatorzy Olimpiady. Gratulujemy Filipowi ogromnego sukcesu i życzymy zdania egzaminów maturalnych i dostania się na wymarzone studia.

hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo hotelarstwo


2 stycznia 2024r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów.


     W tym roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie zostało przyznane Oliwii Łukasik z kl. 5c TH. Ponieważ Oliwia nie mogła uczestniczyć w uroczystości wręczenia stypendium w Poznaniu stosowny akt nadania przekazano do szkoły, a dyrekcja wręczyła go naszej stypendystce.
Oliwii gratulujemy osiąganych wyników w nauce i otrzymanego wyróżnienia.

stypendium stypendium stypendium stypendium stypendium


18 grudnia 2023r.

Ogromny sukces hotelarzy.
Filip Grześkowiak finalistą Olimpiady Umiejętności Hotelarskich


     13 grudnia 2023r. podczas II etapu Olimpiady Umiejętności Hotelarskich w Poznaniu, nasi uczniowie z klasy 5c TH reprezentowali naszą szkołę podczas etapu okręgowego i uzyskali bardzo dobre wyniki.
Zgodnie z regulaminem Olimpiady Umiejętności Hotelarskich uczniowie zakwalifikowani do etapu centralnego otrzymują tytuł „finalisty” uprawniający do skorzystania ze zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego.
Na podstawie wyników zawodów stopnia okręgowego do etapu centralnego został zakwalifikowany Filip Grześkowiak, który uzyskał najlepszy wynik w okręgu - 69 pkt., co daje możliwość uzyskania tytułu "finalisty" Olimpiady Umiejętności Hotelarskich.
Gratulujemy takiego sukcesu i trzymamy kciuki podczas udziału w etapie centralnym Olimpiady, który odbędzie się w marcu w Warszawie.
Zachęcamy hotelarzy do zgłębiania wiedzy i poszerzania wiadomości z zakresu hotelarstwa, aby w kolejnych latach następni hotelarze mogli uzyskać takie możliwości i walczyć o tytuły i nagrody. Tego wszystkiego życzymy Wam drodzy uczniowie w nadchodzącym Nowym Roku 2024.
Marzena Adamczak

hotel hotel hotel hotel hotel


30 listopada 2023r.

„Projektanci wypraw” – zwyciężyły


     W Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbył się finał Powiatowego Konkursu Krajoznawczego „Projektanci wypraw”. W finale wystąpiło pięć drużyn: dwie z ZS w Kórniku i po jednej z LO im. M. Kopernika w Puszczykowie, ZS im. Zamoyskich w Rokietnicy oraz reprezentacja naszej szkoły, którą reprezentowały Nikola Owczarczak i Kinga Kaczor.
Przedmiotem konkursu był plan wycieczki terenowej zaprojektowanej na obszarze powiatu poznańskiego oraz zaproponowanie trzech gier terenowych.
Finałowe drużyny w siedzibie starostwa powiatowego miały za zadanie zaprezentować swoje projekty. Uczennice naszej szkoły zaproponowały całodniową wycieczkę po Wielkopolskim Parku Narodowym.
Ostatecznie Nikola i Kinga zdobyły prawie maksymalną ilość punktów, co dało im zdecydowane zwycięstwo.
Gratulujemy!

wycieczki wycieczki wycieczki wycieczki wycieczki wycieczki wycieczki wycieczki


20 listopada 2023r.

Brązowe medale dziewcząt
w Finałach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym


     W sali gimnastycznej w Pecnej zostały rozegrane Zawody Powiatowe w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Bendowska Anna, Mykołaszczuk Walentyna, Jankowiak Martyna oraz Dolata Alex, Kulze Frank, Pipkin Dmytro.
Dziewczęta zajęły ostatecznie 3 miejsce i zdobyły brązowe medale wygrywając decydujący pojedynek z ZS Kórnik. Gratulujmy!
Chłopcy natomiast uplasowali się na 5 miejscu ulegając w grupie przeciwnikom z Lubonia, Kórnika, Tarnowa Podgórnego i Swarzędza. Warto jednak wspomnieć, iż w tym roku poziom zawodów był bardzo wysoki. W walce o medale Liczyły się te drużyny, które posiadały w składzie zawodników grających w klubach. My niestety takich nie mieliśmy, jednak brawo dla naszych chłopaków za walkę!

zawody zawody zawody zawody zawody zawody zawody


17 listopada 2023r.

Powiatowy Turniej Rzeźbiarski


     Uczniowie naszej szkoły Klaudia Waśkowicz i Krystian Chodacki z klasy Ia BSIS, Martyna Tolula z klasy Ib TL oraz Roksana Deska z klasy Ia TL wzięli udział w XVI Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim zorganizowanym przez Mosiński Ośrodek Kultury w Mosinie. Tegoroczny temat prac ,,Po drugiej stronie lustra” został ogłoszony punktualnie o godzinie 10.00. Od tego momentu przez ponad 2 godziny uczestnicy tworzyli prace w glinie szamotowej na temat inspirujący lecz niewątpliwie niełatwy w interpretacji.
Jurorzy oceniający prace podkreślali ich wysoki poziom i trudność, jaką mieli w wyborze zwycięzców.
Wszystkim naszym uczniom gratulujemy fantastycznych prac, a Klaudii Waśkowicz z klasy Ia BSIS zdobytego wyróżnienia w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych.

rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba


13 listopada 2023r.

Medale naszych drużyn


     Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce ręcznej odbyły się w Zespole Szkół w Swarzędzu. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z 4 szkół: ZS Tarnowo Podgórne, ZS Mosina, LO Puszczykowo, ZS Swarzędz.
Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły zdobywając medale zarówno w rozgrywkach dziewcząt jak i chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali:
Chłopcy: Pawłowski Igor, Maierskyń Tymur, Mikołajczak Nikodem, Nowicki Radosław, Pachołek Patryk, Platz Wiktor, Prałat Piotr, Tojek filip, Pipkin Dmytro, Zawodny Antoni, Żurawski Wojciech.
Dziewczęta: Bendowska Anna, Wiktoria Makieła, Kujawa Gabriela, Wiktoria Walkowiak, Maćkowiak Amelia, Myklaschuk Walentyna, Naderzal Nikola, Nowaczyńska Dominika, Rożek Aleksandra, Skitek Zuzanna, Świątek Gabriela.
Chłopcy zdobyli drugie miejsce po bardzo zaciętym meczu z drużyną ze Swarzędza o złoty medal, tracąc w ostatniej sekundzie bramkę, ten mecz zakończył się wynikiem 7;8. Dziewczęta zajęły także miejsce na podium i zakończyły rywalizację z brązowym medalem. Takie wyniki pozwoliła osiągnąć wielka determinacja, zaangażowanie i współpraca w drużynach.
Kolejność poszczególnych drużyn w klasyfikacji końcowej była następująca:
CHŁOPCY:
1. ZS Swarzędz
2. ZS Mosina
3. LO Puszczykowo
4. ZS Tarnowo Podgórne

DZIEWCZĘTA
1. ZS Swarzędz
2. LO Puszczykowo
3. ZS Mosina
Dziękujemy naszym uczniom za wspaniałą postawę i niesamowitą waleczność na zawodach.
Iwona Trafankowska

piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna


30 października 2023r.

Medale dziewcząt i chłopców
w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Unihokeju


          Nasze dwie reprezentacje – dziewcząt i chłopców zagrały w Swarzędzu w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Unihokeju.
Dziewczęta po dwóch dobrych meczach, jednak wielu niewykorzystanych okazjach zajęły ostatecznie 3 miejsce zdobywając tym samym brązowe medale. W meczach zremisowały z gospodyniami ZS nr 1 Swarzędz 1 -1 oraz przegrały z ZST Tarnowo Podgórne 0 – 2.
W kategorii chłopców nasza reprezentacja 3 raz z rzędu zdobyła Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego w Unihokeju, tym samym sięgnęła po okazały Puchar i złote medale!!! Chłopacy zagrali bardzo dobry turniej, jednak nie wystrzegli się też prostych błędów w obronie tracąc dość łatwo bramki, co pokazuje, że mamy jeszcze sporo do poprawy, a zarazem duży potencjał. W ataku zagraliśmy natomiast koncertowo wygrywając ostatecznie z ZS Kórnik 7 – 2, ZST Tarnowo Podgórne 5 – 2 oraz gospodarzami turnieju ZS nr 1 Swarzędz 2 – 1.
Gratulujemy sukcesu naszym reprezentacjom, a chłopakom życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek!!!
Dziewczęta zagrały w składzie: Jałowiec Liliana, Kujawa Gabriela, Maćkowiak Amelia, Sitek Zuzanna, Skirzewska Jagoda, Gabriela Świątek, Wiktoria Walkowiak, Wośkowicz Klaudia, Szaj Aleksandra, Mandziuk Yevheniia.
Chłopcy zagrali w składzie: Arkadiusz Latusek, Jakub i Patryk Pachołek, Nikodem Mikołajczak, Krzysztof Błaczkowski, Dmitrii Pipkin, Antoni Zawodny, Igor Pawłowski, Bartosz Susfał.


unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej


26 października 2023r.

Olimpiada Umiejętności Hotelarskich


     W dniu 25 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się Olimpiada Umiejętności Hotelarskich.
Uczniowie musieli odpowiedzieć na 20 pytań testowych i rozwiązać 2 zadania praktyczne. Uczestnicy mogli korzystać z prostych kalkulatorów.
W zawodach I stopnia – szkolnych – wzięło udział 25 uczniów klas hotelarskich.
Już teraz możemy ogłosić, że do kolejnego etapu – zawodach II stopnia – okręgowych, zakwalifikowało się 2 uczniów z klasy 5 c TH:
Filip Grześkowiak
Mateusz Ratajczak.
Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie!
M Adamczak, J. Pajączek

stypendium

nagroda


25 października 2023r.

Stypendia Rady Powiatu Poznańskiego
Nagrody Starosty Poznańskiego


     Podczas sesji Rady Powiatu w Poznaniu wicestarosta poznański, pan Tomasz Łubiński wraz z przewodniczącym Rady Powiatu, panem Piotrem Burdajewiczem, wręczyli stypendia uczniom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat poznański, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym. Warunkiem koniecznym do otrzymywania stypendium jest uzyskanie średniej ocen w poprzednim roku nauki minimum 5,0. Stypendium przyznawane jest na czas roku szkolnego (od września do czerwca) w wysokości 300 zł netto, co miesiąc.
Stypendia otrzymali, uczennice i uczniowie naszej szkoły: Roksana Deska z kl. I a TL, Nikola Owczarczak z kl. IV a TL oraz Lena Cichowska, Oliwia Łukasik, Dominika Nowaczyńska, Alicja Rapinczuk, Aleksandra Rożek i Aleksandra Szaj z klasy V c TH , a także Szymon Kałużny z kl. III a TL.
Pan wicestarosta wręczył również nagrody Starosty Poznańskiego, uczniom Branżowej Szkoły I stopnia, za wybitne osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodę otrzymał Emanuel Grzybowski z klasy II b BSIs. Gratulujemy !!!

stypendium

nagroda


20 października 2023r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna


     12 uczniów przystąpiło do rywalizacji z uczniami z całej Polski w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.. W trakcie I etapu rozwiązywali oni test złożony z 25 pytań dotyczących szeroko pojętej logistyki. Zadania obejmowały zagadnienia z części magazynowej oraz transportu i spedycji. Przyszli logistycy mieli możliwość rozwiązywania zadań na komputerze, smartfonie lub tablecie Do II etapu, który odbędzie się 13.12.2023r zakwalifikowało się siedmioro uczniów. Gratulujemy zdobytych wyników i trzymamy kciuki w kolejnej części, która tym razem będzie w formie praktycznej.
Przemysław Sadowski

logistyk logistyk logistyk logistyk


29 września 2023r.

Awans dziewcząt do finału wojewódzkiego


     W czwartek rozegrane zostały w Krosinku Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Nasze uczennice zarówno z klas technikum jak i BSIS osiągnęły wspaniały wynik zajmując 2 miejsce i tym samym zdobyły Wicemistrzostwo Powiatu Poznańskiego oraz awans na Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w przełajowych biegach sztafetowych. Na starcie stanęło 7 zespołów: LO Puszczykowo – 1 drużyna, LO Puszczykowo – 2 drużyna (poza konkursem), ZS Mosina, LO Tarnowo Podgórne, ZS nr 1 w Swarzędzu, ZST Tarnowo Podgórne, ZS w Kórniku. Dziewczęta nasze podchodząc bardzo profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem wywalczyły 2 miejsce pokonując jeden z dwóch zespołów z Liceum sportowego z Puszczykowa.
Począwszy od pierwszej aż do ostatniej 6 zmiany biegły na 2 miejscu powiększając swoją przewagę nad drużyną ze szkoły sportowej! Przewaga ta na mecie wynosiła aż 1 minutę! Każda startująca zawodniczka miała do pokonania dystans 1000m. Duże zaangażowanie, odpowiednia motywacja i współpraca w zespole pozwoliła im zakończyć zawody ze srebrnym medalem i tytułem Wicemistrzyń Powiatu Poznańskiego! Jednocześnie uzyskały awans na Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, które rozegrane będą 10.10.2023. Awans do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego jest olbrzymim sukcesem naszych uczennic. Trzymajcie kciuki za kolejny start!!
Naszą szkołę reprezentowały: Naszą szkołę reprezentowały: Valentyna Myklashchuk, Maja Kosicka, Szymkowiak Alicja, Roksana Deska, Amelia Szatkowska, Dajerling Martyna, Jagoda Skirzewska, Gabriela Świątek, Mandziuk Yehveniia, Zuzanna Sitek.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt wyglądała następująco: 1 miejsce LO Puszczykowo (1 drużyna) – Mistrzynie Powiatu Poznańskiego
2 miejsce ZS Mosina – Wicemistrzynie Powiatu Poznańskiego
3 miejsce LO Puszczykowo (2 drużyna)
4 miejsce LO Tarnowo Podgórne
5 miejsce ZS nr 1 Swarzędz
6 miejsce ZST Tarnowo Podgórne
7 miejsce ZS Kórnik
Sztafeta chłopców, którzy biegli 6 x 1200m walczyła tak samo dzielnie zajmując 5 miejsce w Mistrzostwach Powiatu poznańskiego. Chłopcy biegli w składzie: Igor Duda, Jakub Pachołek, Krzysztof Błaczkowski, Olaf Kluczyk, Antoni Zawodny, Valentin Vaskov.
Klasyfikacja końcowa chłopców wyglądała następująco:
1 miejsce LO Puszczykowo (1 drużyna) – Mistrzowie Powiatu Poznańskiego
2 miejsce ZST Tarnowo Podgórne – Wicemistrzowie Powiatu Poznańskiego
3 miejsce ZS Luboń
4 miejsce ZS nr 1 Swarzędz
5 miejsce ZS Mosina
6 miejsce LO Tarnowo Podgórne
Dziękujemy wszystkim startującym za godne reprezentowanie naszej szkoły, emocje podczas startu i wspaniałe wyniki!!!!!

biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi biegi


19 września 2023r.

Unihokeiści z pucharem za III miejsce


     W minioną sobotę nasza drużyna unihokeistów przy wsparciu naszych absolwentów rozegrała V kolejkę ligową Opalenickiej Ligii Unihokeja. Tym razem gościliśmy na hali sportowej w Nowym Tomyślu (hala w Opalenicy jest w remoncie). W turnieju wystartowało 5 drużyn i zagrano każdy z każdym 2 x 10 min. Ligowe zmagania rozpoczęliśmy od remisu 2 – 2 w drużyną Uniszok Nekla, jednak przy lepszej skuteczności zapewne byłoby zwycięstwo! W drugim spotkaniu stoczyliśmy twardy bój z faworyzowanym Vikings Nowy Tomyśl, jednak ostatecznie przegraliśmy 0 – 2. Kolejne spotkanie było dla nas nauką gry w unihokeja na najwyższym poziomie – przegraliśmy z Floorball Team Poznań, aż 0 – 6. Na koniec dnia zagraliśmy z zespołem Spartanie Opalenica i po trudnym spotkaniu wygraliśmy 3 – 0. Tym samym w sobotnim turnieju zajęliśmy bardzo dobre III miejsce odbierając pamiątkowy puchar!!! Warto wspomnieć, iż do drużyny dołączyli nowi uczniowie i mamy nadzieję, że będą wzmocnieniem dla naszego zespołu reprezentacyjnego. Na pochwałę oprócz całej drużyny zasługuje nasz nowy uczeń zza wschodniej granicy: Dmitri Pipkin, który okazał się mocnym punktem zespołu! Podczas całodniowych rozgrywek uczniowie mieli zapewniony produkty żywieniowe uzupełniające organizm w niezbędne składniki mineralne oraz dodające energię w postaci słodkich batoników, napojów itp. Wszystko to dzięki dofinansowaniu ze środków powiatowych na zajęcia z unihokeja. Zapraszamy do relacji z kolejnych zawodów!

unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej


11 września 2023r.

Bardzo wysokie wyniki egzaminów zawodowych w technikum!


     Poznaliśmy wyniki egzaminów zawodowych, które odbyły się w czerwcu 2023r. Zarówno uczniowie Technikum Logistycznego, jak i Technikum Hotelarskiego osiągnęli zdawalność wyższą niż w Okręgu.
W zawodzie technik logistyk do egzaminu w kwalifikacji SPL.01 (obsługa magazynów) przystąpiło 26 uczniów, z czego zdało 23 (88,46%).
Średni wynik w części pisemnej – 73,12% (próg zdawalności 50%).
Średni wynik w części praktycznej – 86,84% (próg zdawalności 75%). Warto dodać, że 2 uczniów uzyskało z tej części egzaminu 100%.
W zawodzie technik hotelarstwa do egzaminu w kwalifikacji HGT.03 (Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie) przystąpiło 10 uczniów, z czego zdało 9 (90,00%).
Średni wynik w części pisemnej – 80,60% (próg zdawalności 50%),
Średni wynik w części praktycznej – 83,50% (próg zdawalności 75%).
Sukces naszej szkoły jest potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia i zaangażowania całej społeczności. Gratulujemy naszym uczniom wysokich indywidualnych wyników, które są dla nauczycieli motywacją do pracy i źródłem satysfakcji!
Blanka Świtaj-Łukasik

wyniki egzaminów

wyniki egzaminów


5 czerwca 2023r.

IV m. w zawodach rejonowych – siatkówka plażowa chłopców

     Po zwycięstwie naszej męskiej drużyny w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w siatkówce plażowej następnym etapem rywalizacji były Mistrzostwa Rejonowe w siatkówce plażowej. Chłopcy z naszej szkoły: Kamil Drobiński, Nikodem Cymerlik i Bartosz Wojciechowski tym razem przy pięknej słonecznej pogodzie rywalizowali w Nowym Tomyślu. Do walki stanęło 6 mocnych drużyn z którymi musieli się zmierzyć. Walczyli bardzo ambitnie i dzielnie motywując się nawzajem i koncentrując swoją uwagę na każdej sekundzie gry, walka była tym bardziej zaciekła ponieważ trzy zespoły przechodziły do dalszej rywalizacji na kolejnym szczeblu. Ze swojej grupy wygrywając z Grodziskiem Mazowieckim wyszli na drugiej pozycji. W kolejnym meczu trafili na najmocniejszą drużynę turnieju czyli uczniów z Szamotuł, którzy już niejednokrotnie wygrywali na tym etapie i na dalszych etapach dochodzili do Mistrzostw Polski.
W tym spotkaniu mimo że wiedzieli że przeciwnik jest bardzo mocny nie odpuszczali i w sumie przegrali kilkoma punktami. W meczu o 3 miejsce spotkali się z drużyną z Nowego Tomyśla i tu walka była strasznie wyrównana i zacięta "punkt za punkt", niestety Nowy Tomyśl okazał się minimalnie lepsi. Finalnie skończyli rywalizację na bardzo dobrym 4 miejscu!!! Kolejność drużyn po zakończonym turnieju wyglądała następująco:
1. Szamotuły
2. Międzychód
3. Nowy Tomyśl
4. ZS Mosina
5. Grodzisk Wielkopolski
6. Oborniki
Bardzo dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły na tak wysokim szczeblu zawodów, za sportową walkę, determinację i sportowy upór oraz profesjonalne podejście do rywalizacji.
Iwona Trafankowska

siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka siatkówka

17 maja 2023r.

Mistrzostwie Powiatu Poznańskiego w siatkówce plażowej

     Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w siatkówce plażowej odbyły się na plaży nad jeziorem w Kórniku. Pogoda nie pomagała w rozegraniu zawodów, ciężko było rozgrywać poszczególne mecze przy 10 stopniach temperatury i cięgle padającym deszczu. Do rywalizacji zgłosiło się aż 6 zespołów, byli to: ZS Tarnowo Podgórne, LO Luboń, ZS Mosina, LO Puszczykowo, ZS Swarzędz i ZS Kórnik.
Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły, dwie drużyny - chłopców i dziewcząt w skład których wchodzili:
Chłopcy: Kamil Drobiński, Nikodem Cymerlik,
Dziewczęta: Virginia Siódmiak i Weronika Wodyńska,
zarówno dziewczęta jak i chłopcy wypadli znakomicie. Chłopcy zdobyli pierwsze miejsce tym samym przechodząc do dalszych etapów rozgrywek, dziewczęta zakończyły rywalizację na 3 miejscu. W sumie przywieźli do szkoły 6 medali i piękny puchar.
Kolejność poszczególnych drużyn w klasyfikacji końcowej była następująca:
CHŁOPCY:
1. ZS Mosina
2. ZS Tarnowo Podgórne
3. ZS Kórnik
4. ZS LO Luboń
5. ZS Swarzędz
6. LO Puszczykowo

DZIEWCZĘTA:
1. ZS Tarnowo Podgórna
2. LO Luboń
3. ZS Mosina
4. ZS Kórnik
5. LO Puszczykowo
6. ZS Swarzędz
Dziękujemy naszym uczniom za wspaniałą postawę oraz niesamowitą waleczność na zawodach i trzymamy kciuki za dalszą rywalizację chłopców w następnym etapie, który odbędzie się 25.05 w Nowym Tomyślu.
Iwona Trafankowska

plaża plaża plaża plaża plaża plaża plaża plaża plaża plaża plaża plaża


16 maja 2023r.

Szkolna Liga Wolontariacka – finał

     Dobiegły końca zmagania w VI edycji Szkolnej Ligi Wolontariackiej w Nowym ZOO w Poznaniu. Tegoroczna edycja była wyjątkowo liczna i wyrównana. Po 6 zadaniach konkursowych nasze Szkolne Koło Wolontariatu zajęło II miejsce!
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc w VI edycji Ligi. Czekamy na następne wyzwania.
Koordynator SKW – Joanna Pajączek

liga


8 listopada 2022r.

Piłka ręczna dziewcząt – III miejsce w powiecie.


     ZS w Swarzędzu był organizatorem Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce ręcznej dziewcząt.
Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Bartkowiak,, Cichowska Lena, Kujawa Gabriela, Nowaczyńska Dominika, Nowicka Katarzyna, Rożek Aleksandra, Wiktoria Marcinkowska, Szaj Roksana, Świątek Gabriela, Michalska Maria.
Pierwszy mecz dziewczyny rozegrały z reprezentacją liceum z Puszczykowa. W tym meczu nasze dziewczęta prowadziły przez 19 minut i w ostatniej minucie zawodniczki z Puszczykowa wyrównały. Mecz skończył się remisem 1:1. Kolejny mecz rozegrany został z ZS z Swarzędza, w którym zawodniczki ze Swarzędza okazały się lepsze.
Finalnie klasyfikacja wyglądała następująco:
I m. - ZS w Swarzędzu
II m. - ZS Puszczykowo
III m. - ZS Mosina
Dziękujemy ze wspaniałą walkę i dostarczone emocje!!!!!
Iwona Trafankowska

piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna piłka ręczna


2 listopada 2022r.

Konkurs rzeźbiarski


Uczennice naszej szkoły wzięły udział w zmaganiach XV Powiatowego Turnieju Rzeźbiarskiego zorganizowanego w Mosińskim Ośrodku Kultury. Temat tegorocznej imprezy: „Za drzwiami” okazał się trudny, ale dziewczęta tak jak i pozostali uczestnicy z entuzjazmem przystąpiły do wykonania zadania.
W oczekiwaniu na werdykt jury czas umiliła prelekcja i wystawa prac znanego rzeźbiarza - odlewnika rzeźb z brązu p. Andrzeja Garstki. Jury, w którego skład wchodziły artystki rzeźbiarki – doceniły kreatywność oraz bogactwo pomysłów poszczególnych realizacji i w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych reprezentantka naszej szkoły Rozalia Kaczmarek z kl. IVa TH zdobyła III miejsce. Wszystkim uczestniczkom Turnieju: Judycie Śremskiej, Jagodzie Skirzewskiej, Phoebe Annie Kołtoniak - Taylor, Roksanie Deska i Martynie Tolula gratulujemy wspaniałych prac a Rozalii zdobycia miejsca na podium.

rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba rzeźba


27 października 2022r.

Mamy mistrzostwo powiatu w unihokeju chłopców oraz srebro dziewcząt.


Nasza reprezentacja chłopców drugi raz z rzędu zdobyła Mistrzostwo Powiatu w Unihokeju. Warte podkreślenia jest to, iż była zdecydowanie najlepszą drużyną jeśli chodzi o umiejętności techniczne i taktyczne o czym same za siebie mówią uzyskane wyniki. Wygraliśmy kolejno z ZST Tarnowo Podgórne 4 – 0, ZS nr 1 Swarzędz 3 – 0 oraz LO Tarnowo Podgórne 2 – 0. Byliśmy też jedyną drużyną które nie straciła bramki. Cały zespół zagrał dobre zawody, a każdy z zawodników dołożył cegiełkę do uzyskanego wyniku. Zostaliśmy trzeci raz w historii Mistrzami Powiatu w Unihokeju – gratulacje dla chłopaków!!!
Dziewczęta nie miały zbyt dużej konkurencji, ponieważ startowały tylko dwie szkoły w tych rozgrywkach. W jedynym pojedynku dziewcząt nasza reprezentacja uległa gospodyniom – ZS nr 1 Swarzędz 1 – 4. Nasze zawodniczki walczyły dzielnie, jednak lepsze umiejętności techniczne przeciwniczek zaważyły o wyniku spotkania. Mimo to gratulujemy naszym dziewczętom v-ce mistrzostwa powiatu!!!

unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej unihokej


11 października 2022r.

Mamy to!


Wygraliśmy powiatowy etap konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”!
     10 października w Starostwie Powiatowym w Poznaniu osiem trzyosobowych drużyn ze szkół prowadzonych przez powiat poznański wzięło udział w powiatowych zmaganiach tegorocznej edycji konkursu historycznego, którego tematem przewodnim jest „Stulecie powrotu części Górnego Śląska do macierzy”. Materiał historyczny jest więc obszerny, ale ten etap XV jubileuszowej edycji konkursu okazał się dla nas szczęśliwy! Jedna z dwóch drużyn z naszej szkoły pokonała drużyny z Zespołu Szkół w Kórniku, Zespołu Szkół w Bolechowie, Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu oraz trzy z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.
Team w składzie: Wiktoria Wechta, Katarzyna Nowicka oraz Oliwia Goździak będzie reprezentować powiat poznański w finale, który zaplanowano na 10 listopada 2022 r. w Kościelisku, na terenie powiatu tatrzańskiego. Do udziału w finale zaproszeni są również uczniowie z powiatów: kartuskiego, łowickiego, tatrzańskiego, świdnickiego, nowotarskiego, hrubieszowskiego, rawickiego, wadowickiego, międzychodzkiego, a także z Sopotu.
Życzymy owocnej nauki i powodzenia w finale!
Nauczyciele historii

konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs


28 września 2022r.

Grzegorz Hildebrand ponownie V-ce Mistrzem Polski Juniorów

w zapasach w stylu klasycznych


     Miło nam poinformować, iż nasz uczeń Grzegorz Hildebrand w kolejnych już Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznych zdobył srebrny medal. Grzegorz wystartował w kategorii wagowej do 60 kg. W drodze do finału stoczył trzy zwycięskie pojedynki. Niestety w ostatniej walce przegrał z zawodnikiem z Akademii Nowy Tomyśl. Zawody odbyły się w Raciborzu w kwietniu, niestety nie mieliśmy jeszcze okazji pochwalić się kolejnym sukcesem Grzegorza Hildebranda, który na co dzień reprezentuje barwy klubu UKS Olimpijczyk Kędzierzyn - Koźle.
Liczymy na kolejne sukcesy i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

01 (48 kB)

02 (70 kB)


21 maja 2022r.

Złoto chłopców i brąz dziewcząt - Piłka siatkowa plażowa


      Za plaży w Kórniku rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Plażowej. Do rywalizacji stanęły drużyny następujących szkół: Zespół Szkół z Mosiny, Zespół Szkół z Kórnika, Zespół Szkół z Tarnowa Podgórnego, Zespół Szkół ze Swarzędza. Podczas rywalizacji pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło, organizatorzy zapewnili napoje oraz posiłek.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
- drużyna chłopców w składzie:
         Kamil Drobiński z klasy 2b BSIS
         Nikodem Cymerlik z klasy 3b TH
         Bartosz Wojciechowski z klasy 3c TH
- drużyna dziewcząt w składzie
         Virginia Siódmiak z klasy 1a Tl
         Sandera Fischer z klasy 3c BSIS
         Wiktoria Lewandowska z klasy 3c BSIS
Chłopcy od pierwszego meczu grali niesamowicie, byli zgrani i dobrze komunikowali się na boisku, Kamil Drobiński mimo kontuzji palca grał do końca wszystkich meczy. Finalnie chłopcy zajęli pierwsze miejsce - zdobyli złoty medal!!!!! i będą reprezentować naszą szkołę na wyższych etapach w zawodach Rejonowych województwa Wielkopolskiego - TRZYMAMY KCIUKI ZA DALSZY ETAP I GRATULUJEMY ZŁOTEGO MEDALU!
Dziewczęta walczyły dzielnie pokonując Zespół Szkół w Kórniku, uległy drużynie ze Swarzędza i Tarnowa Podgórnego, walka była długa i męcząca ze względu na słońce oraz piaszczyste podłoże boisk. Gratulujemy dziewczętom wytrwałości i zacięcia sportowego oraz oczywiście brązowego medalu przywiezionego z zawodów.
Iwona Trafankowska

plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa   plażowa  


7 kwietnia 2022r.

Brązowy medal w piłce nożnej

Mistrzostw Powiatu Poznańskiego


      Nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej. Zawody początkowo odbywały się na dwóch boiskach orlikowskich: w Krośnie oraz na naszym boisku szkolnym. Półfinały oraz mecze o miejsca 1 – 4 rozegrane zostały już na naszym obiekcie sportowym. Nasza reprezentacja szkolna zagrała w grupie A z ZS Kórnik oraz z ZST Tarnowo Podgórne. W grupie B (w Krośnie) zagrały ZS nr 1 Swarzędz, LO Tarnowo Podgórne, LO Puszczykowo oraz ZS Rokietnica. Nasi chłopcy w grupie zremisowali z ZS Kórnik 4 : 4 oraz pokonali ZST Tarnowo Podgórne 2 : 1. O zajęciu pierwszego miejsca w grupie zadecydowały dodatkowe rzuty karne między naszymi uczniami, a kolegami z Kórnika. Ostatecznie przegraliśmy i zajęliśmy drugie miejsce w grupie. W półfinale zmierzyliśmy się z ZS z Rokietnicy i niestety przegraliśmy 1 – 2 choć w ostatnich minutach mogliśmy doprowadzić do wyrównania obijając trzykrotnie poprzeczkę rywala (zabrakło szczęścia). W meczu o 3 miejsce zmierzyliśmy się ponownie z ZS z Kórnika, który także przegrał swój półfinał z ZS nr 1 ze Swarzędza. W regulaminowym czasie padł ponownie remis, dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Tutaj to my okazaliśmy więcej spokoju i precyzji i ostatecznie pokonaliśmy Kórnik w karnych 3 : 2 zdobywając tym samym brązowe medale. W finale ZS nr 1 Swarzędz wygrał z ZS Rokietnica i awansował do kolejnego etapu rozgrywek.
Gratulujemy naszym chłopakom osiągniętego wyniku, którzy mogli też liczyć na doping swoich kolegów i koleżanek będąc gospodarzami turnieju.
W zawodach zagrali: Buda Patryk, Filip Przymusiński, Dawid Korcz, Nikodem Mikołajczak, Nikodem Cymerlik, Jakub Warzybok, Kamil Drobiński, Przemysław Łuczak.


logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk  


6 kwietnia 2022r.

Nasi logistycy ponownie na 100%


      Z wielką radością informujemy o wynikach egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie AU.32. Organizacja transportu, do którego przystąpili uczniowie klasy IV TL w dniach 10 i 11 stycznia 2022r.
WSZYSCY uczniowie zdali część pisemną oraz część praktyczną!
Logistycy zdawali egzamin z części pisemnej, która przeprowadzana była w formie testu pisemnego oraz z części praktycznej polegającej na wykonaniu przez zdającego zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu egzaminacyjnym.
Warunkiem zdania egzaminu z części pisemnej było otrzymanie przynajmniej 50% punktów możliwych do uzyskania – średnia ilość punktów zdobytych przez naszych uczniów wyniosła 78% . Natomiast z części praktycznej, w której należało otrzymać co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania, średnia ilość punktów kształtowała się na poziomie aż 88%.
Warto dodać, że zdawalność przez uczniów przystępujących po raz pierwszy do egzaminu kwalifikacji AU.32. w kraju oraz w powiecie poznańskim wyniosła 80%
Tym bardziej gratulujemy wszystkim uczniom IV TL wysokich wyników! Znowu pokazaliście, że ciężką pracą i zaangażowaniem osiąga się upragniony sukces.
Trzymamy za Was kciuki na egzaminie dojrzałości, jednocześnie życząc dalszych sukcesów!!!

logistyk

logistyk   logistyk   logistyk   logistyk   logistyk  


24 marca 2022r.

IV miejsce chłopców w siatkówce


      W Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Cymerlik, Kamil Drobiński, Filip Grzesiewski, Kacper Bankiewicz, Jakub Kaczmarek, Jakub Pachołek, Filip Przymusiński, Bartosz Wojciechowski i Maciej Woś.
W wyniku losowania trafiliśmy do gruby razem z reprezentacją ZST Tarnowo Podgórne oraz ZS Kórnik. Pierwszy mecz rozegraliśmy z Kórnikiem i w tym meczu zdeklasowaliśmy wyraźnie przeciwnika, wygrywając oba sety przewagą kilkunastu punktów. Drugi mecz grupowy rozegraliśmy z ZST Tarnowo Podgórne. W tym meczu o naszej przegranej zadecydował tie break.
W półfinałach spotkaliśmy się z reprezentacją gospodarzy, z którymi przegraliśmy 2:0, jednak w drugim secie mocno walczyliśmy o dogrywkę, zostawiając wiele sił i zdrowia na boisku, przegrywając 27-29.
Pozostała nam więc gra o III miejsce – mecz z ZS Rokietnica. Podczas tej rozgrywki widać było już zmęczenie i załamanie po poprzednim meczu, czego efektem był przegrany pierwszy set 15-25. W drugim jednak się nie poddajemy i wygrywamy 25-19. Niestety kolejny tie break nam nie sprzyja i ostatecznie rozgrywki kończymy na IV miejscu.
Warto w tym momencie wspomnieć, że jest to pierwsza od kilkunastu lat obecność naszej szkoły w rozgrywkach w piłce siatkowej w kategorii chłopców, więc udział w zawodach był dla naszej drużyny nowym doświadczeniem i dobrą lekcją.


siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka   siatkowka  


22 marca 2022r.

Kolejne ligowe zwycięstwa unihokeistów


      W trzeciej ligowej kolejce nasza drużyna unihokeistów osiągnęła historyczny wynik zdobywając 7 punktów. Zagraliśmy z drużynami: Krokodyle Poznań, Vikings Nowy Tomyśl i gospodarzami Spartanie Opalenica. Pierwszy pojedynek z drużyną z Poznania był bardzo wyrównany i o końcowym wyniku zadecydowała końcówka spotkania w której okazaliśmy się lepsi strzelając decydujące 2 bramki, a ostatecznie wygrywając 9 – 7. W drugim pojedynku zmierzyliśmy się z zespołem z Nowego Tomyśla, który tym razem przyjechał wzmocniony kilkoma pierwszo ligowymi zawodnikami z Siedlec. Wynik meczu do ostatniego gwizdka był sprawą otwartą, jednak w ostatnich minutach to my „goniliśmy wynik”. Na ostatnie 2 minuty gry, przy stanie 4 – 5 dla przeciwnika wzięliśmy czas, który pozwolił nam na chwilę wytchnienia i ustalenia rozegrania końcowych minut gry. Okazało się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ udało się wyrównać, a w ostatniej sekundzie otrzymaliśmy nawet rzut karny, który mógł dać nam komplet punktów. Niestety nie wykorzystaliśmy go (bramkarz obronił) i w rezultacie zremisowaliśmy 5 – 5. Wynik był chyba jednak sprawiedliwy dla obu stron, choć niedosyt pozostanie. Ostatni mecz zagraliśmy z gospodarzami z Opalenicy, którzy do ligowej kolejki przystąpili w osłabionym, ale i odmłodzonym składzie. Od początku pojedynku to my dyktowaliśmy warunki gry szybko uzyskując przewagę bramkową. Przeciwnik toczył jednak zaciętą walkę i trzeba przyznać, że był bardzo nieskuteczny pudłując w kilku dogodnych sytuacjach. Nasza drużyna okazała się efektywniejsza i ostatecznie, ale i dość pewnie wygrała 5 – 2. Dostępu do naszej bramki dzielnie dziś bronił Dawid Korcz (etatowy bramkarz reprezentacji szkolnej), który tak naprawdę zaliczył debiut na tej pozycji w ligowych rozgrywkach. Nie obyło się bez błędów, jednak w kilku sytuacjach Dawid pokazał, że nieprzypadkowo gra na pozycji bramkarza. Z każdą minutą spisywał się coraz lepiej, zbierając cenne doświadczenie. Kolejne bramki w rozgrywkach zaliczyli Jakub Pachołek i Nikodem Mikołajczak, a na swoje debiutanckie trafienie jeszcze musi poczekać Bartosz Naskręt. Po trzech kolejkach nasza drużyna dość niespodziewanie lideruje wspólnie z Lokomotivem Czerwieńsk mając na koncie 13 punktów. Kolejne rozgrywki zostaną rozegrane w kwietniu. Zapraszamy do śledzenia relacji.
Tabela:

     tabela (15 kB)


hokej   hokej   hokej   hokej   hokej   hokej  


17 marca 2022r.

Brązowy medal dziewcząt w siatkówce


      W Zespole Szkół w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w siatkówce dziewcząt. Do rywalizacji wśród dziewcząt stawiły się 4 drużyny z ZS w Kórniku, ZS w Swarzędzu i ZS w Mosinie ora Liceum Ogólnokształcące z Tarnowa Podgórnego.
Szkołę naszą reprezentowały Sandra Fischer, Cichowska Lena, Browarczyk Oliwia, Klupczyńska Aleksandra, Kosicka Aleksandra, Łukasik Oliwia, Marcinkowska Wiktoria, Michalska Maria, Nowaczyńska Dominika, Siódmiak Virginia, Szaj Roksana, Śmigielska Amelia. Walka o medale była bardzo zacięta i toczyła się na bardzo wysokim poziomie wśród wszystkich obecnych na zawodach drużyn. Najbardziej zacięta rywalizacja odbywała się wśród zespołów Tarnowa Podgórnego, Swarzędz i Mosiny, które walczyły o pierwsze trzy miejsca, gdzie wielokrotnie sety kończyły się przewagą kilku punktów. Dziewczyny walczyły do samego końca prezentując wysoki poziom swojej gry i umiejętności dostarczając wielu emocji. W rezultacie końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:
1. LO Tarnowo Podgórne
2. ZS Swarzędz
3. ZS Mosina
4. ZS w Kórniku
Dziękujemy reprezentantkom naszej szkoły za ogromne zaangażowanie w mecze i wspaniałą walkę do ostatniego seta tych rozgrywek.

Iwona Trafankowska

siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka   siatkówka  


25 lutego 2022r.

Brązowy medal dziewcząt


      W Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w koszykówce. Do rywalizacji wśród dziewcząt przystąpiły trzy drużyny: ZS w Kórniku, ZS w Swarzędzu i ZS w Mosinie.
Szkołę naszą reprezentowały Sandra Fischer, Katarzyna Nowicka, Wiktoria Lewandowska, Jagoda Skirzewska, Maria Michalska, Wiktoria Marcinkowska, Kinga Kaczor i Śmigielska Amelia.
Walka o medale była bardzo, bardzo zacięta i toczyła się na bardzo wysokim poziomie. Po zaciętym meczu z drużyną ZS w Kórniku o srebrny medal ostatecznie nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce przegrywając srebrny medal 1 punktem.
Jednak zajmując 3 miejsce wróciły z medalami.
Kolejność końcowa była następująca
1. ZS Swarzędz
2. ZS Kórnik
3. ZS Mosina

Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka   Koszykówka  


8 lutego 2022r.

Grzegorz Hildebrand Mistrzem Polski Seniorów
w zapasach klasycznych


      Kolejnym sukcesem może pochwalić się nasz uczeń – Grzegorz Hildebrand – klasa 3a technikum – technik logistyk. Podczas ostatnich Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Kostrzynie nad Odrą Grzegorz wywalczył pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 55kg. Sukces ten jest tym cenniejszy, iż nasz zapaśnik wygrał wszystkie 5 walk jakie stoczył bez straty punktu. Na koniec zawodów nasz uczeń został nagrodzony tytułem najlepszego zapaśnika odbywających się właśnie Mistrzostw Polski. W finale, Grzesiek pokonał przeciwnika 20 lat starszego od siebie, któremu w tym przypadku spore doświadczenie nie wiele pomogło.
Gratulujemy kolejnego sukcesu! Brawo!!!

zapasy klasyczne   zapasy klasyczne   zapasy klasyczne   mistrz   zapasy klasyczne  


4 lutego 2022r.

Drugie Stypendium Prezesa Rady Ministrów
dla Oliwii Gozdziak


      W piątek dyrektorzy Zespołu Szkół wręczyli pamiątkowy adres przyznający stypendium Prezesa Rady Ministrów - Oliwii Gozdziak z klasy 3a technikum w zawodzie technik hotelarstwa. Z powodu czasu pandemii nie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów w Poznaniu.
Oliwii gratulujemy i życzymy uzyskania także w tym roku bardzo dobrych wyników w nauce.

stypendium   stypendium   stypendium   stypendium   stypendium  


13 stycznia 2022r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
dla Oliwii Aleksandry Łukasik


      Dzisiaj wręczyliśmy jedno z dwóch stypendiów Prezesa Rady Ministrów przyznanych naszym uczniom. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Aleksandra Łukasik uczennica klasy IIIc technikum w zawodzie technik hotelarstwa. Ze względów epidemicznych uroczystość odbyła się w naszym budynku, a przesłany akt nadania stypendium wręczyła dyrekcja naszej szkoły.
Serdecznie Oliwii gratulujemy.

stypendium   stypendium   stypendium   stypendium   stypendium  


17 grudnia 2021r.

Certyfikaty Politechniki Poznańskiej dla logistyków


      Certyfikaty rozdane, testy zaliczone, nowe umiejętności nabyte. W piątek uczniowie klasy IIIA TL zakończyli praktyki w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. W trakcie tygodniowego pobytu w laboratoriach na Politechnice Poznańskiej uczniowie zapoznali się z akademicką, fachową wiedzą logistyczną pod okiem doświadczonych praktyków z branży logistycznej. Młodzież miała okazję programować znaczki RFID oraz projektować etykiety logistyczne. Realizowali zadania oparte na automatycznej identyfikacji wykorzystując oprogramowanie Comax. Jedno z zadań polegało na symulacji operacji magazynowych z wykorzystaniem oprogramowania Comarch ERP Optima. Ciekawym wyzwaniem była także realizacja wymiany handlowej towarów i usług zgodna z procedurą profesjonalnego oprogramowania magazynowego. Poza tym uczniowie rozwiązywali zadania transportowe dotyczące planowania tras wykorzystując do tego celu arkusz kalkulacyjny Excel i mapy google. Podsumowaniem praktyk i warunkiem otrzymania Certyfikatu uczestnictwa w projekcie było pozytywne zaliczenie testu, z którym wszyscy nasi logistycy poradzili sobie bardzo dobrze. Warto dodać, że posiadanie takiego Certytikatu to dodatkowy atut na CV podczas starania się w przyszłości o dobrą pracę, którym na pewno warto się pochwalić. Gratulujemy udanych praktyk, nowych doświadczeń i Certyfikatów.


certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat   certyfikat  


8 grudnia 2021r.

Srebrny medal w futsalu


      W rozegranych w Swarzędzu Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Futsalu nasza reprezentacja chłopców sprawiła miłą niespodziankę, zdobywając srebrny medal. Sukces ten jest tym bardziej cenny, iż jako jedyna drużyna nie mieliśmy w swych szeregach zbyt wielu zawodników grających na co dzień w klubach piłkarskich. Nasi chłopcy zagrali bardzo dobry turniej od strony taktycznej, byli w każdym meczu konsekwentni i cierpliwi. Nie graliśmy zbyt widowiskowo, ale bardzo skutecznie. Graliśmy w dwóch grupach po 3 zespoły.
Pierwszy mecz zagraliśmy z ZST Tarnowo Podgórne, gdzie po szybkich kontrach wyszliśmy na prowadzenie 2 – 0. Przeciwnik odpowiedział tylko jednym trafieniem w ostatnich minutach gry. Wygraliśmy ostatecznie 2 – 1. Drugi mecz grupowy niestety przegraliśmy z faworytem rozgrywek ZS nr 1 Swarzędz, ale tylko 1 – 0 po bardzo dobrym spotkaniu. Przeciwnik miał tu więcej atutów piłkarskich. Dzięki jednej wygranej zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do półfinału, gdzie zmierzyliśmy się ze zwycięzcą drugiej grupy LO Tarnowo Podgórne. Mecz ten ułożył się po naszej myśli, przeciwnik atakował, a my wyprowadzaliśmy zabójcze kontry. Najpierw jednak strzałem z rzutu wolnego bramkarza pokonał Filip Przymusiński, a później po wspomnianych dwóch kontrach dołożył jeszcze dwie bramki. Przeciwnik w samej końcówce odpowiedział tylko jednym trafieniem i ostatecznie zameldowaliśmy się w finale pokonując zawodników z Tarnowa 3 – 1.
W wielkim finale zmierzyliśmy się ponownie z gospodarzem turnieju ZS nr 1 Swarzędz. Wiedząc o sile i możliwościach przeciwnika mecz ten zagraliśmy bardzo ostrożnie, grając dokładnie w obronie, jednocześnie czekając na ruch gospodarzy, którzy nie kwapili się do ataków. Mimo to, to my mogliśmy objąć prowadzenie. Po jednej z nielicznych naszych akcji Filip Przymusiński zmylił obrońców i sędzia powinien odgwizdać karnego, gdzie ewidentnie był przytrzymywany przez przeciwnika, jednak Filip nie upadł na ziemię chcąc zakończyć akcję, sędzia puścił grę dalej. Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce meczu. Najpierw Swarzędz przechwycił piłkę po naszym błędzie i szybkimi dwoma podaniami otworzył sobie drogę do bramki. Nasi chłopcy nie podłamali się i szybko doprowadzili do wyrównania – w roli głównej ponownie wystąpił Filip Przymusiński uderzając piłkę głową z bliskiej odległości. Niestety, chwilę później przeciwnik wykorzystał nasze zagapienie i na 30 sek. przed końcem meczu strzelił na 2 – 1. Zabrakło już czasu na wyrównanie, choć szansa była.
Wynik ten i tak jest dużym sukcesem, a chłopaków trzeba pochwalić za konsekwencję, skuteczność i wysiłek jaki włożyli w ten turniej (zabrakło bowiem na zawodach trzech naszych uczniów – kwarantanna, problemy zdrowotne, którzy zapewne wzmocnili by skład drużyny).
Gratulujemy!!!
Zagrali: Dawid Korcz – bramkarz, Filip Przymusiński – najlepszy strzelec turnieju, Nikodem Cymerlik, Przemysław Łuczak, Jakub Warzybok, Mikołaj Jessa, Nikodem Mikołajczak zedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udekorowali w Mikołajki szkolną choinkę.


Srebrny medal w futsalu   Srebrny medal w futsalu   Srebrny medal w futsalu   Srebrny medal w futsalu  


9 listopada 2021r.

Stypendia Rady Powiatu, Nagrody Starosty Poznańskiego


      27 października, podczas prowadzonej w trybie on-line, XXXIV sesji Rady Powiatu w Poznaniu poinformowano o przyznanych Stypendiach Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrodach Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat poznański.
Przypomnijmy, że Stypendium Rady Powiatu w Poznaniu przyznawane jest na okres roku szkolnego, liczonego od września do czerwca (10 miesięcy), w kwocie 250,00 zł netto miesięcznie. Mogą się o nie ubiegać uczniowie szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez powiat poznański, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym. Warunkiem koniecznym do otrzymania stypendium jest uzyskanie średniej ocen w poprzednim roku nauki co najmniej 5,0.

W tym roku stypendia Rady Powiatu w Poznaniu uzyskali:
1. Natalia Kmieciak – kl. IIb TH,
2. Wiktoria Wechta – kl. IIIa TH,
3. Oliwia Gozdziak – kl. IIIa TH,
4. Szymon Marszałek – kl. IIIb TL,
5. Jakub Warzybok – kl. IIIb TL,
6. Oliwia Aleksandra Łukasik – kl. IIIc TH,
7. Dominika Nowaczyńska – kl. IIIc TH,
8. Aleksandra Rożek – kl. IIIc TH,
9. Aleksandra Klupczyńska – kl. IVa TL,
10. Przemysław Łuczak – kl. IVa TL.

Nagrodę Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia otrzymali z kolei uczniowie branżowej szkoły I stopnia prowadzonej przez powiat poznański legitymujący się odpowiednią średnią ocen lub też wzorowym zachowaniem.
Nagrodzeni uczniowi naszej szkoły to:
1. Wiktoria Neyman – kl. IIa BS1S,
2. Zuzanna Sołtysiak – kl. IIa BS1S,
3. Filip Mateusz Zieliński – kl. BS1S,
4. Nadia Buzhor – kl. IIIa BS1S,
5. Zuzanna Kubasik – kl. IIIa BS1S,
6. Martyna Stypczyńska – kl. IIIa BS1S,
7. Weronika Woźniak – kl. IIIa BS1S,
8. Patrycja Kaźmierczak – kl. IIIb B BS1S,
9. Wiktoria Lewandowska – kl. IIIc BS1S.

Gratulujemy!!!


stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody   stypendia i nagrody  


5 listopada 2021r.

Brązowy medal naszych szczypiornistów.


      W hali sportowej Zespołu Szkół w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
1.Drobiński Kamil II b BSIS
2.Korcz Dawid IV a TL
3.Maievskyi Tymur I b TH
4.Mikołajczak Nikodem I a BSIS
5.Pachołek Jakub I a TL
6.Prałat Piotr I a BSIS
7.Przymusiński Filip IV a TL
8.Szmyt Stanisław III a TH
9.Tojek Filip III c TH
10.Wojciechowski Bartosz III c TH
11.Żurawski Wojciech I b BSIS
Po bardzo wyczerpującej i momentami ostrej grze reprezentanci naszej szkoły wywalczyli brązowy medal.
Gratulujemy wyniku!


badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton  


4 listopada 2021r.

Srebro dziewcząt w piłce ręcznej


      W Zespole Szkół w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Po bardzo wyczerpującej i wspaniałej walce nasza szkolna dziewczęca reprezentacja zajęła 2 miejsce, zdobywają tym samym srebrny medal. W bardzo trudnym meczu z reprezentacją Swarzędza dziewczęta walczyły do ostatniej sekundy meczu - finalnie uległy jednak w walce o złoty medal.
Szkołę naszą reprezentowały:
Bartkowiak Wiktoria, Cichowska Lena, Lewandowska Wiktoria, Łukasik Oliwia, Nowaczyńska Dominika, Nowicka Katarzyna, Pyszniak Nicol, Rożek Aleksandra, Skirzewska Jagoda, Fischer Sandra.
Gratulacje ze wspaniałą walkę, dostarczone emocje i srebrny medal!!!!


Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej   Srebro dziewcząt w piłce ręcznej  


29 października 2021r.

Brązowy medal dziewcząt w badmintonie


W Puszczykowie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w badmintonie. Do rywalizacji wśród dziewcząt stawiły się 4 drużyny: LO Tarnowo Podgórne, LO Puszczykowo, Kórnik i nasze zawodniczki z Mosiny.
Szkołę naszą reprezentowały Sandra Fischer, Katarzyna Nowicka oraz rezerwowa Wiktoria Lewandowska. Walka o medale była bardzo, bardzo zacięta i toczyła się na bardzo wysokim poziomie. Po zaciętych meczach z Kórnikiem o srebrny medal ostatecznie nasze zawodniczki zajęły 3 także medalowe miejsce.
Kolejność końcowa była następująca
1. LO Tarnowo Podgórne
2. ZS Kórnik
3.ZS Mosina
4. LO Puszczykowo
Liczymy na podobne medalowe lokaty w kolejnych zawodach
Iwona Trafankowska


badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton   badminton  


27 października 2021r.

Tenis stołowy – brązowy medal dziewcząt


W Pecnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowali:
Dziewczęta:
1. Nadia Buzhor IIIa BSIS
2. Sandra Fischer IIIc BSIS
3. Wiktoria Lewandowska IIIc BSIS
Chłopcy:
1. Jakub Pachołek Ia TL
2. Nikodem Mikołajczak Ia BSIS
3. Wiktor Lenart IIa TL
Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie. Mecze rozgrywano jednocześnie na 8 stołach. Sędziowali p. Mieczysław Janik i p. Przemysław Biernat. Po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły brązowe medale.
Gratulujemy!!!


Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy   Tenis stołowy  


20 października 2021r.

Unihokeiści ZS Mosina mistrzami Powiatu Poznańskiego

Dziewczęta z brązowymi medalami


     Miło nam poinformować, iż nasza reprezentacja chłopców w unihokeju po 3 latach ponownie powróciła na tron w powiatowej rywalizacji. Oczywiście głównym konkurentem do tytułu był ZS nr 1 w Swarzędzu mający w swoich szeregach zawodników z dwóch sąsiednich drużyn klubowych z Paczkowa i Gułtów. Po zaciętym pojedynku obfitującym w wiele ciekawych akcji z jednej, jak i drugiej strony nasza drużyna ostatecznie zwyciężyła 2 – 0 po trafieniach Filipa Przymusińskiego uznanego ostatecznie za najlepszego strzelca turnieju (4 bramki). W kolejnym meczu z ZS Kórnik daliśmy się zaskoczyć i jako pierwsi straciliśmy bramkę, jednak następne minuty spotkania pokazały naszą dominację nad przeciwnikiem i lepsze wyszkolenie techniczne. Ostatecznie wygraliśmy 3 – 1 po trafieniach Filipa Przymusińskiego x 2 i Nikodema Mikołajczaka, który co chwilę siał postrach pod bramką przeciwników. Warto dodać, iż chłopacy zostawili sporo zdrowia na boisku, ponieważ w ostatniej chwili wypadło nam (nie znamy przyczyn) dwóch zawodników ze składu. Graliśmy zatem trójką rezerwowych, a w ostatnim meczu już dwójką plus bramkarz. Trzeba też przyznać, że każdy wspiął się na wyżyny swych umiejętności i stąd ten sukces! Nasz bramkarz – Dawid Korcz został też uznany najlepszym bramkarzem turnieju! Brawo Chłopaki!!!
     Dziewczęta zdobyły także medal plasując się na 3 miejscu. Pokazały charakter walcząc do końca w każdym pojedynku. Uległy niestety faworyzowanym zawodniczkom z ZS nr 1 ze Swarzędza 0 – 2 oraz ZS Kórnik 0 – 4 (nastąpiła w tym meczu wymiana bramkarek, co nie przyniosło spodziewanego efektu). Warto dodać, iż nasza bramkarka – Skirzewska Jagoda z pierwszego pojedynku została ostatecznie najlepszą bramkarką zawodów.
     Dodajmy, iż zaraz po zawodach nasi chłopacy mieli możliwość wyjazdu na basen do Kościana w ramach Szkolnego Klubu Unihokeja (autobus, bilety wstępu oraz posiłek był ufundowany przez powiat w ramach dodatkowych zajęć sportowych w których to nasi chłopcy biorą udział). Więcej na ten temat w kolejnym artykule!
Składy zespołów:
Dziewczęta: Anioła Milena, Cichowska Lena, Fischer Sandra, Lewandowska Wiktoria, Lyporetska Maryna, Nowaczyńska Dominika, Olejnik Patrycja, Skirzewska Jagoda, Sołtysiak Zuzanna, Śremska Judyta, Vogt Lidia
Chłopacy: Dawid Korcz, Bartosz Susafał – bramkarze, Filip Przymusiński – kapitan, Nikodem Mikołajczak, Jakub Pachołek, Marcin Lisek, Maksymilian Prokop, Filip Grześkowiak, Bartosz Naskręt, Bartosz Bartkowiak.


unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej   unihokej  


19 października 2021r.

Grzegorz Hildebrand v-ce mistrzem Polski juniorów

w zapasach w stylu klasycznych


     Grzegorz już od 8 lat trenuje zapasy w stylu klasycznym, a pierwsze nagrody i tytuł v-ce mistrza Polski uzyskał już po dwóch latach treningu. W 2019 roku wywalczył ponownie tytuł v-ce mistrza Polski w kategorii kadetów, a w 2020 roku zdobył brązowy medal.
     W tym roku, nasz zapaśnik wystartował m.in. w Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu. Grzegorz walczył w kategorii wagowej do 60kg i zdobył srebrny medal, przegrywając dopiero na punkty w finale, po zaciętym pojedynku z zawodnikiem pochodzenia czeczeńskiego.
     O kolejnych startach i zdobywanych medalach opowiemy w kolejnym artykule.
Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

zapasy   zapasy  


30 września 2021r.

Przełajowe biegi sztafetowe powiatu poznańskiego

Brązowy medal chłopców.


     Pogoda dopisała. Na starcie pojawiły się licznie zawodnicy i zawodniczki rywalizując na następujących dystansach: dziewczęta - sztafeta 6 x 1000m i chłopcy - sztafeta 6 x 1200m.
Szkołę naszą reprezentowała zarówno drużyna chłopców jak i drużyna dziewcząt.
Drużyna dziewcząt walczyła bardzo dzielnie dając z siebie więcej niż można było i zdobyła 4 miejsce, tutaj trzeba bardzo pochwalić zespół żeński ponieważ pierwszy raz od 3 lat dziewczęta podjęły walkę i stanęły na starcie sztafetowych biegów przełajowych (gratulacje za odwagę), chłopcy do 4 zmiany plasowali się na 2 miejscu, jednak rywalizację ukończyli na miejscu 3.
Zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze i rywalizacji fair play. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, zapewniając ciepłe napoje, opiekę medyczną oraz bardzo sprawną organizację imprezy.
Składy naszych sztafet:
Dziewczęta:
1.Vogt Lidia ( najlepszy międzyczas na 1000m z całej szóstki startujących 4m15 sekund)
2. Rożek Aleksandra
3. Łukasik Oliwia
4. Śmigielska Amelia
5. Michalska Maria
6. Nowaczyńska Dominika
Chłopcy
1. Przymusiński Filip ( najlepszy międzyczas na 1200m z całej szóstki startujących 3m47 sekund)
2. Korcz Dawid
3. Lisek Marcin
4. Vaskov Valentin
5. Bączyk Oliwier
6. Prałat Piotr


Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe   Przełajowe biegi sztafetowe  


8 września 2021r.

Roksana Szaj (IV TL)

zawodniczka lacrosse powołana do reprezentacji Polski


     Lacrosse to gra pochodzenia indiańskiego. Polega na umieszczeniu piłki (wielkości pięści) w bramce przeciwnika przy użyciu wyłącznie kija zakończonego trójkątną rakietą. Na boisku gra 10 zawodniczek (field lacrosse), a mecz trwa łącznie 60 minut w czterech 15-to minutowych kwartach.
     W Polsce sport ten jest jeszcze bardzo mało znany, jednak z dnia na dzień coraz prężniej się rozwija.
     Roksana gra na pozycji bramkarki w drużynie Poznań Hussars Ladies, a pierwszy trening przeprowadziła wcale nie tak dawno, bo w styczniu 2020 roku. Od tego czasu nie wyobraża sobie życia bez drużyny i tej wyjątkowej dyscypliny. Dodatkowo od wakacji twory pierwszą w Polsce drużynę box lacrosse kobiet (bardziej kontaktowa wersja lacrosse).
     Dotychczasowe osiągnięcia Roksany to wygrany turniej Silesia Cup 2020, na którym została MVP finałowego meczu, Mistrzostwo Polski w 2021 roku i otrzymanie powołania do kadry Polski U21 przygotowującej się do mistrzostw Europy.
     Najbliższe starty Roksany: turniej o Puchar Polski juniorów do 21 roku życia (25 września) i o Puchar Polski seniorów (2 i 24 października) oraz turniej w barwach narodowych Scheider Cup we Frankfurcie nad Menem, który odbędzie się 8 i 9 października.
Życzymy powodzenia.

Roksana Szaj Roksana Szaj Roksana Szaj Roksana Szaj Roksana Szaj Roksana Szaj


7 września 2021r.

Logistycy na 100 %


Wszyscy uczniowie z klasy 2A i 2B Technikum Logistycznego u Wodziczki zdali egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w sesji letniej 2021.
Nasi uczniowie uzyskali 100 % zdawalności w ich pierwszej kwalifikacji SPL.01 – obsługa magazynów przewyższając tym samym wyniki zdawalności na tle kraju, które wynoszą 86%, a także województwa, które kształtują się na poziomie 87%. Możemy być dumni, tym bardziej, że prawie połowa zdających zdobyła maksymalną ilość punktów z części praktycznej egzaminu czyli 100%. Warto zaznaczyć, że egzamin zawodowy składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Aby zdać egzamin należy napisać poszczególne części na minimum 50% (teoretyczną) i 75 % (praktyczną). Logistycy u Wodziczki zdali egzaminy na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą uzyskane średnie zdobytych punktów w % wszystkich zdających tj. z części pisemnej 74%, a z części praktycznej aż 94%.
Egzamin zawodowy 2021 był wyjątkowy ze względu na panującą sytuację epidemiczną. Dlatego tym bardziej z satysfakcją dzielimy się informacją o tak wysokich wynikach z egzaminów w tegorocznej sesji. Po raz kolejny mamy potwierdzenie, że nasza szkoła kształci uczniów na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy sukcesów na kolejnych egzaminach kwalifikacyjnych.
Blanka Świtaj-Łukasik

technik logistyk

logistyk egzaminy

23 kwietnia 2021r.

Hotelarze z Wodziczki na 100%

Hotelarze z Wodziczki uzyskali najlepsze wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
Nasi uczniowie w technikum hotelarskim otrzymali najlepsze wynik egzaminów zawodowych w sesji zimowej zarówno w okręgu jak i powiecie.
Jesteśmy dumni z osiągniętych wyników w kwalifikacji TG.13 - Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, w której nasi uczniowie uzyskali 100% zdawalności w części pisemnej i w części praktycznej.
Porównując wyniki w okręgu i powiecie mamy najlepsze średnie, które przedstawione zostały w poniższym wykresie.
Cieszymy się niezmiernie i gratulujemy Hotelarzom życząc dalszych sukcesów zawodowych.


Hotelarze z Wodziczki na 100%

7 grudnia 2020r.

Hotelarze reprezentują naszą szkołę w II etapie Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej dobrych wyników. Szczególne gratulacje przekazujemy Zuzannie Pelińskiej z klasy 3 b TH oraz Oliwii Goździak z klasy 2 a TH. Dziewczyny uzyskały najlepszy wynik i zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, który odbędzie się na początku stycznia.
Pierwsza próba za nami - Zuzia i Oliwia rozwiązywały próbny test, który został przygotowany przez organizatorów OWH, w celu sprawdzenia platformy online aby pomimo pandemii uczestnicy mogli brać udział w dalszych etapach.
Przed dziewczynami okres intensywnych przygotowań do właściwego etapu Olimpiady, trzymamy kciuki i życzymy owocnego poszerzania wiedzy oraz takiego pozytywnego nastawienia, motywacji do nauki i trwającej radości jak na zdjęciach.

Hotelarze reprezentują naszą szkołę   Hotelarze reprezentują naszą szkołę

22 października 2020r.

Filip Przymusiński z Pucharem Polski w NOGi Jiu-Jitsu

     Miło nam poinformować, iż nasz uczeń z klasy III TL – Filip Przymusiński odniósł w ostatnim czasie spory sukces w uprawianym przez siebie sporcie, a mianowicie Jiu – Jitsu.
26 września w Luboniu, Filip wygrał zawody Pucharu Polski w kategorii NOGi Jiu – Jitsu Adult, czyli w wadze do 76 kg i wieku do 30 lat. NoGi, czyli bez kimon. Trzy pierwsze walki Filip wygrał przed czasem, a finałową na punkty. Gratulujemy osiągniętego wyniku i sukcesu!
Nasz uczeń już od jakiegoś czasu zalicza się do czołowych zawodników młodzieżowych w kraju, czego potwierdzeniem jest zdobycie w poprzednim roku brązowego medalu podczas Mistrzostw Polski w swej kategorii wiekowej - junior.
Niestety czas epidemii wpłynął na to, iż w tym roku wiele imprez zostało odwołanych, co przyczyniło się do mniejszej liczby zawodów i możliwości osiągania kolejnych sukcesów – zapewne w normalnym trybie Filip mógłby pochwalić się dzisiaj jeszcze innymi osiągnięciami. Liczymy, że to nie ostatnie tak dobre wyniki naszego ucznia z klasy III TL.
Życzymy Filipowi kolejnych medali i pucharów!

Filip Przymusiński z Pucharem Polski w NOGi Jiu-Jitsu Filip Przymusiński z Pucharem Polski w NOGi Jiu-Jitsu Filip Przymusiński z Pucharem Polski w NOGi Jiu-Jitsu

6 października 2020r.

Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     W Krośnie odbyły się pierwsze tegoroczne zawody szkolne w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody przyniosły nam pierwszy sukces jakim zapewne jest zdobycie brązowego medalu w wyczerpującej konkurencji, czyli biegu na 1500 m. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, w tym roku w skład drużyn wchodziło 6 zawodników (wcześniej 10). Chłopcy walczyli dzielnie przez wszystkie zmiany naszej sztafety, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość LO Puszczykowo oraz LO Tarnowo Podgórne. Warto wspomnieć, iż jest to pierwszy medal dla naszej szkoły od wielu lat w tej konkurencji sportowej. Gratulujemy naszym dzielnym zawodnikom za podjęcie walki w tak wyczerpującej konkurencji! Liczymy, iż nasze dziewczęta w przyszłym roku także podejmą „rękawice” w przełajowych biegach sztafetowych oraz powalczą o medal.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Filip Przymusiński, Dawid Korcz, Dominik Kozłowski, Marcin Lisek, Kamil Matuszkowiak i Jakub Kazimierski.
Gratulujemy chłopakom!

Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych Brązowy medal w Sztafetowych Biegach Przełajowych

21 września 2020r.

Technik hotelarstwa - najlepsze wyniki z egzaminów zawodowych

     Gratulujemy hotelarzom z Wodziczki rewelacyjnych wyników egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
Nasi uczniowie w technikum hotelarskim uzyskali najlepsze wyniki w porównaniu do wyników w powiecie i w kraju.
Jesteśmy dumni z osiągniętych wyników w pierwszej kwalifikacji TG.12, w której nasi uczniowie uzyskali 100% w części pisemnej i 92% w części praktycznej.
Porównując wyniki w kraju i powiecie jesteśmy zdecydowanie powyżej tych średnich, które przedstawione zostały w poniższym wykresie.
Jeszcze raz gratulujemy Hotelarzom i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Technik hotelarstwa

11 września 2020r.

Logistycy w świetnej formie, trzymają poziom

     Logistycy z Wodziczki uzyskali, jak zawsze, w sesji letniej 2020 wysokie wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
      Nasi uczniowie (technik logistyk) uzyskali 75% zdawalności w ich pierwszej kwalifikacji AU.22. Uzyskany przez naszych uczniów wynik jest dokładnie taki sam, jak w kraju i wynosi 75%. Warto przypomnieć, że egzamin zawodowy składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Aby zdać egzamin należy napisać poszczególne części na minimum 50% (teoretyczną) i 75 % (praktyczną). W tym momencie należy dodać, że część pisemną egzaminu zdali wszyscy uczniowie, wynik na 100%. Możemy być dumni.
     Gratulujemy naszym uczniom i serdecznie życzymy, aby kolejne egzaminy z kwalifikacji były na takim samym lub wyższym poziomie.
Blanka Świtaj-Łukasik

Logistycy w świetnej formie

Logistycy w świetnej formie
15 stycznia 2020r.

Dominik Dederek – najlepszym piekarzem Wielkopolski

      Dominik Dederek – kl. 3a, uczeń Branżowej Szkoły I Stopnia w Mosinie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie zajął I miejsce w etapie wojewódzkim XXV Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz.
      Zawody, przeprowadzone we Wrześni, składały się z dwóch etapów: teoretycznego (60-cio minutowy test wiadomości) i praktycznego, który polegał na sprawdzeniu umiejętności praktycznych uczniów (realizacja tego etapu przewidziana była na 7 godz.).
      Dominik zajmując I miejsce uzyskał, w ocenie Komisji Konkursowej, bardzo wysoki wynik (86p na 100p.) - tym samym został zgłoszony do III etapu Turnieju, tj. finału ogólnopolskiego, który zostanie przeprowadzony we Wrocławiu.
      Gratulujemy Dominikowi osiągniętego rezultatu. Gratulacje składamy także pracodawcy, firmie P.P.H. Piekarnia – Cukiernia „Ren – Mac”, w której Dominik odbywa zajęcia praktyczne oraz nauczycielom naszego Zespołu Szkół za przygotowanie teoretyczne w trakcie trzech nauki zawodu piekarza.

Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski Dominik Dederek najlepszym piekarzem Wielkopolski


15 stycznia 2020r.

Julia Drews – IV miejsce w Turnieju cukierniczym

      Julia Drews - kl. 3a uczennica Branżowej Szkoły I Stopnia w Mosinie naszego Zespołu Szkół zajęła IV miejsce w etapie wojewódzkim XXV Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik.
      Zawody, etapu wojewódzkiego, składały się z dwóch części: teoretycznej (60-cio minutowy test wiadomości) i praktycznej, która polegała na sprawdzeniu umiejętności praktycznych uczniów (realizacja tego etapu przewidziana była na 7 godz.).
      Komisja Konkursowa ogłaszając wyniki bardzo wysoko oceniła wykonany przez Julię napis w czekoladzie będący mottem rywalizacji uczniów – „Cuda Świata” .
      Gratulujemy Julii zajęcia wysokiego miejsca. Gratulacje składamy także pracodawcy, firmie HP Cukiernia Hanna Piskorska, w której Julia odbywa zajęcia praktyczne oraz nauczycielom naszego Zespołu Szkół za przygotowanie teoretyczne w trakcie trzech lat nauki zawodu cukiernika.

Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym Julia Drews 4 miejsce w Turnieju cukierniczym


10 stycznia 2020r.

Jeszcze raz o Jasełkach na medal

      Reprezentacja naszych szkolnych aktorów występujących w Jasełkach 2019 wraz z opiekunem p. Blanką Świtaj-Łukasik dumnie brała udział w uroczystości wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom XVII Gminnego Przeglądu Jasełek w Mosińskim Ośrodku Kultury. Jasełka wykonane przez naszych uczniów zostały nagrodzone I miejscem w kategorii szkół średnich. Warto przypomnieć, że jury uhonorowało je wyróżnieniem za śpiew kolęd polskich. Otrzymana nagroda w postaci ilustrowanego atlasu Historii Polski zasili zasoby szkolnej biblioteki. Uczniowie odebrali również dyplom i statuetkę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wypadniemy co najmniej tak samo bardzo dobrze ;).

Jeszcze raz o Jasełkach na medal Jeszcze raz o Jasełkach na medal Jeszcze raz o Jasełkach na medal Jeszcze raz o Jasełkach na medal Jeszcze raz o Jasełkach na medal Jeszcze raz o Jasełkach na medal Jeszcze raz o Jasełkach na medal Jeszcze raz o Jasełkach na medal


8 stycznia 2020r.

Kamil Lala stypendystą

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym roku szkolnym to zaszczytne wyróżnienie stało się udziałem Kamila, który jest stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a po raz drugi otrzymał stypendium Starosty Powiatu Poznańskiego.
      Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen i przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.
      Kamilu, Twoje sukcesy – są naszymi sukcesami. Jesteśmy z Ciebie dumni i cieszymy się, że swoją postawą godnie Nas reprezentujesz. Życzymy dalszych sukcesów i wierzymy, że to nie koniec Twoich możliwości.

Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą Kamil Lala stypendystą


4 listopada 2019r.

Srebro i brąz w unihokeju

      Nasi uczniowie – dziewczęta i chłopcy wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w unihokeju, które odbyły się w Swarzędzu. Po bardzo emocjonujących meczach wrócili ze srebrnymi medalami (chłopcy) oraz brązowymi (dziewczęta) i chyba małym niedosytem. Liczymy, że nasi chłopcy dostaną szansę gry w kolejnym etapie rozgrywek. Mamy w tym roku naprawdę fajną drużynę. Gratulujemy naszym uczniom zdobytych medali!
W zawodach zagrały:
Bartkowiak Wiktoria, Drzewiecka Oliwia, Goździewska Zuzanna, Górczak Magdalena, Kaczmarek Weronika, Lewandowska Wiktoria, Młynarska Wiktoria, Nowicka Katarzyna, Pawlak Katarzyna, Wechta Wiktoria
Chłopcy:
Simon Budny, Dawid Korcz, Bartosz Bartkowiak, Mateusz Manulewicz, Wojciech Kimel, Michał Jacyna, Krzysztof Michalski, Mikołaj Gołąb, Jakub Prokop, Filip Przymusiński, Artur Kurek, Maksymilian Prokop.

Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju Srebro i brąz w unihokeju


30 października 2019r.

XIV Powiatowy Turniej Rzeźbiarski

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim, który zorganizował Mosiński Ośrodek Kultury.
      W turnieju wzięli udziały uczennice technikum: Kinga Frydrych kl. 2TH, Wioletta Jatczyńska kl. 4TL i Anna Józefowicz kl. 4TH. Natomiast branżową szkołę I stopnia reprezentowali uczniowie klasy Ic: Sandra Fischer, Wiktoria Lewandowska i Wiktor Szymański. Tegoroczny temat turnieju "W środku" rozbudził wyobraźnię młodych twórców i powstało wiele ciekawych prac.
      Interpretacja Ani Józefowicz - tego niewątpliwie trudnego tematu - została wysoko oceniona przez jurorów. Ania zdobyła I miejsce w kategorii szkół średnich!
      Serdecznie gratulujemy!

14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski 14 Powiatowy Turniej Rzeźbiarski


30 października 2019r.

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego

dla naszych uczniów.

      W Starostwie Powiatowym w Poznaniu, podczas XIII sesji Rady Powiatu w Poznaniu, wręczone zostały Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat poznański.
      Wśród wyróżnionych stypendiami Rady Powiatu znajdowali się także nasi uczniowie technikum: Kamil Lala i Przemek Łuczak. O stypendium Rady Powiatu w Poznaniu ubiegać się mogli uczniowie szkół, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym, prowadzonych przez powiat poznański. Warunkiem koniecznym do otrzymywania stypendium było uzyskanie średniej ocen w poprzednim roku nauki, równej co najmniej 5,0.
      Natomiast nagrodę Starosty za wybitne osiągnięcia otrzymały uczennice branżowej szkoły I stopnia: Oliwia Drzewiecka, Martyna Maria Szafraniak, które za ostatni rok szkolny w szkole prowadzonej przez powiat poznański spełniły następujące kryteria: uzyskały średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych; uzyskały średnią ocen z przedmiotów ogólnokształcących nie niższą niż 4,0 ponadto uzyskały wzorową ocenę z zachowania i nie uzyskał oceny niedostatecznej z żadnego z przedmiotów.
      Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w przyszłym roku, a wszystkich naszych uczniów zachęcamy do osiągnięcia takich wyników w nauce abyśmy w kolejnym roku szkolnym mogli pojechać dużym autobusem po stypendia Rady Powiatu i nagrodę Starosty.

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego


30 września 2019r.

Logistycy na 100 %

       Logistycy z Wodziczki uzyskali w sesji letniej 2019 bardzo wysokie wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
      Nasi uczniowie uzyskali 100 % zdawalności w kolejnej kwalifikacji A.31. Warto przypomnieć, że egzamin zawodowy składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Aby zdać egzamin należy napisać poszczególne części na minimum 50 % (teoretyczną ) oraz 75 % (praktyczną).
Uzyskany przez naszych uczniów wynik zdawalności już wyższy być nie może, co wyróżnia ich na tle okręgu (woj. Lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie) gdzie zdawalność wyniosła 75,6 %.
Gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za ostatni egzamin zawodowy z jakim przyjdzie im się zmierzyć już za trzy miesiące.

Dagna Mikołajczak4 kwietnia 2019r.

Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego

w piłce nożnej

      Uczniowie naszej szkoły zagrali w Finale Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej. Wcześniej graliśmy w eliminacjach, gdzie uzyskaliśmy bezpośredni awans pozostawiając w pobitym polu m.in. ZS z Kórnika, LO Puszczykowo, ZS z Buku. Warto dodać, iż gospodarzem turnieju finałowego, dzięki dobrej współpracy z SZS Wielkopolska była nasza szkoła goszcząc na swym terenie najlepsze jedenastki powiatu poznańskiego.
      Oto kilka słów zaczerpniętych z internetowej strony Starostwa:
      W finale zagraliśmy z ZS nr 2 ze Swarzędza wygrywając 5 : 4, następnie ulegliśmy zwycięzcom turnieju ZS nr 1 ze Swarzędza 0 : 7 oraz po bardzo emocjonującym meczu ZS Bolechowo 4 : 5. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła III miejsce zdobywając brązowe medale. Po zawodach jest niedosyt, ale i tak gratulujemy chłopakom wywalczonego brązu, który jest najlepszych osiągnięciem w tej dyscyplinie w historii naszej szkoły. Brawo!
Naszą szkołę reprezentowali:
Patryk Szymkowiak, Kornel Uniejewski, Jakub Ratajczak, Oskar Baraniak, Dariusz Cherubin, Mikołaj Gołąb, Przemysław Łuczak, Bartosz Majchrzak, Kacper Matuszkowiak, Filip Przymusiński,

Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej Brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej


3 kwietnia 2019r.

Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

      Roksana Piwowarska – Bajer (kl. I TH) i Magda Górczak (kl. III TL) zajęły 3 miejsce w konkursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego i będą reprezentować powiat poznański w Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Konkurs, będący eliminacją do Sejmiku, odbywał się w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Wszystkie zespoły bardzo dobrze zaprezentowały się w zmaganiach konkursowych jednak, między innymi, nasze dziewczęta zostały laureatami.
      Oto kilka słów zaczerpniętych z internetowej strony Starostwa:
      „15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej okiem wielkopolskiej młodzieży” – to temat przewodni tegorocznej edycji projektu pod nazwą „Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego”. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o działalności samorządów lokalnych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Pierwszym etapem projektu jest proces rekrutacji dwuosobowych zespołów uczniowskich do udziału w sesji plenarnej, która odbędzie się 10 maja w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu...
Pragniemy także przypomnieć, że Maga Górczak w poprzednich latach pełniła funkcję Marszałka Młodzieżowego Sejmu Rzeczpospolitej Mosińskiej.
Gratulujemy obydwu dziewczętom i życzymy owocnych obrad.
Krzysztof Widera
pedagog szkolny, opiekun zespołu uczniowskiego


Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego


28 - 29 marca 2019r.

XXII Ogólnopolski Turniej Piekarski

      Dominik Dederek (kl. 2a Branżowa Szkoła I Stopnia) reprezentował naszą szkołę na XXII Ogólnopolskim Turnieju Piekarskim, który odbywał się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. W turnieju brało udział 12 uczestników m.in. z Gdańska, Lublina, Radomia, Puław i Poznania. Turniej trwał 2 dni. W pierwszym dniu przez kilka godzin uczestnicy przygotowywali wymagane wyroby oraz odpowiadali z części teoretycznej. Dominik wykazał się dużą wiedzą i umiejętnościami, które zdobył zaledwie w ciągu dwóch lat nauki oraz praktyki w mosińskiej piekarni Ren-Mac. Natomiast drugiego dnia odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Izbie Rzemieślniczej. Za udział w turnieju Dominik otrzymał cenne nagrody i zaświadczenie zwalniające go z egzaminu zawodowego w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - część pisemna. Wartością dodaną udziału w tego typu turniejach jest nabycie doświadczenia, poznanie nowych ludzi oraz przekroczenie własnych granic- wyjście ze strefy komfortu.
      Gratulacje dla Dominika i serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej. Trzymamy kciuki za przyszły rok, wtedy Dominik będzie w klasie trzeciej branżowej szkoły I stopnia.
Joanna Markuszewska-Orpel

Ogólnopolski Turniej Piekarski Ogólnopolski Turniej Piekarski Ogólnopolski Turniej Piekarski Ogólnopolski Turniej Piekarski Ogólnopolski Turniej Piekarski Ogólnopolski Turniej Piekarski Ogólnopolski Turniej Piekarski Ogólnopolski Turniej Piekarski


18 grudnia 2018r.

Unihokeiści ZS Mosina IV drużyną województwa

      Nasza szkolna reprezentacja unihokeistów ZS Mosina została IV drużyną Województwa Wielkopolskiego. Zawody zostały rozegrane w Gorzycach Wielkich koło Ostrowa Wielkopolskiego. Warto wspomnieć, iż nasza drużyna broniła w tym roku tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem.
      W zawodach finałowych wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsze dwa mecze zagraliśmy z ZST Ostrów Wlkp. , z którym wygraliśmy 3 : 1 oraz ZSP nr 1 Gniezno, gdzie też przeciwnikowi nie daliśmy szans pokonując ich 4 : 0. Mecze te pokazały siłę naszej drużyny, ponieważ rywale na krok nie odpuszczali, jednak w decydujących akcjach to my byliśmy lepsi. Z dwoma zwycięstwami w grupie zajęliśmy pierwsze miejsce i z nadzieją oczekiwaliśmy półfinałów. W nim po wielu zamieszaniach (Przeciwnik nie chciał wejść na boisko mimo upomnień organizatorów. Mecz miał odbyć się jako półfinał nr 1, ostatecznie był meczem nr 2) spotkaliśmy się z drugą szkołą z Gniezna ZSP nr 2. Całe zamieszanie wprowadziło w zawody pewien chaos, jednak początek meczu należał do nas, gdzie szybko objęliśmy prowadzenie 1 : 0. Niestety sędziowie pozwolili na dość ostrą grę przeciwnika, co wyprowadziło naszych chłopaków z rytmu. Straciliśmy bramkę na 1 : 1, a następnie dostaliśmy podwójną karę 2 min (pytanie czy słusznie?) i graliśmy 3 na 5. W tym czasie rywale zdobyli kolejne dwie bramki i po brzydkim meczu niestety przegraliśmy 1 : 3. Po spotkaniu trudno było chłopakom zrozumieć jak mogliśmy to przegrać , ponieważ w głowach każdy wiedział, że wcale słabszą drużyną nie byliśmy. Po prostu za wiele rzeczy zadziało się naraz (zamieszanie, ostra gra przeciwnika, kary 2 min. i problematyczne sędziowanie). Szybko jednak musieliśmy zapomnieć o porażce, ponieważ czekał nas jeszcze jeden mecz – walka o brązowy medal. Zagraliśmy ponownie z grupowym rywalem ZST Ostrów Wlkp. W trakcie spotkania widać było u chłopaków, że przegrany półfinał zrobił swoje (nasi uczniowie na ten turniej mieli jeden cel – wygrać zawody!). Mimo to podjęliśmy walkę i wydawało się, że trzecie miejsce już mamy, prowadziliśmy 2 : 1, niestety na 5 sek. przed końcem meczu przeciwnik wyrównał po pięknym strzale na 2 : 2. Zagraliśmy dogrywkę i sytuacja się powtórzyła. Mieliśmy tuż przed końcem spotkania piłkę meczową, jednak nie wykorzystaliśmy szansy, a przeciwnik wyszedł z kontrą i zdobył bramkę na 3 : 2.
      Po zawodach pozostał wielki niedosyt, tym bardziej, że mistrzostwo było dzisiaj w zasięgu ręki. Wyjechaliśmy z turnieju chyba jako największy przegrany. Tytuł mistrzowski zdobyła szkoła z Gniezna nr 2, v-ce mistrzostwo przypadło ZSR CKP Kaczki Średnie – rywal naszej drużyny w poprzednich finałach (IV miejsce) i brązowy medal (największa niespodzianka) ZST Ostrów Wlkp.
      Gratulujemy chłopakom –to czwarta drużyna w województwie i już czwarty finał z rzędu. Życzymy powodzenia w kolejnym roku!
      W zawodach zagrali: Szymon Michalak, Simon Budny, Mikołaj Gołąb, Jakub Ratajczak, Mateusz Manulewicz, Bartosz Bartkowiak, Filip Przymusiński, Bartek Ziółkowski, Wojciech Kimel, Michał Jacyna, Jakub Prokop.

Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa Unihokeiści ZS Mosina czwartą drużyną województwa


18 grudnia 2018r.

Maciej Michałowski stypendystą

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      W bajecznej scenerii świąt Bożego Narodzenia, przy akompaniamencie polskich kolęd, w Sali Czerwonej Pałacu działyńskich przy Starym Rynku 18 grudnia odbyła się już po raz kolejny uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionej młodzieży znalazł się uczeń Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki Maciej Michałowski z klasy IVa TL.
      Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen i przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. W tym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 302 uczniów z wielkopolskich szkół.
      Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku to zaszczytne wyróżnienie stało się udziałem Macieja, który już po raz drugi jest stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a po raz trzeci otrzymał stypendium Starosty Powiatu Poznańskiego.
    Macieju, Twoje sukcesy – są naszymi sukcesami. Jesteśmy z Ciebie dumni i cieszymy się, że swoją postawą godnie Nas prezentujesz. Życzymy Tobie dalszych osiągnięć, tych najbliższych podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i na egzaminie maturalnym, ale także tych w dalszej przyszłości – w pracy zawodowej i życiu osobistym..
Anna Sawińska
Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów Maciej Michałowski stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów


30 listopada 2018r.

Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim

      Nasza reprezentacja w unihokeju chłopców wystąpiła w Nowym Tomyślu w zawodach strefowych – bezpośrednich eliminacjach do Finału Wojewódzkiego. Nasi uczniowie potwierdzili wysokie aspiracje w rozgrywkach szkolnych i awansowali po raz czwarty z rzędu do ścisłego finału. Warto przypomnieć, że w tym roku bronimy tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem. Zapewne ścisły finał będzie bardzo zacięty, ponieważ w tym roku poziom rozgrywek jest bardzo wyrównany i wysoki. O mistrzostwo zmierzą się takie szkoły jak: ZST Ostrów Wlkp., ZSR CKP Kaczki Średnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Gniezna i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Gniezna, ZSP nr 1 Jarocin oraz nasza drużyna ZS Mosina. Warto zauważyć, że do ścisłej czołówki wracają zawodnicy ze szkół z Gniezna, którzy jeszcze kilka lat temu zdobywali medale w Mistrzostwach Polski. Dzisiaj nasza reprezentacja zmierzyła się już w pierwszym spotkaniu turnieju z ZS z Wielenia (powiat czarnkowsko-trzcianecki). W meczu tym wygraliśmy 2 : 0, choć przeciwnik dwoił się i troił, a braki techniczne nadrabiał walecznością. Postawił nam trudne warunki, a mecz nie należał też do najlepszych w naszym wykonaniu. Najważniejszy był jednak tu wynik. W drugim spotkaniu zagraliśmy przeciwko ZS z Opalenicy, gdzie odnieśliśmy cenne zwycięstwo 1 : 0. Mecz mógł się podobać, zagraliśmy w tym pojedynku dużo lepiej taktycznie, a przede wszystkim walczyliśmy i widać było w naszych zawodnikach dużą chęć gry w ścisłym finale wojewódzkim. Pokazaliśmy, że w unihokeja grać potrafimy. Te dwa zwycięstwa dały nam awans i szansę na obronę tytułu mistrzowskiego. Gratulujemy chłopakom!
W zawodach zagrali:
Bramkarze: Szymon Michalak, Simon Budny
Zawodnicy: Mikołaj Gołąb, Michał Jacyna, Mateusz Manulewicz, Jakub Ratajczak, Wojciech Kimel, Filip Przymusiński, Bartosz Bartkowiak, Jakub Prokop (zabrakło Bartosza Ziółkowskiego – najlepszego naszego strzelca)

Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim Unihokeiści ponownie w Finale Wojewódzkim


5 listopada 2018r.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju – mamy srebro i brąz


      Nasze drużyny unihokeja: dziewczęta i chłopcy uczestniczyły w ZS nr 1 w Swarzędzu w zawodach o mistrzostwo powiatu.
     Dziewczęta zdobyły brązowe medale i mimo słabego początku turnieju pokazały wolę walki, a jednocześnie postraszyły rywalki. W przyszłym roku może być już tylko lepiej. W pierwszym meczu nasze zawodniczki przegrały z ZS Kórnik 0 – 4. Widać było u naszych dziewcząt brak gry na dużej sali i ogrania, co wykorzystały już od początku rywalki strzelając szybko 3 bramki. Druga część meczu była już wyrównana. W drugim pojedynku przegraliśmy z gospodyniami ZS nr 1 ze Swarzędza 0 – 1, a wynik do końca meczu był sprawą otwartą. Ostatecznie mistrzyniami powiatu zostały dziewczęta ze Swarzędza, które pokonały ZS Kórnik także 1 – 0.
     Chłopcy natomiast rozpoczęli zawody od zwycięskiego meczu z ZS Kórnik 5 – 1, a całe spotkanie mieli pod kontrolą, choć przeciwnik dwoił się i troił. W drugim meczu spotkaliśmy się z odwiecznymi rywalami ZS nr 1 ze Swarzędza. Przed meczem wiadomo było, że będzie to mecz walki, a nie fajerwerków (wygra tak naprawdę dyspozycja dnia). Chłopacy ze Swarzędza mieli bowiem jeszcze w głowie ubiegłoroczną porażkę z naszą drużyną. Mecz od początku nie ułożył się po naszej myśli. Po prostym błędzie w obronie straciliśmy pierwszą bramkę. Po chwili jednak wyrównaliśmy i wydawało się, że pójdziemy za ciosem. Nie wykorzystaliśmy dwóch kolejnych dobrych sytuacji na podwyższenie wyniku, a to zemściło się kolejnym nieporozumieniem w naszej obronie i stratą drugiej bramki. Mecz do końca był otwarty, chłopacy walczyli, jednak dzisiaj „czegoś” zabrakło. Przegraliśmy 1 – 2. W kolejnym pojedynku Swarzędz pokonał Kórnik 3 – 0, choć nie przyszło im to tak łatwo – bramki zdobywali w samej końcówce meczu. Zdobyliśmy srebrny medal i jest niedosyt bo wiemy, że stać nas na więcej. Mamy nadzieję, że powalczymy w dalszym etapie zawodów.
W zawodach zagrali:
Dziewczęta: Cichowska Wiktoria, Natalia i Marta Gryczka, Oliwia Drzewiecka, Zuzanna Goździewska, Magdalena Górczak, Weronika Kaczmarek, Natalia Kiel, Aleksandra Klupczyńska, Katarzyna Pawlak.
Chłopcy: Szymon Michalak, Simon Budny, Wojciech Kimel, Mateusz Manulewicz, Mikołaj Gołąb, Michał Jacyna, Bartosz Bartkowiak, Jakub Ratajczak, Filip Przymusiński, Bartosz Ziółkowski.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Unihokeju mamy srebro i brąz


30 października 2018r.

Awansowali do II etapu

XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej


Lekko i bez wysiłku,
jednym pchnięciem otwierają się tylko drzwi do zguby
.”
Lew Tołstoj       „Pytania łatwe nie były – bardzo rozbudowane a czasu jednak niewiele…” – tak podsumowali, I etap XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, uczestnicy z Zespołu Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie. Pełni obaw czy przeanalizowali pytania dość dokładnie i udzielili właściwych odpowiedzi, czekali ze zniecierpliwieniem na dzień 29 października, aby dowiedzieć się czy będą mieli możliwość zmierzyć się z testem wielokrotnego wyboru w drugim - Okręgowym etapie Olimpiady.
     W tym roku szkolnym do corocznych zawodów, organizowanych przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, przystąpiło 4 uczniów z Wodziczki. Dwóch z nich, już 7 grudnia, stanie do rywalizacji o tytuł finalisty z innymi zwycięzcami pierwszego etapu z całej Polski. Widać, że presja czasu nie zdołała zakłócić im „logistycznego myślenia”…
     Dariusz Tomaszyk i Maciej Michałowski są już zwycięzcami, a nagrodą za to zwycięstwo jest udział w II etapie tego prestiżowego konkursu.
Beata Zakrzewska
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna


24 października 2018r.

Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim


      W trakcie XLIV sesji Rady Powiatu w Poznaniu wręczone zostały Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat poznański. Wśród grupy stypendystów i nagrodzonych byli także uczniowie naszego Zespołu Szkół.
Stypendium Rady Powiatu w Poznaniu otrzymali:
Maciej Michałowski (IVa TL), Dariusz Tomaszyk (IVa TL), Kamil Lala (IIa TL), Magdalena Górczak (IIIa TL). Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu przyznawane są uczniom, którzy w poprzednim roku nauki uzyskali średnią ocen minimum 5,0. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego w kwocie 250 zł netto miesięcznie.
Nagrody finansowe Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie naukowej, społecznej, kulturalnej lub innej w danym roku szkolnym otrzymało 3 uczniów, a wśród nich uczennica klasy IIIa ZSZ naszego Zespołu Szkół – Wiktoria Zalesińska za osiągniecia sportowe w trójboju siłowym, w szczególności za zdobycie drugiego miejsca w mistrzostwach Europy juniorek do lat 18, w kategorii +84 kg oraz pierwszego miejsca na mistrzostwach Polski juniorów.
Nagrody finansowe Starosty Poznańskiego za bardzo dobre wyniki w nauce dla uczniów branżowych szkół I stopnia oraz klas zasadniczych szkół zawodowych z naszej szkoły uzyskali:
Klaudia Hauke (IIIa ZSZ), Natalia Gryczka (IIIa ZSZ), Jakub Ratajczak (IIIa ZSZ), Oliwia Drzewiecka (II BS1S), Agnieszka Szlafka (IIIa ZSZ). Wszyscy za ostatni rok szkolny spełnili następujące kryteria: uzyskali średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych, średnią ocen z przedmiotów ogólnokształcących nie niższą niż 4,0; uzyskali wzorową ocenę z zachowania i nie otrzymali oceny niedostatecznej z żadnego przedmiotu.
Wszystkim stypendystom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim Stypendia i nagrody w Powiecie Poznańskim


14 czerwca 2018r.

Wiktoria Zalesińska wicemistrzynią Europy

StWiktoria Zalesińska wicemistrzynią Europy      Wiktoria Zalesińska (IIa ZSZ) zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy w trójboju siłowym w sprzęcie podczas zawodów rozgrywanych w czeskim Pilźnie. Poprosiliśmy medalistkę o opowiedzenie nam o swoich sukcesach sportowych.

Moja przygoda z trenowaniem trójboju siłowego zaczęła się w ubiegłym roku, a dokładnie 30 czerwca 2017 roku. Zaczęłam trenować dzięki rodzicom. Tata ma swoją garażową siłownię i nałożył mi moje pierwsze obciążenie na sztangę. Z zadowoleniem stwierdziłam, że chcę trenować tę dyscyplinę sportu. Pojechaliśmy na pierwszy trening z trenerem Romanem Szymkowiakiem w klubie KS Kobra Kościan. W pażdzierniku 2017 roku pojechałam na pierwsze zawody.
Pierwszy ważny sukces odniosłam w 2018 roku, na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym w kategorii juniorek do lat 20 zajęłam I miejsce i zdobyłam złoty medal. Zawody odbyły się w Kielcach, 24 kwietnia. Zakończyłam je wynikiem: 140 kg przysiad, 57,5 kg wyciskanie oraz 130 kg w martwym ciągu.
Kolejny wyjazd to Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym w sprzęcie (kategoria juniorek do lat 18) w Pilźnie (Czechy) - 6 maja. Zajęłam tam II miejsce, czyli wywalczyłam wicemistrzostwo Europy. W przysiadzie - 160 kg, wyciskanie - 75 kg i martwy ciąg zakończyłam wynikiem 120 kg. Ten ostatni wynik był niestety trochę słabszy.
Cieszę się ogromnie, że jestem Mistrzynią Polski i Wicemistrzynią Europy. Będę kontynuować treningi i mam nadzieję na dalsze sukcesy.


     Wiktoria już w pierwszym roku treningów (2017r.) odniosła pierwsze sukcesy na arenie krajowej:
- wicemistrzostwo Polski w trójboju siłowym juniorek w sprzęcie do lat 18,
- brązowy medal mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym juniorek do lat 18,
- brązowy medal mistrzostw Polski w trójboju siłowym seniorek w sprzęcie do lat 23.
Gratulujemy    


Zdjęcia z Mistrzostw Europy w Pilźnie:

Wiktoria Zalesińska wicemistrzynią Europy

Wiktoria Zalesińska wicemistrzynią EuropyZdjęcie po zdobyciu Mistrzostwa Polski

Wiktoria Zalesińska wicemistrzynią Europy


5 czerwca 2018r.

Udane występy naszych dziewcząt w siatkówce plażowej

Srebrny medal dziewcząt w Plażowej Piłce Siatkowej
      29 maja 2018 r. na obiektach MOSIR w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 5 zespołów, które zagrały systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta w składzie Martyna i Klaudia Drobińskie kolejno pokonały szkoły z LO Tarnowo Podgórne, ZS nr 1 ze Swarzędza, ZS z Kórnika w stosunku 2 : 0. Ostatni pojedynek (trzeci z rzędu) niestety nasze reprezentantki przegrały 1 : 2 z ZS z Rokietnicy, choć po pierwszym secie prowadziły 1 : 0. Wysoka temperatura i zmęczenie dały o sobie znać. W decydujących partiach zabrakło sił, koncentracji i precyzji. Po trzech latach dominacji w Powiecie sióstr Klaudii i Martyny przyszła porażka. Dziewczęta zdobyły srebrne medale i zagrają w zawodach rejonowych. Mimo porażki gratulujemy naszym uczennicom i dziękujemy za cztery lata wzorowej postawy podczas reprezentowania naszej szkoły w zawodach sportowych. Dziewczęta przez cały okres nauki zdobyły dla ZS w Mosinie wiele medali zarówno w grach indywidualnych, jak i zespołowych. Dziękujemy!
     W powiecie podsumowano współzawodnictwo sportowe. Nasza szkoła po raz czwarty z rzędu zajęła trochę pechowe IV miejsce. W tym roku do podium było najbliżej i zabrakł nam tylko 1 punkt. Okazało się, że złoty medal w ostatnich zawodach dziewcząt dałby ZS w Mosinie 3 miejsce w powiecie wyprzedzając tym samym LO w Puszczykowie (szkołę sportową). Warto wspomnieć, że pierwsze trzy szkoły nagradzane są co roku przez starostę pucharami za osiągnięcia sportowe. Trochę szkoda, ale podsumowując cały rok, można go uznać za udany. Dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom za udział w zawodach sportowych w roku szkolnym 2017/18.

Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Plażowej Dziewcząt
     5 czerwca 2018 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań – Zachód w Siatkowej Piłce Plażowej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia i Martyna Drobińskie. Wystartowało 11 drużyn, które zagrały systemem brazylijskim, czyli do dwóch porażek. Nasze reprezentantki na początek zmagań odniosły zwycięstwo, jednak w drugim spotkaniu przegrały. Dziewczęta w ten sposób aby awansować do półfinału musiały wygrać trzy kolejne mecze. Nasze siostry odniosły dwa kolejne zwycięstwa, jednak w meczu decydującym ponownie przegrały. Pozostało więc cieszyć się z piątego miejsca. Zabrakło tak nie wiele aby znaleźć się na podium. Gratulujemy Martynie i Klaudii, które pokazały kawałek dobrej siatkówki.

Srebrny medal dziewcząt w Plażowej Piłce Siatkowej Srebrny medal dziewcząt w Plażowej Piłce Siatkowej Srebrny medal dziewcząt w Plażowej Piłce Siatkowej Srebrny medal dziewcząt w Plażowej Piłce Siatkowej Srebrny medal dziewcząt w Plażowej Piłce Siatkowej Srebrny medal dziewcząt w Plażowej Piłce Siatkowej Srebrny medal dziewcząt w Plażowej Piłce Siatkowej Srebrny medal dziewcząt w Plażowej Piłce Siatkowej


25 - 27 maja 2018r.

Nasi unihokeiści IX drużyną w Polsce

      Reprezentacja naszej szkoły zajęła IX miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Unihokeja w Elblągu. Turniej odbył się w dniach 25 – 27 maja, gdzie nasi uczniowie rozegrali zawody o tytuł najlepszej drużyny szkolnej w Polsce. Losowanie grup nie było łaskawe dla naszych zawodników, ponieważ trafiliśmy odpowiednio na 3 i 4 drużynę ubiegłorocznego turnieju, czyli ZSP Łochów oraz ZST Szczecinek. Tylko dwie pierwsze drużyny z grupy trafiały do najlepszej ósemki zawodów. Turniej zaczęliśmy od meczu z Łochowem, jednej z czołowych ekip w Polsce zarówno w kategoriach juniorskich (tegoroczni klubowi Mistrzowie Polski w kategorii junior młodszy i junior starszy), jak i seniorskich (V miejsce w Polsce). Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem przeciwnika 1 : 0 i nie zapowiadała wysokiej porażki. Tym bardziej, że nasi reprezentanci toczyli wyrównany pojedynek. Druga odsłona meczu rozpoczęła się od straty drugiej bramki. Niestety „powietrze” zeszło z naszej drużyny, a przeciwnik wykorzystywał każdą naszą słabość strzelając kolejne. Coś się zacięło i ostatecznie przegraliśmy 8 : 0. Zdecydowanie za wysoko, ponieważ drugie spotkanie aby awansować musieliśmy wygrać minimum 6 bramkami. Drugi mecz rozpoczęliśmy więc od zdecydowanych ataków, trafiliśmy w słupek, następnie w poprzeczkę, ale to ponownie przeciwnik zdobył pierwszy bramkę. Próbowaliśmy walczyć, zaryzykowaliśmy więc grę z wysokim atakiem, jednak kontry przeciwników okazały się „zabójcze”. Straciliśmy kolejne, a na pocieszenie zdobyliśmy tylko gola honorowego. Przegraliśmy ostatecznie ze Szczecinkiem 1 : 4. Straciliśmy w ten sposób szansę na pierwszą ósemkę turnieju. Pozostała nam walka o kolejne pozycje. Następnym naszym przeciwnikiem miała być drużyna gospodarzy ZSM Elbląg, jednak krótka ławka rezerwowa rywala spowodowała oddanie nam meczu walkowerem 3 : 0. Szkoda, ponieważ drużyna z Elbląga była zdecydowanie w naszym zasięgu i zwycięstwo na boisku byłoby bardziej pocieszające i zgodne z duchem walki. Chcieliśmy grać, bo po to tu przyjechaliśmy, aby nabierać doświadczenia i podpatrywać lepszych. W niedzielę pozostałą nam więc walka o 9 lokatę z drużyną ZSL Morąg (ósmą drużyną z ubiegłego roku). Zagraliśmy dobry mecz, ale przede wszystkim podjęliśmy walkę i to nasza drużyna dyktowała w tym spotkaniu warunki. Rozpoczęliśmy od prowadzenia 1 : 0 po pięknej bramce Bartosza Bartkowiaka, następnie zmarnowaliśmy kilka dobrych okazji na podwyższenie wyniku. Niestety popełniliśmy błąd w obronie dzięki czemu przeciwnik wyrównał z rzutu karnego. Zabrakło nam trochę skuteczności i czasu aby potwierdzić dobrą postawę na boisku. Wynik meczu 1: 1 co skutkowało rzutami karnymi. Ostatni nasz trening przed wyjazdem poświęciliśmy w dużej mierze na ten element i się opłaciło. Wygraliśmy z Morągiem w rzutach karnych 2 : 0 mając 100% skuteczność. Bramki zdobyli: Bartosz Bartkowiak i Daniel Skrzypczyk, natomiast Bartosz Ziółkowski nie musiał już do strzału podchodzić. Szymon Michalak – nasz bramkarz wybronił dwa rzuty karne przeciwnika. Cieszyliśmy się więc ze zdobycia 9 miejsca. Przy trochę większym szczęściu w losowaniu mogliśmy trafić do najlepszej ósemki. Podsumowując turniej jest mały niedosyt, jednak biorąc pod uwagę, że w zawodach nie zagrał nasz dotychczasowy lider zespołu Tomasz Ratajczak, to wynik można uznać za duży sukces. Z Tomkiem zapewne powalczylibyśmy o trochę więcej. Wyjechaliśmy z bilansem dwóch porażek, ale i dwóch zwycięstw. Chłopaki obiecują wrócić tu za rok i zagrać jeszcze lepiej.
     W czasie tych trzech dni pobytu mieliśmy też okazję zwiedzić miasto Elbląg, poznać wielu ludzi, nabrać nowych znajomości. Co ciekawe, wszystkie nasze mecze oglądał na żywo dyrektor naszego Zespołu Szkół, który gościł u nas od soboty. Przejechał wiele kilometrów, aby oglądać swych uczniów. Chłopacy byli mile zaskoczeni wizytą i dziękują za obecność.
     Po kilku latach budowania zespołu staliśmy się dziewiątą szkolną drużyną w Polsce. Byliśmy w tym środowisku anonimowi, teraz już nie jesteśmy. Gratulację chłopakom, którzy grali, ale i tym którzy tworzyli przez wiele lat trzon tej drużyny. Każdy dołożył tu swoją cegiełkę.
W zawodach zagrali:
Szymon Michalak, Simon Budny – bramkarze,
Bartosz Bartkowiak, Michał Jacyna, Mikołaj Gołąb, Jakub Ratajczak,
Mikołaj Gadomski – obrońcy
Mateusz Manulewicz, Wojciech Kimel – pomocnicy
Bartosz Ziółkowski, Kacper Grelak, Daniel Skrzypczyk – atakujący
Opiekunami byli: Piotr Jakóbczyk i trener Przemysław Biernat

Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce Nasi unihokeiści 9 drużyną w Polsce


19 - 20 kwietnia 2018r.

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego

      Uczeń klasy 3b Adam Tabaka reprezentował naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Kucharskim organizowanym przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Tematem turnieju były: „Pierogi w różnych odsłonach” . Konkurs składał się z części teoretycznej, w której Adam wykazał się wiedzą nabytą na kursach, oraz części praktycznej, gdzie przygotował pierogi wg własnej receptury (z nadzieniem z łososia i szpinaku). Udział w takim turnieju wzbogacił wiedzę oraz obfitował w zdobycie nowych doświadczeń zawodowych.
Serdecznie gratulujemy Adamowi zakwalifikowania się i udziału oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły na arenie ogólnopolskiej.

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego Finał Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego


6 kwietnia 2018r.

Zmagania hotelarzy w XI „Dniu Hotelarza”

     Uczniowie klasy 3b technikum (technik hotelarstwa): Eryk Labrzycki oraz Remigiusz Warguła uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Hotelarskiej z ZSPS w Poznaniu. To już trzecie podejście naszych uczniów w tych zmaganiach.
     Konkurs obejmował zagadnienia z tematyki obsługa konsumenta, znajomości języków obcych oraz pytań z zakresu organizacji pracy w hotelarstwie i marketingu. Uczniowie mieli np. rozpoznać urządzenia służby pięter i gastronomii hotelowej, podpisać atrakcje turystyczne świata, czy rozpoznać przyprawy używane w kuchni.
     Nasi uczniowie, po przeprowadzeniu 8 rund turniejowych, zajęli trzecie miejsce i wyrównali tym samym wynik uzyskany przez naszych uczniów w ubiegłym roku.
     Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zmagania hotelarzy Zmagania hotelarzy Zmagania hotelarzy Zmagania hotelarzy Zmagania hotelarzy Zmagania hotelarzy Zmagania hotelarzy Zmagania hotelarzy Zmagania hotelarzy


28.02. i 1.03. 2018r.

Srebrne i brązowe medale naszych drużyn

w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w piłce koszykowej

     28 lutego w Tarnowie Podgórnym przeprowadzona została Licealiada - Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce koszykowej chłopców. Do rywalizacji zgłosiły się: ZS nr1 w Swarzędzu, ZS w Puszykowie, ZS w Rokietnicy, ZS w Mosinie i LO w Tarnowie Podgórnym. Zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym", czyli zostało rozegranych 10 meczów. Nasz sespół osiągnął nastepujące wyniki:
     Mosina – Swarzędz 24 - 4
     Mosina – Puszczykowo 9 – 5
     Mosina – Tarnowo Podgórne 18 – 21
     Mosina – Rokietnica 21 - 8
Reprezentacja naszej szkoły ostatecznie wywalczyła tytuł wicemistrza.
Gratulujemy.
Skład drużyny: Bartosz Ziółkowski, Mateusz Tańcula, Remigiusz Warguła, Daniel Janowski, Mikołaj Gołąb, Wojciech Kimel, Mateusz Manulewicz i Kornel Uniejewski.

Z kolei, 1 marca, w tej samej dyscyplinie nasze dziewczęta wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego. Zawody zostały przeprowadzone w hali widowiskowo-sportowej w Rokietnicy.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nasza szkoła była w grupie I z ZS w Puszczykowie i ZS nr2 w Swarzędzu. Po przegraniu z ZS nr2 w Swarzędzu oraz wygraniu z ZS w Puszczykowie zajęliśmy drugie miejsce i zakwalifikowaliśmy się strefy medalowej. W meczu o brązowy medal pokonaliśmy ZS w Rokietnicy, który był gospodarzem turnieju.
Naszą szkołę reprezentowały: Klaudia Drobińska, Martyna Drobińska, Monika Kamińska, Wiktoria Cichowska, Natalia Pudliszek, Natalia Kiel, Weronika Kaczmarek, Katarzyna Pawlak i Oliwia Drzewiecka.
Gratulujemy

Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn Srebrne i brązowe medale naszych drużyn


22 lutego 2018r.

Ogólnopolski Turniej Kucharski

     Dobiegają końca ferie zimowe, a do naszej szkoły przesłana została informacja o tym, że nasz uczeń, Adam Tabaka (3b ZSZ Branżowej Szkoły I Stopnia) zakwalifikował się do udziału w etapie centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego.
Gratulujemy Adamowi, a także nauczycielkom: p. Joannie Markuszewskiej-Orpel i Maji Łukasik za przygotowanie teoretyczne oraz p. Mariannie Rembowskiej (Hotel-Restauracja Morena), pod której okiem Adam trzeci rok odbywa praktyki zawodowe.
Etap centralny Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego przeprowadzony zostanie 19 – 20 kwietnia.

Ogólnopolski Turniej Kucharski    Ogólnopolski Turniej Kucharski

Ogólnopolski Turniej Kucharski    Ogólnopolski Turniej Kucharski

Ogólnopolski Turniej Kucharski    Ogólnopolski Turniej Kucharski

Ogólnopolski Turniej Kucharski    Ogólnopolski Turniej Kucharski

Ogólnopolski Turniej Kucharski    Ogólnopolski Turniej Kucharski


19 grudnia 2017r.

Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju

     Reprezentanci naszej szkoły zdobyli we wtorek w Krzesinach historyczne mistrzostwo województwa wielkopolskiego w unihokeju. Przysłowie mówi „do trzech razy sztuka”. Dwa lata temu zajęliśmy VIII miejsce, w ubiegłym roku IV, a w tym przyszedł czas na złoty medal. Cieszy też fakt, że jesteśmy drużyną, która odniosła same zwycięstwa od początku eliminacji, aż do finału i która straciła w sumie tylko 4 bramki, strzelając przeciwnikom 20.
     W finałowym turnieju zmierzyliśmy się z drużyną ZS Kaczki Średnie, którą pokonaliśmy 3 : 2, następnie z ZSP nr 1 Kępno wygrywając 4 : 0. W meczu półfinałowym pokonaliśmy 1 : 0 ZSP nr 2 Jarocin. W końcu w finale zmierzyliśmy się z gospodarzami zawodów, czyli XVI LO Poznań-Krzesiny. Nasi reprezentanci pokazali szczególnie w tym meczu dojrzałość boiskową, pewność swych umiejętności i walory techniczne, co przyniosło pewne zwycięstwo 3 : 1, tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu. Nasza drużyna tryumfowała i zdobyła upragniony złoty medal.
     Cała drużyna zasłużyła na pochwałę, zarówno pierwsze „skrzypce”, jak i ławka rezerwowych, która dawała dobre zmiany. Mamy w końcu zespół kompletny, który „budowany” był od kilku lat. Ciężka praca podczas sobotnich treningów, gra w I lidze polskiej i różnych turniejach przyniosła efekt w postaci złotego medalu Mistrzostw Wojewódzkich. Teraz drużyna ma szansę wystąpić w przyszłym roku na Festiwalu Unihokeja, który jest zarazem Finałem Mistrzostw Polski w Unihokeju Licealiady.
     Warto wspomnieć, iż od meczów półfinałowych, aż do samego finału i wręczenia medali gościliśmy na trybunach naszego pana dyrektora. Chłopacy sprawili dyrektorowi wspaniały prezent, ponieważ w dniu tym obchodził swoje urodziny.

Gratulujemy chłopakom i liczymy na więcej podczas Mistrzostw Polski!
Drużynę reprezentowali:
     bramkarze: Szymon Michalak, Simon Budny
     brońcy: Tomasz Ratajczak (kapitan), Bartosz Bartkowiak, Michał Jacyna, Mikołaj Gadomski;
     pomocnicy: Mateusz Manulewicz, Mikołaj Gołąb, Hubert Kiciński;
     atakujący: Bartosz Ziółkowski (najlepszy strzelec), Daniel Skrzypczyk, Wojciech Kimel, Kacper Grelak.
Trener - Przemysław Biernat.

Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju Złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju


30 listopada 2017r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak

     Kolejny raz możemy pogratulować uczniowi Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie wyróżnienia stypendium Prezesa Rady Ministrów. W tym roku szkolnym naszą stypendystką została Magdalena Górczak, uczennica klasy IIa technikum logistycznego.
     Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden – najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem albo uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.
     Pragniemy nadmienić, że Magda jest także stypendystką Rady Powiatu w Poznaniu, a osiąganie wysokich wyników w nauce łączy z bardzo dużym zaangażowaniem w życie klasy, szkoły i środowiska lokalnego. Od marca 2017r. pełni funkcję Marszałka II kadencji Młodzieżowego Sejmu Rzeczypospolitej Mosińskiej, pracuje w Samorządzie Uczniowskim i aktywnie włącza się w różne imprezy i przedsięwzięcia organizowane przez szkołę. Znamy ją z wspaniale odegranej roli wuja Eugeniusza z „Tanga” S. Mrożka. Można powiedzieć, że u „ Wodziczki” nic się nie dzieje takiego, w czym Magda nie miałaby chociaż niewielkiego udziału.
     Madziu, gratulujemy Tobie kolejnego sukcesu, podziwiamy Twoją aktywność na różnych płaszczyznach życia szkoły i dziękujemy za godne reprezentowanie „Wodziczki”. Życzymy dalszych sukcesów i wierzymy, że to nie koniec Twoich możliwości.
Dyrekcja
Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie


Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdy Górczak


14 listopada 2017r.

Unihokeiści ponownie w finale wojewódzkim

     Reprezentanci naszej szkoły po zdobyciu Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego uczestniczyli w Swarzędzu w turnieju strefowym - bezpośrednich eliminacjach do gry w rozgrywkach finałowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego. Przed zawodami wiadomo było, że będą to trudne eliminacje, ponieważ do turnieju zakwalifikowały się wszystkie drużyny z ubiegłorocznego finału, które zajęły miejsca od I do IV, a także mistrz i v-ce mistrz miasta Poznania. W wyniku losowania w naszej grupie znalazły się reprezentacje: Liceum Ogólnokształcącego z Wolsztyna oraz Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z Poznania (mistrz Poznania).
     Pierwsze spotkanie z LO Wolsztyn, jak można było się spodziewać było bardzo zacięte, a decydująca bramka dla naszej drużyny wpadła w ostatniej tercji meczu. Wygraliśmy 1 – 0 i warto dodać, że mecz stał na wysokim poziomie, gdzie walka toczyła się na każdym kawałku boiska.
W kolejnym spotkaniu LO Wolsztyn wygrał z ZSMS Poznań 3 – 0, choć mecz był też bardzo wyrównany i zacięty.
     Wiedzieliśmy, że ostatniego meczu nie możemy przegrać. Spotkanie z ZSMS Poznań było również bardzo zacięte, ponieważ rywale mieli jeszcze szanse na awans. Wygraliśmy jednak 3 – 0, a rozstrzygające bramki wpadły dopiero w ostatniej tercji. Wcześniej mieliśmy dwa rzuty karne, jednak nie udało się ich zamienić na bramki (element do przećwiczenia). Swoją grupę wygraliśmy bez straty bramki i to z drużynami z najwyższej półki. W drugiej grupie turnieju, która wyglądała dużo słabiej, zwyciężył v-ce mistrz Poznania z XVI LO, który również awansował do finału.
Gratulujemy chłopakom i życzymy sukcesu w finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju. Oby tak dalej!

Okazja do ponownego zaprezentowania swoich najwyższych umiejętności nadarza się w najbliższą sobotę, gdy nasza drużyna rozgrywa mecze w drugiej kolejce I Ligi Polskiej Unihokeja. Tym razem chłopacy rozegrają dwa mecze z drużynami: Unihokej Team Brójce oraz Floorball Club Kala - Izolacje Toruń. Trzymamy kciuki. POWODZENIA!!! >

Unihokeiści ponownie w finale wojewódzkim Unihokeiści ponownie w finale wojewódzkim Unihokeiści ponownie w finale wojewódzkim Unihokeiści ponownie w finale wojewódzkim Unihokeiści ponownie w finale wojewódzkim Unihokeiści ponownie w finale wojewódzkim Unihokeiści ponownie w finale wojewódzkim Unihokeiści ponownie w finale wojewódzkim


9 listopada 2017r.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców - złoto i brąz

     W Parku Rekreacyjno - Sportowym "Fair playce" Poznań - Naramowice, w którym znajdują się boiska do tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, squash'a oraz sale treningowe do fitness i ćwiczeń siłowych, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego "Licealiada" w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali:
    - Klaudia Drobińska - IV TL
    - Martyna Drobińska - IV TL
    - Bartosz Ziółkowski - IIIa ZSZ
    - Michał Jacyna - I TL
     Turniej odbywał się w systemie "każdy z każdym". Każdy mecz drużyny składał się z pięciu pojedynków (cztery single i jeden debel). Poszczególne pojedynki były rozgrywane do dwóch wygranych setów. Kaludia i Martyna wszystkie mecze wygrały 5:0, tracąc w całym turnieju dwa sety. Zdobywając złoty medal będą reprezentowały nasz powiat w zawodach rejonowych. Natomiast Bartosz i Michał po zaciętej walce zdobyli brązowe medale.
Końcowa klasyfikacja medalowa:
Dziewczęta:
   1. ZS Mosina
   2. ZS Kórnik
   3. ZS nr 1 Swarzędz
Chłopcy:
   1. ZS Kórnik
   2. ZS nr 1 Swarzędz
   3. ZS Mosina
Gratulujemy naszym badmintonistom zdobytych medali.

>Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz >Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego złoto i brąz


27 października 2017r.

Jeden z dziesięciu… logistyków

„Per aspera ad astra” („Przez trudy do gwiazd”)      4 października do I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej przystąpiło 10 uczniów technikum logistycznego. Uczniowie z Wodziczki zmierzyli się z testem składającym się z 25 pytań z zakresu szeroko pojętej logistyki a w tym: magazynowania, poziomu obsługi klienta, zapasu zabezpieczającego w lokalizacjach rozproszonych oraz logistyki produkcji. Przy rozwiązywaniu testu uczestnicy musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą dotyczącą wspomnianej tematyki. Jednym z dziesięciu okazał się uczeń klasy III – Maciej Michałowski. To Maciej, nasz tegoroczny stypendysta, który został wyróżniony Stypendium Rady Powiatu, już 1 grudnia weźmie udział w II okręgowym etapie olimpiady. Do tego czasu czeka go wytężona praca nad zgłębianiem tematyki przewidzianej dla tego etapu zawodów. Zakres tematyczny etapu okręgowego to: dystrybucja i produkcja, transport i spedycja oraz rola informacji i komunikacji w zarządzaniu łańcuchem dostaw z wykorzystaniem standardów GS1. W drodze do etapu III Macieja będą wspierały nauczycielki przedmiotów logistycznych.
     Maciej jest ambitną osobą, więc mam nadzieję, że nie zabraknie go w III etapie olimpiady (centralnym). Jednak jeśli jego zmagania zakończą się na udziale w etapie II – dla mnie i tak jest zwycięzcą, ponieważ jego trud włożony w przygotowanie się do konkursu, zaprocentuje wiedzą przydatną w jego przyszłym życiu studenckim lub zawodowym.
Beata Zakrzewska – nauczyciel przedmiotów logistycznych.
25 października 2017r.

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego

     W trakcie XXXIII sesji Rady Powiatu w Poznaniu wręczone zostały Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez powiat poznański. W sumie wyróżniono 85 uczniów.
W gronie nagrodzonych znaleźli się także uczniowie technikum naszego Zespołu Szkół, którzy uzyskali stypendia:
    - Magdalena Górczak, kl. II a TL,
    - Łukasz Kowalski, kl. IV a TL,
    - Maciej Michałowski, kl. III a TL,
    - Dariusz Tomaszyk, kl. III a TL
oraz uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej nominowani do Nagrody Starosty Poznańskiego
    - Natalia Gryczka, kl. II a ZSZ,
    - Jakub Ratajczak, kl. II a ZSZ,
    - Joanna Gasik, kl. III a ZSZ.
Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu przyznawane są, którzy w poprzednim roku nauki w szkole ponadgimnazjalnej lub gimnazjum, prowadzonych przez Powiat Poznański uzyskali średnią ocen minimum 5,0. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego w kwocie 250 zł netto miesięcznie.
Natomiast Nagroda Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia przyznawana jest w jednej z dwóch kategorii:
- jako uczeń szkoły prowadzonej przez Powiat Poznański, który wykazał się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie naukowej, społecznej, kulturalnej lub innej w danym lub ubiegłym roku szkolnym. Nagrody otrzymują laureaci konkursów i olimpiad szczebla krajowego i międzynarodowego.
- jako uczeń zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonej przez Powiat Poznański, który za ostatni rok szkolny w szkole prowadzonej przez Powiat Poznański spełnił następujące kryteria: uzyskał średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych, uzyskał średnią ocen z przedmiotów ogólnokształcących nie niższą niż 4,0; uzyskał wzorową ocenę z zachowania; nie uzyskał oceny niedostatecznej z żadnego przedmiotów.

Nasi logistycy podczas uroczystości wręczania stypendium Rady Powiatu w Poznaniu.
Materiał Powiatowej 17 wyemitowany 3 listopada na kanale TVP3.
Stypendia Rady Powiatu Stypendia Rady Powiatu" /> Stypendia Rady Powiatu Stypendia Rady Powiatu Stypendia Rady Powiatu Stypendia Rady Powiatu Stypendia Rady Powiatu


25 października 2017r.

Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim

     W Mosińskim Ośrodku Kultury przeprowadzony został XII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski, w którym wzięli udział także uczniowie z Wodziczki. Tematem przewodnim turnieju było „Przemijanie”.
     Sala główna MOK-u była wypełniona po brzegi amatorami rzeźbiarstwa, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy V – VII), oddziały gimnazjalne, szkoły ponadpodstawowe (licea, technika, szkoły branżowe), osoby dorosłe oraz opiekunowie i nauczyciele. Wszyscy wykonywali prace w glinie szamotowej, a najlepsze z nich będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w mosińskim MOK-u.
Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów turnieju, w swojej kategorii, znaleźli się także nasi uczniowie:
   I miejsce Oliwia Adamczyk, Technikum – technik logistyk,
   III miejsce Sylwia Izabela Jasiak, IIa ZSZ

Prace oceniało profesjonalne jury, w którego skład weszli artyści rzeźbiarze i plastycy: dr Jarosław Bogucki, kierownik Pracowni Obrazowania Przestrzennego oraz dr Igor Mikoda ad., kierownik Katedry Rzeźby Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim Uczniowie z Wodziczki na XII Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim20 października 2017r.

Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego

w Unihokeju Chłopców

     Reprezentanci naszej szkoły zdobyli złoty medal podczas rozgrywanych w Swarzędzu Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju Chłopców. Sukces jest tym cenniejszy, ponieważ udało się pokonać „odwiecznego rywala”, czyli ZS nr 1 ze Swarzędza wielokrotnego Mistrza Finałów Wojewódzkich oraz stałego uczestnika Finałów Mistrzostw Polski. Mecz przez całe 30 minut trzymał kibiców w napięciu. Nasi reprezentanci długo prowadzili 1 – 0, jednak na 5 minut przed końcem stracili bramkę. Na szczęście szybko odpowiedzieliśmy kolejnym trafieniem, a wynik 2 – 1 pozostał do końcowego gwizdka bez zmian. Radość naszych zawodników była ogromna, ponieważ w końcu udało się wygrać i zdetronizować rywala. Wcześniej pokonaliśmy ZS z Kórnika 3 – 0.
Srebrnymi medalami mogą pochwalić się też nasze uczennice. W meczu o pierwsze miejsce niestety nasze reprezentantki przegrały z ZS nr 1 ze Swarzędza, aż 1 – 6.

W naszych zespołach wystąpili:
Złota drużyna chłopców: Tomasz Ratajczak, Bartosz Ziółkowski, Daniel Skrzypczyk, Kacper Grelak, Szymon Michalak, Simon Budny, Jakub Ratajczak, Hubert Kiciński, Mateusz Manulewicz, Bartosz Bartkowiak, Wojciech Kimel, Mikołaj Gołąb, Mikołaj Gadomski, Michał Jacyna

Srebrna drużyna dziewcząt: Cichowska Wiktoria, Drobińska Klaudia i Martyna, Drzewiecka Oliwia, Górczak Magdalena, Marta Gryczka, Kopeć Agata, Pudliszak Natalia
.


Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego


19 października 2017r.

Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego

w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt

     Dużym sukcesem mogą pochwalić się nasze uczennice, które w sali gimnastycznej w Pecnej zdobyły Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Warto dodać, iż jest to historyczny wynik osiągnięty przez dziewczęta. W ubiegłych latach dziewczęta dwukrotnie zdobywały srebrne medale. Nasze uczennice pokonały drużyny: ZS nr 1 Swarzędz, LO Puszczykowo i LO Tarnowo Podgórne.
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Małgorzata Guzek, Klaudia i Martyna Drobińskie, Marta Gryczka.
Natomiast nasi chłopacy zdobyli tym razem brązowe medale, co także jest wielkim sukcesem, ponieważ w czerwcu naukę w naszej szkole ukończyli nasi najlepsi tenisiści. Pokonaliśmy szkoły LO Puszczykowo, LO Tarnowo Podgórne. Mistrzem została drużyna z Kórnika.
W naszym zespole wystąpili: Bartosz Ziółkowski, Wiktor Nowacki, Maciej Michałowski, Marek Wetman.Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego


6 czerwca 2017r.

Nasza drużyna unihokeja - Podsumowanie sezonu 2016/2017

Nasza drużyna unihokeja

Źródło: Nasz Głos Poznański   

2 czerwca 2017r.

„Hotelarze z Wodziczki –

europejski rynek pracy na Was czeka”

powiatowa17 (19 kB)

Zródło: Powiatowa 17.   

     W naszym Zespołu Szkół odbyła się uroczystość podsumowująca realizację pierwszego etapu projektu: „Hotelarze z Wodziczki – europejski rynek pracy na Was czeka” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, którego beneficjentem jest FRSE.
W uroczystości wziął udział Wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński, dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki Paweł Zawieja, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Gimnazjów, nauczyciele, rodzice, uczniowie Technikum w zawodzie technik hotelarstwa i uczestnicy ww. projektu.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu Unii Europejskiej głos zabrali zaproszeni gości. Następnie koordynatorka przedsięwzięcia przedstawiła szczegółowe cele i założenia projektu, etapy realizacji i źródła finansowania. W swoim wystąpieniu Marzena Adamczak wielokrotnie podkreślała, że głównymi celami projektu są: wzrost kompetencji zawodowych młodzieży w zawodzie technik hotelarstwa oraz podniesienie umiejętności z zakresu języków obcych, a taki sposób osiągania zamierzeń – wyjazd na czterotygodniowe praktyki zagraniczne do słonecznej Malagi jest dużą szansą dla młodych hotelarzy na znalezienie ciekawej pracy w kraju i za granicą. Koordynatorka podzieliła się z uczestnikami spotkania rezultatami projektu i wskazała wpływ przedsięwzięcia na podniesienie jakości kształcenia przyszłych hotelarzy. Jednocześnie prelegentka przedstawiła plan na kolejny rok szkolny – wyjazd kolejnej dziesięcioosobowej grupy hotelarzy na praktyki zawodowe do Berlina. Następnie opiekunka grupy uczniów, którzy wrócili z Hiszpanii – Anna Sawińska podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w Maladze. W prezentacji uwzględniła relacje z podróży, pobytu u hiszpańskich rodzin, odbytych praktyk i sposobu spędzania wolnego czasu. Nauczycielka podkreślała, że pobyt młodzieży w Hiszpanii był ciekawą lekcją poznania jej walorów geograficznych i okazją do przełamywania barier kulturalnych i językowych. Następnie oddano głos młodzieży, która w oparciu o swoją prezentację podzieliła się doświadczeniami z wyjazdu do nieznanego im wcześniej państwa. Uczennice wielokrotnie zwracały uwagę na fakt, że projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej dla wielu z nich był podróżą życia, na która obecnie wielu nie mogłoby się wybrać.
Całość podsumowało uroczyste wręczenie przez Starostę Powiatu Poznańskiego Tomasza Łubińskiego i dyrektora Zespołu Szkół Pawła Zawieję dziesięcioosobowej grupie hotelarzy Certyfikatów potwierdzających odbyte praktyki zawodowe.
Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy kawie, które uatrakcyjnił okazjonalny tort ozdobiony logo projektu. Ta część uroczystości przebiegała w przyjaznej atmosferze i dawała możliwość dalszego dzielenia się zdobytymi doświadczeniami z pisania projektu i jego realizacji.


europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka europejski rynek pracy na Was czeka

29 maja 2017r.

Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego

w plażowej piłce siatkowej dziewcząt

     Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy pięknej pogodzie odbyły się mistrzostwa powiatu poznańskiego w plażowej piłce siatkowej dziewcząt.
Naszą szkołę reprezentowały siostry Drobińskie z klasy III TL, które trzeci rok z rzędu zwyciężyły i będą reprezentowały nasz powiat w zawodach rejonowych.
17 stycznia 2017r.

Sukcesy naszych cukierników i piekarzy

     Dnia 17 stycznia 2017 r. odbyły się eliminacje wielkopolskie do XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz.
     Do turnieju zakwalifikowało się 14 uczniów w zawodzie cukiernik i 7 uczniów w zawodzie piekarz, z następujących szkół województwa wielkopolskiego: Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, Zespół Szkół Nr 4 w Lesznie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, Zespół Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni.
     Wielkopolską Komisję Turniejową XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz reprezentowali znani i cenieni specjaliści z dziedziny cukiernictwa i piekarstwa.
     Uczestnicy turnieju wzięli udział w części teoretycznej obejmującej treści podstawy programowej dla zawodu cukiernik i piekarz (max. 30 pkt). Część praktyczna turnieju odbyła się dla cukierników w Cukierni – Kuczora, natomiast dla piekarzy w piekarni PSS „Społem”.
     Przez 5 godzin uczniowie tworzyli prace inspirowane tegorocznym tematem przewodnim turnieju „W krainie dobranocek”. Cukiernicy musieli wykonać tort 1-piętrowy, figurki marcepanowe (2 x 2 szt.), ciastka bankietowe (2 x 5 szt.) i napis okolicznościowy z czekolady. Piekarze – eksponat artystyczny, chleb okolicznościowy, bułki poznańskie, chałki, rogale, plecionki, drożdżówki. Komisja turniejowa oceniała organizację pracy, wykonanie wyrobów oraz higienę i estetykę pracy.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU

W zawodzie cukiernik:

  Wyniki z części teoretycznej:
  I miejsce  -  Kaczmarek Mateusz - 27 pkt - ZSP nr 3 Krotoszyn
  II miejsce  -  Bąk Adam - 25 pkt - ZSP Grodzisk Wlkp.
  III miejsce  -  Marciniak Klaudia - 22 pkt - ZSP Grodzisk Wlkp.

  Wyniki z części praktycznej:
  I miejsce  -  Bączkiewicz Wiktoria - 62,17 pkt - ZSZ Nr 2 Września
  II miejsce  -  Szubert Dominika - 61,71 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
  III miejsce  -  Karolczak Bogumiła - 61,67 pkt - ZSP Kościan

  Ostateczne wyniki:
  I miejsce  -  Bąk Adam - 83,57 pkt - ZSP Grodzisk Wlkp.
  II miejsce  -  Kaczmarek Mateusz - 81,86 pkt - ZSP nr 3 Krotoszyn
  III miejsce  -  Karolczak Bogumiła - 80,67 pkt - ZSP Kościan 4


W zawodzie piekarz:

  Wyniki z części teoretycznej:
  I miejsce ex aequo  -  Kuśnierek Marzena - 16 pkt - ZS Nr 4 Leszno
  I miejsce ex aequo  -  Linke Patryk - 16 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
  I miejsce ex aequo  -  Kalisz Oskar - 16 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
  I miejsce ex aequo  -  Haremza Krystian - 16 pkt - ZSZ Nr 2 Września

  Wyniki z części praktycznej:
  I miejsce  -  Kuśnierek Marzena - 64,83 pkt - ZS Nr 4 Leszno
  II miejsce  -  Linke Patryk - 60,67 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
  III miejsce  -  Kalisz Oskar - 42,33 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

  Ostateczne wyniki:
  I miejsce  -  Kuśnierek Marzena - 80,83 pkt - ZS Nr 4 Leszno
  II miejsce  -  Linke Patryk - 76,67 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie
  III miejsce  -  Kalisz Oskar - 58,33 pkt - Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

Gratulujemy naszym uczniom: Dominice Szubert z klasy III a ZSZ, Patrykowi Linke z kl. III a ZSZ i Oskarowi Kalisz z klasy III b ZSZ!

15 grudnia 2016r.

Finał Wojewódzki – historyczny sukces unihokeistów

     Reprezentanci naszej szkoły wystąpili w Swarzędzu w Finale Wojewódzkim Unihokeja w ramach rozgrywek SZS Wielkopolska. Uczniowie poprawili ubiegłoroczny wynik zajmując ostatecznie wysokie IV miejsce notując tym samym kolejny historyczny sukces. W zawodach wzięło udział 6 reprezentacji – gospodarze: ZS nr 1 Swarzędz, LO Wolsztyn, ZSZ Wolsztyn, ZSP nr 2 Gniezno, ZSZ Słupca oraz nasi uczniowie z ZS Mosina. W wyniku losowania pierwszy mecz zagraliśmy z ZSZ Słupca i mimo słabego początku (strata bramki już w pierwszej minucie) wygraliśmy spotkanie po dobrym meczu 4 : 2. Niestety w trzeciej tercji groźnej kontuzji kończyny górnej doznał nasz najlepszy strzelec Mateusz Wyzuj. W wyniku tego urazu nie zagrał już do końca zawodów. Straciliśmy w ten sposób pierwszą „strzelbę” zespołu (czego dowodem były strzelone chwilę wcześniej dwie bramki przeciwnikowi ze Słupcy). Kolejnym naszym przeciwnikiem był mistrz z ubiegłego roku szkoła LO Wolsztyn. Niestety w wyniku „przemeblowania” drużyny przegraliśmy 1 : 5. Mimo porażki zagraliśmy w półfinale z naszym odwiecznym rywalem ZS nr 1 Swarzędz. Chłopacy walczyli dzielnie, jednak przegraliśmy 5 : 7 i przez chwilę nawet postraszyliśmy gospodarzy. W meczu o 3 miejsce ponownie zagraliśmy z LO Wolsztyn, który uległ w półfinale z ZSZ Wolsztyn po złotej bramce w dogrywce. W meczu tym podjęliśmy walkę. Początek nie był udany, straciliśmy 2 bramki, jednak kolejne akcje należały do nas i doprowadziliśmy do remisu 2 : 2. Niestety brak sił i szerokiej ławki rezerwowej spowodował błędy w obronie i ostatecznie przegraliśmy (wbrew pozorom po wyrównanym meczu) 2 : 5. Warto dodać, iż mistrzem została szkoła ze Swarzędza pokonując w finale ZSZ Wolsztyn 3 : 2.
Gratulujemy naszym reprezentantom historycznego wyczynu i zajęcia IV miejsca w Finale Wojewódzkim w Unihokeju. Oby tak dalej!
Wśród zawodników jest niedosyt (może i dobrze), ponieważ wiedzą, iż dzisiaj medale były w zasięgu, a nawet zdobycie mistrzostwa (gdyby nie kontuzja Mateusza?). Chłopaki obiecują walkę o najwyższy cel już w przyszłym roku. W tym roku szkolnym walczymy jeszcze o jak najlepszy wynik w I Lidze Unihokeja. Przed nami do rozegrania zostały 4 kolejki.
W zawodach wystąpili: kapitan – Tomasz Ratajczak IIIa, Bartosz Ziółkowski IIa, Mateusz Wyzuj IIIa (trzech liderów drużyny), Kacper Grelak IIa, Daniel Skrzypczyk IIITH, Arkadiusz Wenio Ia, Jakub Ratajczak Ia, bramkarz – Szymon Michalak II TL. Niestety z różnych względów zabrakło nam w zawodach naszych dobrych zawodników: Adriana Wujczaka, Piotra Ławniczaka, Jakuba Sikorskiego. Szkoda!

Finał Wojewódzki unihokeistów Finał Wojewódzki unihokeistów Finał Wojewódzki unihokeistów Finał Wojewódzki unihokeistów Finał Wojewódzki unihokeistów Finał Wojewódzki unihokeistów Finał Wojewódzki unihokeistów Finał Wojewódzki unihokeistów Finał Wojewódzki unihokeistów

1 grudnia 2016r.

Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie

     Reprezentanci naszej szkoły w unihokeju wystąpili w kolejnych zawodach eliminacyjnych, tym razem strefowych, gdzie tylko zwycięstwo dawało awans do ścisłego Finału Wojewódzkiego. Nasi uczniowie nie zawiedli i tuż po ostatnim gwizdku sędziego, mogli cieszyć się z awansu do najlepszej szóstki w województwie.
Tym razem zmierzyliśmy się z mistrzem Poznania II LO i po dramatycznym meczu zremisowaliśmy 2 : 2, choć przegrywaliśmy po dwóch tercjach już dwoma bramkami. Nasza drużyna prowadziła grę, jednak to poznaniacy strzelali bramki. Ostatnia tercja pokazała jednak, że zbierane doświadczenie z rozgrywek pierwszoligowych przynosi efekty. Chłopacy wiedzieli, że są w tym meczu lepsi i bramki muszą w końcu wpadać. Kilka uwag taktycznych i stało się. Strzeliliśmy pierwszą bramkę. Następnie poprosiliśmy o czas na półtorej minuty przed końcem spotkania. Efekt widoczny był już po 30 sekundach, gdzie doprowadziliśmy do wyrównania. Staraliśmy się jeszcze o zwycięstwo, ale zabrakło już czasu.
Kolejnym rywalem był mistrz powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego ZS Edukacja Lubasz i już było wiadomo, że aby zwyciężyć w zawodach musimy kolejne dwa mecze wygrać i to jak największą liczbą bramek, ponieważ chwilę wcześniej II LO Poznań pokonało naszego trzeciego rywala (mistrza powiatu złotowskiego) 18 : 0. Nasi uczniowie zrozumieli, że aby zwyciężyć muszą wspiąć się na wyżyny. Zagraliśmy od początku w pełni zdeterminowani, nastawieni na strzelanie jak największej ilości bramek. Początek był trudny, ponieważ piłeczka nie chciała wpaść do bramki mimo wielu strzałów. Rywale natomiast groźnie kontratakowali. Pierwsza bramka wpadła dopiero w 5 minucie gry, jednak to nam dało drogę do kolejnych. „Worek” się otworzył i zakończyliśmy mecz wynikiem 7 – 0. Wydawało się, że to może być za mało do awansu.
Ostatniego naszego rywala, a więc CKZiU Złotów musieliśmy pokonać minimum 12 bramkami aby myśleć jeszcze o zwycięstwie w zawodach, ponieważ mistrz Poznania miał grać jako ostatni i wydawał się być pewnym faworytem z Edukacją Lubasz (pozostawało pytanie – ile mogą z nimi wygrać?). Nasi reprezentanci postanowili postawić wszystko na jedną kartę i całe spotkanie atakować narażając się niestety na groźne kontry przeciwnika. Na szczęście rywalom brakowało umiejętności, a nasi uczniowie (podobnie jak II LO Poznań) też pokazali popis umiejętności strzeleckich. Wygraliśmy 15 : 0.
Pozostało nam więc czekać na ostatni mecz turnieju pomiędzy bezpośrednim naszym rywalem z Poznania, a szkołą z Edukacji Lubasz. Poznaniacy musieli wygrać różnicą pięciu bramek aby odnieść zwycięstwo w całym turnieju. Mecz się rozpoczął, a nasze serca biły chyba 140 na minutę. Postanowiliśmy mocno zmobilizować drużynę z Lubasza i przez cały mecz głośno i na stojąco im dopingować. Mecz był bardzo emocjonujący, jednak poznaniacy bardzo się pogubili, trudno im było strzelić pierwszą bramkę i zrobili się bardzo nerwowi. To działało na naszą korzyść. W końcu jednak zaczęły padać gole, zrobiło się 2 : 0 dla Poznania i nerwowo, ale na szczęście i rywal strzelił na 2 : 1, to podłamało poznaniaków i zabrakło już czasu, ale i umiejętności na podwyższenie wyniku. Wynik końcowy to 2 : 1.
Zwycięstwo w zawodach, ale i awans do najlepszej szóstki województwa stał się faktem. Ciężka praca chłopaków na treningach, ale także zbieranie doświadczenia i umiejętności podczas rozgrywek - w ubiegłym roku Ligi Wojewódzkiej, a w bieżącym: I Ligi Polskiej Unihokeja - przynosi efekty. Ten rok miał być kulminacją dwóch lat przygotowań chłopaków od kiedy zaczęliśmy treningi. Mamy duży sukces i już poprawiliśmy wynik sprzed roku, gdzie w finale Wojewódzkim zajęliśmy VIII miejsce. Tym razem w finale gra tylko 6 szkół, a wśród nich nasi uczniowie z ZS Mosina. Mamy apetyt na więcej i wiemy że możemy grać jeszcze lepiej tym bardziej, że podczas minionych zawodów zabrakło wszystkich grających zawodników. W pełni sił nie był też nasz jeden z najlepszych zawodników Bartosz Ziółkowski.
W skład naszej drużyny wchodzili:
Kapitan – Tomasz Ratajczak (lider drużyny) IIIa, Bartosz Ziółkowski (drugi filar drużyny) IIa, Mateusz Wyzuj (najlepszy technik i strzelec) IIIa, Kacper Grelak (objawienie zespołu) IIa, Daniel Skrzypczyk (nadzieja zespołu) IIITH, bramkarz - Szymon Michalak (pewna podpora defensywy) II TL, Jakub Ratajczak (nowy nabytek) Ia, Arkadiusz Wenio (nowy nabytek) Ia.
Gratulujemy chłopakom i po cichu liczymy na kolejny sukces! Brawo!

Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie Unihokeiści wśród najlepszych w Województwie

30 listopada 2016r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszego ucznia naszego Zespołu Szkół!

     Maciej Michałowski uczeń II klasy Technikum Logistycznego otrzymał dziś z rąk wojewody Zbigniewa Hoffmanna stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Gratulacje i życzenia dalszej wytrwałości w nauce złożyli wszystkim wyróżnionym uczniom wraz z wojewodą, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska oraz wicekurator Krzysztof Błaszczyk.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem (średnia od 4,75), uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Może je otrzymać także uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.
Cała społeczność szkolna serdecznie gratuluje Maciejowi!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów Stypendium Prezesa Rady Ministrów Stypendium Prezesa Rady Ministrów Stypendium Prezesa Rady Ministrów Stypendium Prezesa Rady Ministrów Stypendium Prezesa Rady Ministrów

27 października 2016r.

"Przygoda w kosmosie"

Z takim tematem zmierzyli się tegoroczni uczestnicy XI Powiatowego Turnieju Rzeźbiarskiego zorganizowanego przez Mosiński Ośrodek Kultury. Spośród naszych uczniów biorących udział w tej fascynującej rywalizacji mamy laureatów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Oliwię Adamczyk z kl.IIITL - zdobywczynię I miejsca oraz wyróżnionego Macieja Przybyszewskiego z kl. IIILO.

Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie Przygoda w kosmosie

25 października 2016r.

Brązowy medal piłkarzy ręcznych

Reprezentacja chłopców naszej szkoły zdobyła brązowe medale podczas Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej. Nasza drużyna pokonała w grupie drużyny z ZS w Rokietnicy oraz LO z Puszczykowa lecz niestety przegrała z drużyną z ZS1 w Swarzędzu. W meczu o 3 miejsce pokonaliśmy ZS z Kórnika 9 – 5. Gratulujemy!
Reprezentacje tworzyli:
Baraniak Oskar, Cherubin Dariusz. Janowski Daniel, Konopka Michał, Orłowski Tobiasz, Pawlak Adrian, Przybyszewski Maciej, Ratajczak Jakub, Ratajczak Tomasz, Szczeszek Marcin, Sztuka Dawid, Uniejewski Kornel, Wenio Arkadiusz.

Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych Brązowy medal piłkarzy ręcznych

19 października 2016r.

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego

     W Starostwie Powiatowym w Poznaniu, podczas XXII sesji Rady Powiatu w Poznaniu wręczone zostały Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Poznański.
Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu otrzymało 53 uczniów, którzy w poprzednim roku nauki w szkole ponadgimnazjalnej lub gimnazjum, prowadzonych przez Powiat Poznański uzyskali średnią ocen minimum 5,0. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego w kwocie 250 zł netto miesięcznie. Wśród wyróżnionych znalazł się nasz uczeń Maciej Michałowski.
Natomiast Nagroda Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia przyznawana jest w jednej z dwóch kategorii:
- jako uczeń szkoły prowadzonej przez Powiat Poznański, który wykazał się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie naukowej, społecznej, kulturalnej lub innej w danym lub ubiegłym roku szkolnym. Nagrody otrzymują laureaci konkursów i olimpiad szczebla krajowego i międzynarodowego.
- jako uczeń zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonej przez Powiat Poznański, który za ostatni rok szkolny w szkole prowadzonej przez Powiat Poznański spełnił następujące kryteria: uzyskał średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych, uzyskał średnią ocen z przedmiotów ogólnokształcących nie niższą niż 4,0; uzyskał wzorową ocenę z zachowania; nie uzyskał oceny niedostatecznej z żadnego przedmiotów.
Wysokość lub formę nagrody (pieniężną lub rzeczową) określa Zarząd Powiatu w Poznaniu. W tym roku wśród 20-tu nagrodzonych, kwotą w wysokości 600 zł, uczniów zasadniczych szkół zawodowych znalazły się trzy uczennice naszego Zespołu Szkół: Joanna Gasik, Dominika Szubert, Natalia Kubasik.
Ponadto dziesięciu uczniów zostało nagrodzonych za wybitne osiągnięcia. Otrzymali oni nagrody finansowe w wysokości od 600 zł do 1200 zł.

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu

18 października 2016r.

Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt

     W hali sportowej w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały:
   Klaudia Drobińska III TL
   Martyna Drobińska III TL
   Małgorzata Guzek II TH.
Zawody były przeprowadzone systemem "każdy z każdym". Mecz składał się z 4 gier indywidualnych i 1 gry deblowej. Każdy pojedynek rozgrywany był do dwóch wygranych setów. Zawodniczki naszej szkoły były zdecydowanie najlepsze, wygrywając mecze w stosunku 5:0 z każdą drużyną, a wszystkie pojedynki 2:0 w setach.
Klasyfikacja końcowa:
   1. ZS Mosina
   2. ZS Kórnik
   3. ZS nr1 Swarzędz
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w następnych rozgrywkach.

Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt Złoty medal w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w badmintonie dziewcząt


11 października 2016r.

Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym

     W sali gimnastycznej w Pecnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasze obie reprezentacje zarówno damska, jak i męska powtórzyły sukces z ubiegłego roku i zdobyły srebrne medale.
Dziewczęta grały w składzie: Małgorzata Guzek II TH, Klaudia i Martyna Drobińskie III TH oraz Alicja Lektarska IV TH. Pokonały drużyny z Liceum Ogólnokształcącego z Tarnowa Podgórnego 4 : 3 oraz ZS z Kórnika 4 : 1. Przegrały niestety dość pechowo z uczennicami ZS nr 1 ze Swarzędza 3 : 4.
Chłopcy zagrali w składzie: Mateusz Wyzuj III a, Tomasz Ratajczak III a, Wiktor Nowacki II a i Kacper Grelak II a. Nasi uczniowie wygrali z Liceum Ogólnokształcącym z Tarnowa Podgórnego 4 : 2, ZS nr 1 ze Swarzędza 4 : 1. Ulegli natomiast w finale faworyzowanym zawodnikom z ZS z Kórnika 0 : 4.
Gratulujemy srebrnym medalistom powtórzenia wyniku sprzed roku, który jest sporym osiągnięciem naszych uczniów.

Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym Srebrne medale w Drużynowym Tenisie Stołowym

22 września 2016r.

Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce

      Na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół w Puszczykowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 8 dziewcząt i 15 chłopców.
Medale zdobyli:
   1. Mikołaj Młynkowiak Iib ZSZ złoty medal w pchnięciu kulą.
   2. Mikołaj Ślugaj IIIa ZSZ srebny medal w biegu na 200m.
   3. Natalia Wośkowiak III TL brązowy medal w pchnięciu kulą.
   4. Klaudia Drobińska III TL brązowy medal w skoku w dal.
   5. Tomasz Ratajczak IIIa ZSZ brązowy medal w skoku wzwyż.
   6. Mateusz Śliwiński IIb ZSZ brązowy medal w biegu na 1500m.
   7. Sztafeta 4x 100m dziewcząt brązowy medal w składzie: Marta Drobińska III TL, Klaudia Drobińska III TL, Natalia Wośkowiak III TL, Laura Kłosowska I TL.
   8. Sztafeta szwecka chłopców brązowy medal w składzie: Dariusz Cherubin I TL, Michał Konopka Ia ZSZ, Daniel Szulc Ia ZSZ, Piotr Mejza Ib ZSZ.

Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce

25 maja 2016r.

Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego

w plażowej piłce siatkowej dziewcząt

      Na obiektach Mosińskiego Klubu Sportowego przy ulicy Marii Konopnickiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w plażowej piłce siatkowej dziewcząt.
     Naszą szkołę reprezentowały siostry Klaudia i Martyna Drobińskie uczennice klasy II Technikum (technik logistyk).
     Zawody były rozgrywane do dwóch wygranych setów systemem brazylijskim (drużyna, która przegrywa dwa mecze odpada z rywalizacji). W wyniku przeprowadzonego losowania naszym pierwszym rywalem była drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. W zawodach wzięło udział sześć drużyn naszego powiatu.
      Siostry Drobińskie wygrały wszystkie mecze zdobywając Mistrzostwo Powiatu Poznańskiego.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Wielkopolski.

Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego Złoty medal Mistrzostw Powiatu Poznańskiego

25 kwietnia 2016r.

Nasi uczniowie w finale Mistrzostw Polski w unihokeju

      W minionym tygodniu dwóch reprezentantów naszej szkoły w unihokeju – Tomasz Ratajczak klasa IIa ZSZ oraz Bartosz Ziółkowski klasa Ia ZSZ wystąpiło w Finale Mistrzostw Polski juniorów starszych rozgrywanych w Niedzicy. Uczniowie zostali powołani do drużyny Victoria Gułtowy reprezentującej Wielkopolskę podczas finałów. Tydzień wcześniej w Swarzędzu odbył się też turniej półfinałowy, gdzie zajmując II miejsce drużyna wraz z naszymi uczniami uzyskała awans do ścisłego finału. Nasi reprezentanci w tych zawodach spisali się bardzo dobrze, a Tomasz Ratajczak w jednym z meczów uzyskał miano najlepszego zawodnika swojej drużyny.
W samym finale w Niedzicy Victoria Gułtowy zajęła miejsce tuż za podium ocierając się o medal. Drużyna w meczu o 3 miejsce prowadziła już 4 : 1 z MUKS Zielonka, jednak ostatecznie przegrała i straciła medalowe szanse.
Gratulujemy chłopakom IV miejsca w Polsce i cieszymy się, że zostali docenieni i zauważeni przez trenerów.

Nasi uczniowie w finale Mistrzostw Polski w unihokeju

17 kwietnia 2016r.

Bieg z Dobrawą i Mieszkiem w XXI wiek

      W niedzielę odbył się w CSWL im. hetmana polnego koronnego Stefana Czarnieckiego „Bieg z Dobrawą i Mieszkiem w XXI wiek”, zorganizowany z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. W biegu tym wzięli udział uczniowie licealnych klas wojskowych naszego Zespołu Szkół: Adrian Piotrowski, Piotr Egel, Piotr Mejza, Kacper Wojtkowiak – klasa I LO oraz Wojtek Staszak i Michał Kaczor – klasa II LO. Pogoda tego dnia była deszczowa, co w żargonie wojskowym oznacza „taktyczna”. Mając w pamięci powiedzenie „nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery…” nasi uczniowie podjęli wyzwanie w biegu na 3000 metrów w mundurze polowym. Bieg odbył się na trasie wokół jeziora Rusałka w dość ciężkich warunkach terenowych i pogodowych, które dały się we znaki naszym uczniom. Ostatecznie wszyscy ukończyli bieg, a najlepszy wynik wśród uczniów ZS w Mosinie osiągnął Piotr Egel, który zameldował się na mecie na siódmym miejscu. Na końcu trasy biegowej na startujących czekała drużyna książęca wraz z samym Mieszkiem I i jego zoną Dobrawą oraz żołnierska grochówka, która smakowała jak nigdy wcześniej. Po otrzymaniu pamiątkowych dyplomów oraz wymianie doświadczeń z trasy biegowej udaliśmy się w drogę powrotną do Mosiny.

Bieg z Dobrawą i Mieszkiem Bieg z Dobrawą i Mieszkiem Bieg z Dobrawą i Mieszkiem Bieg z Dobrawą i Mieszkiem Bieg z Dobrawą i Mieszkiem Bieg z Dobrawą i Mieszkiem Bieg z Dobrawą i Mieszkiem Bieg z Dobrawą i Mieszkiem

17 marca 2016r.

Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa w Unihokeju

      Reprezentacja naszej szkoły w unihokeju chłopców zajęła VIII miejsce w Finale Wojewódzkim rozegranym w Swarzędzu. Drużyna odniosła spory sukces, jednak mogło być jeszcze lepiej. W grupie A zagraliśmy pierwszy mecz z v-ce mistrzem z ubiegłego roku szkołą II LO z Gniezna (III miejsce w finale Mistrzostw Polski). Mecz układał się po naszej myśli i długi czas prowadziliśmy, jednak ostatnie minuty zadecydowały, że straciliśmy szybko 2 bramki i przegraliśmy 3 – 4. Drugi mecz zagraliśmy z ZSO Wolsztyn i tutaj przeciwnik pokazał swoją wyższość wygrywając z nami 4 – 0. Mimo dwóch porażek drużyna miała jeszcze szanse awansu do półfinału. Warunek – zwycięstwo w kolejnym meczu z zespołem ZST Turek (drużyna w naszym zasięgu). Niestety pechowo stracona bramka już na początku meczu wprowadziła dużą nerwowość i gonienie wyniku. Nie omijały nas też kontuzje, której doznał najlepszy nasz strzelec – Mateusz Wyzuj. Sytuacji na strzelenie bramek było kilka, jednak bramka była jak zaczarowana. W ostatnich sekundach przeciwnik wyszedł z kontrą i strzelił drugą bramkę. Ostatecznie przegraliśmy 0 – 2. Na koniec przyszło nam się zmierzyć w meczu o 7 miejsce z I LO Konin. Niestety włożony wysiłek w poprzednie mecze dał się we znaki naszym chłopakom i przegraliśmy 1 -2, choć na boisku byliśmy o wiele lepsi, także pod względem technicznym.
     W zawodach zabrakło trochę szczęścia, a także doświadczenia w decydujących momentach. Porażki także uczą, co zapewne zaprocentuje w przyszłym roku. Drużyna jest głodna kolejnych sukcesów, a to najważniejsze.
     Gratulujemy chłopakom i tak znaczącego wyniku, drużyna robi cały czas postępy. Zaangażowanie w treningi i włożony wysiłek już przynosi efekty. Jesteśmy czołówką województwa jednego z najmocniejszych w kraju. Warto dodać, iż w zawodach brały udział II i III drużyna Mistrzostw Polski z ubiegłego roku (ZS nr 1 Swarzędz i II LO Gniezno).
     W zawodach wystąpili: Sebastian Tylczyński (bramkarz), Tomasz Ratajczak – kapitan, Bartosz Ziółkowski, Bartłomiej Wojciechowski, Mateusz Wyzuj, Adrian Wujczak, Kacper Grelak, Daniel Skrzypczyk, Paweł Tylczyński. Z powodu choroby nie wystąpił – Jakub Sikorski (bramkarz).

Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa

3 marca 2016r.

Unihokeiści w Finale Wojewódzkim!

      Drużyna naszego Zespołu Szkół w unihokeju wystąpiła w szkolnych Zawodach Strefowych – eliminacjach wojewódzkich w Swarzędzu. Nasi reprezentanci spisali się wzorowo i awansowali do Finału Województwa. W drodze do finałów wygraliśmy wszystkie spotkania, a co cieszy jeszcze bardziej byliśmy w nich zdecydowanie lepsi. Pierwszy mecz zagraliśmy z Mistrzem Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckim ZS Edukacja Lubasz i wygraliśmy 6 – 1. W kolejnym spotkaniu pokonaliśmy Mistrza Miasta Poznań szkołę XVI LO Poznań w stosunku 7 – 2. W decydującym meczu przyszło nam się zmierzyć z Mistrzem Powiatu Złotowskiego CKZIU Złotów , gdzie ponownie zagraliśmy dobry mecz gromiąc rywala 10 – 0. W całym turnieju do rozgrywek finałowych awansowali nasi unihokeiści oraz ZS nr 1 ze Swarzędza, który grał w drugiej grupie.
     Gratulujemy naszym chłopakom znakomitego wyniku, jakim zapewne jest historyczny awans drużyny w tej dyscyplinie sportowej do Finału Wojewódzkiego! Finały już 17 marca także w Swarzędzu.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Sikorski – bramkarz, Bartosz Ziółkowski, Kacper Grelak wszyscy z klasy IA ZSZ, Tomasz Ratajczak – kapitan, Mateusz Wyzuj, Adrian Wujczak wszyscy z klasy IIA ZSZ, Bartłomiej Wojciechowski IIIB ZSZ, Daniel Skrzypczyk II TH oraz Paweł Tylczyński IIIA ZSZ. Z powodu kontuzji nie zagrał Sebastian Tylczyński IIIA ZSZ.

Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim Unihokeiści w Finale Wojewódzkim

3 marca 2016r.

Drugie miejsce hotelarzy – IX Dzień Hotelarza w ZSPS w Poznaniu

      Hotelarze z klasy 3b TH, Alicja Lektarska oraz Grzegorz Piasecki uczestniczyli w zmaganiach konkursowych w ramach IX Dnia Hotelarza w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.
     Konkurs obejmował zagadnienia z tematyki przedmiotu Obsługa konsumenta oraz znajomości języków obcych. W czasie zadań konkursowych Nasi Uczniowie musieli m.in. odpowiedzieć na pytania ogólne dotyczące przedmiotów zawodowych, rozróżnić szkło gastronomiczne, nazwać sztućce używane w gastronomii oraz odpowiedzieć czego dotyczyły scenki w językach: niemieckim oraz angielskim.
     Nasi Uczniowie po 6 rundach i dogrywce zajęli drugie miejsce!  
     Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy
Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy Drugie miejsce hotelarzy

23 lutego 2016r.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt
brązowy medal

     W Murowanej Goślinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt.
     Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W wyniku losowania nasz zespół znalazł się w grupie A, razem z Bolechowem, Tarnowem Podgórnym i Pobiedziskami. Zawody były rozgrywane do dwóch wygranych setów. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie uzyskując następujące wyniki:
   Mosina – Pobiedziska 0-2
   Mosina – Tarnowo Podgórne 2:0
   Mosina – Bolechowo 2:1
Następnie odbyły się mecze półfinałowe pomiędzy najlepszymi zespołami w grupie A i B.
   Mosina – Puszczykowo 0:2
   Pobiedziska – Swarzędz nr 1 0:2
W meczu o brązowy medal wygraliśmy z Pobiedziskami 2:0 rewanżując się za porażkę w grupie.
Naszą szkołę reprezentowały:
   Klaudia Drobińska II TL
   Martyna Drobińska II TL
   Natalia Wośkowiak II TL
   Dagmara Nowaczyńska II LO
   Agata Ratajczak III LO
   Natalia Gryczka I LO
   Daria Żydowicz IV TL
   Natalia Kubasik IIa ZSZ
Gratulujemy

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w piłce siatkowej dziewcząt

10 lutego 2016r.

Kolejne medale – srebro i brąz
w Finałach Powiatu Poznańskiego w Unihokeju

     Reprezentacje naszej szkoły dziewcząt i chłopców wzięły udział w Swarzędzu w Finałach Powiatu Poznańskiego w Unihokeju. Uczniowie ponownie w tym roku szkolnym sięgnęli po kolejne medale w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego. Dziewczęta po porażce z ZS z Kórnika i remisie z gospodyniami ZS nr 1 ze Swarzędza zdobyły brązowy medal (dziewczęta były blisko sprawienia niespodzianki, wygrywały już 3 : 0 ze zwycięzcą turnieju, jednak końcówka meczu należała do Swarzędza, które wyrównały tuż przed końcową syreną).
     Reprezentacja chłopców spisała się jeszcze lepiej i stanęła na drugim miejscu podium ustępując jedynie gospodarzom – drużynie ze Swarzędza (ubiegłorocznym zwycięzcą Finału Wojewódzkiego). Na tą chwilę drużynie dla wielu poza zasięgiem i głównym kandydatem do ponownego wygrania w finale wojewódzkim. W drugim spotkaniu nasza drużyna pewnie pokonała ZS z Kórnika tym samym awansując do zawodów rejonowych. Chłopaków jednak czeka wiele pracy i wyciągnięcie wniosków z porażki aby zawody rejonowe wypadły jeszcze lepiej.
W zawodach zagrali:
Dziewczęta: Karolina Hanke, Monika Kamińska, Natalia Gryczka, Małgorzata Guzek, Patrycja Bródka, Klaudia i Martyna Drobińskie, Natalia Wośkowiak, Jagoda Bąkowska.
Chłopcy: Jakub Sikorski, Bartosz Ziółkowski, Tomasz Ratajczak, Mateusz Wyzuj, Adrian Wujczak, Bartłomiej Wojciechowski, Kacper Grelak, Daniel Skrzypczyk, Paweł Tylczyński.

Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale Kolejne medale

Partnerzy
Zespołu Szkół
im. Adama Wodziczki
w MosinieStowarzyszenie Rozdaj Siebie

31 Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

Politechnika Poznańska

31 Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

Morena Hotel w Mosinie

HOTEL MAX w Luboniu

LAKE HOTEL w Dymaczewie

Szablewski Hotel w Dymaczewie

31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

31. batalion radiotechniczny we Wrocławiu

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Mosinie

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Mosinie

Survive


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja