13 grudnia 2012r.

„Nowa opowieść wigilijna”

Uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia spektaklu „Nowa opowieść wigilijna” oraz wspólnego kolędowania z zespołem muzycznym pod artystycznym kierownictwem siostry Rut.
Część sali gimnastycznej zamieniła się w małe mieszkanko, z nakrytym do wieczerzy wigilijnej stołem, z choinką i domownikami czekającymi na pierwszą gwiazdkę. Nie dane im było jednak zasiąść do kolacji, gdyż niespodziewanie przybył nieproszony gość – zabłąkany w świecie (a dokładnie w Nowym Jorku) mąż i tatuś. Po dziesięciu latach wrócił do domu – bez grosza, w łachmanach, schorowany i wyniszczony. W swoim życiu przeszedł dużo – zarobione pieniądze zgarnęła kochanka, stracił mieszkanie. Nocował na ulicach, żebrał i przeszukiwał śmietniki. Wysoką cenę zapłacił za własną nierozwagę. Pragnął tylko pozostać z bliskimi, nawet w korytarzu, aż do swego końca. Rodzina – żo-na i dwójka dzieci – miała zdecydować, czy chce przygarnąć ten wrak człowieka.
Widzowie byli zdziwieni brakiem szczęśliwego zakończenia, jednak po pewnym czasie doszli do wniosku, że taki finał zmusił wszystkich do zastanowienia się nad jedną z najważniejszych w życiu decyzji.
Spektakl przygotowali uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół przy ulicy Topolowej 2. Brawurowo swoje role odegrali maturzyści: Patrycja Wekwert, Natasza Weimann, Damian Adamkiewicz i Marcin Walasiak.
Wigilijny nastrój dominował również w następnej części – zespół muzyczny zagrał kilka kolęd, a uczniowie mogli je śpiewać, nucić lub po prostu słuchać. Gitary w rękach s. Rut i Huberta Gajewskiego to instrumenty całkowicie im posłuszne, więc efekt był znakomity. Atmosferę swojskości podkreślił wspólny śpiew aktorów, którzy rozsiedli się na dywanie i wdzięcznie kolędowali przy rozświetlonej choince.
Trudno wyobrazić sobie taki dzień bez tradycyjnych wypieków, czyli pierników. Dzięki zaprzyjaźnionym firmom BJB Błaszkowiak z Puszczykowa oraz Piekarni - Ciastkarni Art – Mik z Krosinka wszyscy mogli poczuć smak i zapach zbliżających się świąt.