24 lutego 2013r.

Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar firmy „Lider” w Pecnej

W niedzielę o godzinie 9.00 nasi uczniowie rozpoczęli zmagania w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o puchar firmy „Lider” w Pecnej. W zawodach brało udział 8 drużyn m.in. z Pecnej, Mosiny, Czempinia, Borowa, Brodnicy, Żabna i Grzybna oraz oczywiście reprezentacja naszego Zespołu Szkół. Drużyny posiadały w swych szeregach wielu zawodników ligowych m.in. z Warty Poznań, co spowodowało, iż turniej stał na dość wysokim poziomie. Nasza drużyna okazała się rewelacją zawodów stając w końcowej klasyfikacji z okazałym pucharem na podium.
Zmagania w grupie nasi chłopcy zakończyli na drugim miejscu, co pozwoliło zagrać im w półfinałach. Tam zabrakło trochę szczęścia, ponieważ na 2 minuty przed końcem prowadziliśmy jedną bramką z późniejszym zwycięzcą tego turnieju. Jednak chwile dekoncentracji pozwoliły przeciwnikom na wyrównanie, a w końcowych sekundach strzelenie zwycięskiej bramki (trochę szkoda). Przegraliśmy 5 : 6.
W meczu o 3 miejsce nasi zawodnicy pokazali wolę walki oraz nie małe umiejętności piłkarskie. W podstawowym czasie gry po emocjonującym meczu był remis 2 : 2. Rzuty karne i „gra” nerwów lepiej wypadły na naszą stronę i dały Zespołowi Szkół w Mosinie zwycięstwo 3 : 2.
Zawody te były kolejnym etapem przygotowań do turnieju szkolnego na boiskach orlika, które odbędą się 26 marca w Puszczykowie. Czekają nas jeszcze mecze kontrolne z Gimnazjalistami z Pecnej na naszym Orlikowskim szkolnym boisku.
Liczymy na kolejne sukcesy! Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do reprezentowania naszej szkoły i dołączenia do naszej drużyny.