20 września 2013r.

„Sprzątanie Świata”

To już 20 „Sprzątanie Świata”! W tym roku wspólnie "Odkrywamy Czystą Polskę"! Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna, akcja „Sprzątanie Świata – Polska”, której finał przypadł, jak zwykle na trzeci tydzień września, czyli 20 - 21 - 22 września. Tradycyjnie już uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół uczestniczyli w akcji, sprzątając tereny od lat zwyczajowo przyjęte.
        Dziękujemy uczniom klas pierwszych, którzy chętnie przystąpili do działań organizowanych w naszej szkole. Jakość środowiska, w którym żyjemy to sprawa codziennych wyborów każdego z nas i każdy z nas może w codziennym swoim funkcjonowaniu trochę ulżyć środowisku.
Zadania towarzyszące tegorocznej Akcji, to: propagowanie unikania tworzenia odpadów i ich selektywna zbiórka – czyli „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i promocja zbiórek ZSEE na cele pomocy innym placówkom.

Mosina, 20 września 2013r.