10 października 2013r.

Logistycy w holenderskim przedsiębiorstwie Dutron

Pierwsza klasa technikum (logistyk) udała się do holenderskiego przedsiębiorstwa Dutron w Śremie. Firma ta specjalizuje się w produkowaniu wiązek kablowych i podzespołów technicznych dla przemysłu motoryzacyjnego i elektroniki użytkowej. Jakość dla firmy Dutron jest priorytetem.
Na początku wycieczki odbyła się krótka prezentacja usług i produktów oferowanych przez firmę. Później zostaliśmy oprowadzeni po hali produkcyjnej, na której przedstawiono nam zakresy prac w danych działach. Przyglądając się pracy logistyków na hali produkcyjnej zauważyliśmy, że większość pracowników – bo aż 95% to kobiety – które z natury lepiej niż mężczyźni odróżniają kolory. Następnie przedstawiono nam magazyn. Kierownik magazynu zapoznał nas ze strefami magazynowania. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda przyjęcie i składowanie towaru w regałach wysokiego składowania.
Wycieczka była ciekawa i pouczająca. Dzięki niej jesteśmy przekonani, że wybraliśmy dobrą szkołę! Mamy nadzieję, że tego typu wycieczki pomogą nam w nauce i w przyszłej pracy.
Izabela Strugała, Piotr Tylko, Tomasz Pawlak, Adrian Tańcula – uczniowie klasy 1a TL

Mosina, 10 października 2013r.