13 listopada 2013r.

Nasi uczniowie na zajęciach w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uczennice I kl. Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym (Marta Wierzbicka, Alicja Pawlicka) uczestniczyły w zajęciach z praktycznej nauki języka niemieckiego w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UAM Poznań, które poprowadziła p. dr Małgorzata Bielicka. Językiem wykładowym był język niemiecki. Uczennice pracowały w kilkuosobowych grupach.
Studenci II roku mieli za zadanie opowiedzieć bajkę po niemiecku uczennicom, które musiały ją następnie streścić swoimi słowami posiłkując się kartami pracy. Były to rysunki, które pomagały zrozumieć treść. Kolejne zadanie było ściśle związane z gramatyką. Studenci, tłumaczyli zasady powstawania trybu przypuszczającego. Pracując w grupie uczennice poprzez podawane przez studentów przykłady próbowały dojść do zasady/reguły funkcjonowania tego trybu. Wszystkie informacje zapisywane były na dużych kartkach papieru, które później służyły jako wskazówki podczas zabawy/gry planszowej. Gra była krótkim podsumowaniem i zastosowaniem omawianego zagadnienia. Na końcu zajęć wykładowca jeszcze raz wytłumaczył zasady powstawania trybu przypuszczającego.

Mosina, 13 listopada 2013r.