22 listopada 2013r.

Tydzień meczów kontrolnych

„W minionym tygodniu reprezentanci naszej szkoły rozegrali cykl meczy kontrolnych. We wtorek o godzinie 15.00 grę w piłkę koszykową rozpoczęły dziewczęta na sali gimnastycznej w Pecnej podejmując gimnazjalistki z miejscowej szkoły. Było to już ich drugie spotkanie. Ponownie nasze uczennice okazały się lepsze, ale mecz był bardzo wyrównany, a wynik końcowy brzmiał 20 : 15 dla naszych reprezentantek.
       Dwie godziny później, także w Pecnej, mecz piłki nożnej halowej rozegrali nasi chłopcy. Był to ostatni sprawdzian naszych reprezentantów przed poniedziałkowymi zawodami. Nasi uczniowie okazali się lepsi, pewnie pokonując uczniów z miejscowego gimnazjum 12 : 6. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk przed zawodami szkolnymi w Swarzędzu.
       W środę na parkiet wybiegli reprezentanci piłki koszykowej podejmując po raz kolejny uczniów z Pecnej. Drużyna rozegrała ponownie dobre spotkanie pokonując gospodarzy 27 : 15. W meczu ćwiczyliśmy taktykę gry, która w przyszłości ma być naszą mocna stroną.
       W czwartek nasi koszykarze rozegrali ostatni mecz tygodnia. Ich przeciwnikiem były absolwentki oraz uczennice z Gimnazjum w Pecnej wraz z trenerem. Dziewczęta nie były łatwym rywalem. W swym dorobku mają wiele rozegranych spotkań z najlepszymi rówieśniczkami w województwie, a także reprezentantkami kraju. Dwie z nich to byłe zawodniczki AZS–u Poznań. Mecz pod względem technicznym okazał się bardzo wyrównany. Jak można było się spodziewać warunki fizyczne naszych uczniów zadecydowały o ich zwycięstwie 56 : 42. Spotkanie mogło się podobać, obejrzeliśmy wiele ciekawych akcji i zagrań.

Mosina, 22 listopada 2013r.