6 grudnia 2013r.

VII edycja Konkursu Biblijnego

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy finał VII edycji Konkursu Biblijnego: „Spotkania w głąb Ewangelii św. Mateusza”.
W zorganizowaniu konkursu wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły: Daria Żydowicz z II a TL, Kami Hellwig i Bartosz Siuda z Ia LO. Koordynatorem konkursu były: Pani Joanna Pajączek i S. Rut Manthey.
     Na zaproszenie odpowiedziało sześć gimnazjów: nr 1 i nr 2 w Mosinie, Gimnazjum im. prof. Stanisława Kielicha w Borowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Manieczkach, gimnazjum z Rogalina i Gimnazjum im A. Wodziczko z Rogalinka. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 15 uczniów, wśród których najlepsza okazała się uczennica Daria Łączna z Gimnazjum w Borowie.
     Konkurs składał się z dwóch części, pierwsza polegała na odpowiedzi (a,b,c) i uzupełnieniu zdań, druga natomiast na rozpoznaniu fragmentu Ewangelii za pomocą prezentacji multimedialnej.
     Atmosfera konkursu była pozytywna, wszyscy napisali prace na dobrym poziomie. Jak co roku najciekawsza była cześć multimedialna.
     Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.

Mosina, 6 grudnia 2013r.