18 grudnia 2013r.

Liceum Ogólnokształcące - klasa wojskowa

Przyrzeczenie młodych strzelców w ZS w Mosinie
     Uczniowie klasy wojskowej uroczyście złożyli strzeleckie przyrzeczenie. W uroczystości uczestniczyli: gen. ZS Milan Trojan, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie i ich rodzice. 2 Kompanię reprezentował por. Jarosław Dobicki wraz z z-cą ds. szkoleń sierż. Włodzimierzem Dakowskim. Związek Strzelecki „Strzelec” jest stowarzyszeniem, w którym panują zasady dyscypliny i porządku organizacyjnego wzorowane na zasadach wojskowych. Kwestie wychowawcze oparte są na wytycznych ideowych Józefa Piłsudskiego dotyczące obywatelskiego przygotowania do służby publicznej i mundurowej oraz gotowości do poświęceń dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej. Rota przysięgi strzeleckiej zabrzmiała bardzo uroczyście.
     „ Wobec Boga, własnego sumienia oraz wszystkich strzelców wstępując w szeregi Związku Strzeleckiego Strzelec; przyrzekam i ślubuję: przez cale życie dobro Rzeczypospolitej Polskiej nad wszystko inne wyższe dla mnie będzie, niepodległości jej zawsze bronić gotów będę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej do ostatniego tchu, a wszystkie moje czyny i zamiary najwyższej służbie podporządkowane będą, powinności moje jako członek Związku Strzeleckiego Strzelec; z dobrą wolą i wiarą wypełniać, prawa strzeleckiego należycie przestrzegać, rozkazy przełożonych w Związku Strzeleckim Strzelec; sumiennie wykonywać. Wszystko co teraz przyrzekam w sumieniu moim do głębi rozważyłem, że tych przyrzeczeń dotrzymam. Przysięgam a przysięgę moją stwierdzam uroczystym słowem honoru strzeleckiego obywatela wolnego, uczciwego człowieka”.
     Tak mi dopomóż Bóg!

Mosina, 18 grudnia 2013r.