29 stycznia 2014r.

Zimowy marszobieg ochotników z klasy wojskowej

W dniu dzisiejszym większość uczniów klasy wojskowej wyjechała do Gniezna na spektakl teatralny, inni reprezentowali szkołę w zawodach sportowych w piłce siatkowej. Reszta klasy, a tak naprawdę ochotnicy Kamil i Sebastian wraz z nauczycielem przysposobienia wojskowego zdecydowali się odbyć zimowy marszobieg w kierunku Pożegowa. Marszobieg był intensywny i kosztował sporo wysiłku fizycznego jego uczestników, ale trud włożony w w/w zajęcia będzie na pewno procentował podczas kolejnych manewrów i patrolów. W czasie marszobiegu odbyły się też zajęcia teoretyczne z budowy schronienia w warunkach leśnych. Uczniowie na własnej „skórze” przekonali się, że jeżeli chce się przetrwać w warunkach ekstremalnych, należy znaleźć lub zbudować właściwe schronienie, które ochroni przed chłodem, wilgocią i dzikimi zwierzętami. Na przykładzie szałasu podpartego uczniowie dowiedzieli się, że budując takie schronienie trzeba zwrócić uwagę na wybór miejsca, wiatr, deszcz, śnieg, słońce, owady czy drzewa. W szkole zameldowaliśmy się po godzinie 13.00 bez urazów i kontuzji, ale za to w dobrych humorach.

Mosina, 29 stycznia 2014r.