25 lutego 2014r.

VIII Targi Pracy i Edukacji w Mosinie

Zespół Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie kolejny raz zaprezentował swoją ofertę edukacyjną podczas Targów Pracy i Edukacji w Mosinie w sali reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury, organizowanych przez Gminne Centrum Informacji. Organizator imprezy przygotował dla młodzieży trzecich klas szkół gimnazjalnych z terenu Gminy Mosina możliwość przyjrzenia się, jak wygląda codzienna praca osób, które swoją ścieżkę kariery zawodowej związały z takimi zawodami, jak np. projektant odzieży, technik analityk, technik logistyk, technik hotelarstwa, fryzjer, żołnierz, itp. Podczas targów odbyły się konkursy, pokazy zawodów na scenie, prezentacje na stoiskach, doradztwo i wiele innych atrakcji.
      W ramach promocji naszej szkoły uczestnicy targów mogli obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą zawodów, w których kształcą się nasi uczniowie oraz dostali ulotki informacyjne z pełną ofertą edukacyjną proponowaną przez Zespołu Szkół im. A. Wodziczki w Mosinie. Uczniowie klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali pokaz musztry grupowej i indywidualnej przygotowaną we współpracy z 2 Kompanią Mosińsko-Puszczykowską ZSSW „Strzelec”, uczniowie klasy Technikum Hotelarskiego prezentowali przykładowe scenki związane z pracą technika hotelarstwa, natomiast uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej prezentowały wykonane przez siebie fryzury w ramach zawodu fryzjer. Stoisko naszego Zespołu Szkół jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjów, gdzie można było porozmawiać z nauczycielami, doradcą zawodowym i uczniami naszej szkoły. Dużą atrakcją była możliwość sprawdzenia umiejętności strzeleckich na urządzeniu przywiezionym przez Jednostkę Wojskową z Babek.
Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejną edycję targów!

Mosina, 25 lutego 2014r.