8 marca 2014r.

Willkommen Berlin

Klasa technikum (technik hotelarstwa) wraz z opiekunami wybrała się do Berlina, aby na Międzynarodowych Targach Berlińskich (ITB) przełamać bariery językowe.
     Wyjechaliśmy wcześnie rano, ale nie popsuło to miłej atmosfery, która udzielała się nam przez cały dzień pobytu w Niemczech. Po podróży zwiedziliśmy Reichstag, zrobiliśmy zdjęcia pod Bramą Brandenburską, a następnie pojechaliśmy na ITB.
     Po przydzieleniu do grup (angielskiej i niemieckiej) udaliśmy się na „szlifowanie” języka. Na początku nie było łatwo przełamać barierę językową, ale po kilku próbach i pomocy naszych opiekunów pani Aliny Lesińskiej oraz pana Wojciecha Króla udało się porozmawiać z wystawcami. Główne cele wyjazdu, którymi było przełamanie bariery językowej, otwarcie się na kulturę innych narodowości oraz innej rasy zostały zrealizowane.
     Dzięki temu wyjazdowi klasie hotelarskiej udało się przede wszystkim usprawnić komunikację w zakresie zdobywania informacji oraz utrwalić wiedzę na temat sieci hotelowych i ofert hoteli.
     Na koniec naszego pobytu w Berlinie udaliśmy się w celu zapoznania ze standardami berlińskiego hotelu Pension Rotdorn.
     Wyjazd do Niemiec udał się znakomicie, zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do Mosiny pełni nowych wrażeń.
     Co nam pozostało po tym wyjeździe ? … ?
Kann ich mitnehmen?
Kann ich ein Foto machen?
What’s the biggest hotel in this city?
What do you do when you clean a hotel room?

Berlin, 8 marca 2014r.