28 marca 2014r.

Mosina_Wodziczko_English_Competition_2014

Konkurs językowy dla gimnazjalistów zgromadził w Mosinie 4 drużyny trzyosobowe. Przybyli do nas uczniowie z Gimnazjów nr 1 i 2 z Lubonia, Gimnazjum z Rogalinka oraz reprezentacja mosińskiej „dwójki”.
     W tym roku, Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie zaproponował gimnazjalistom nową formę rywalizacji w zakresie języka angielskiego. Uczestnicy mieli zmierzyć się z zadaniami ustnymi i jak się okazało pomysł był trafieniem w dziesiątkę. Gimnazjaliści przybyli doskonale przygotowani i pełni woli walki o zwycięstwo. Konkurs rozpoczął się losowaniem numerów- uczestnicy od początku do końca zmagań byli anonimowi dla egzaminatorów, co z pewnością dodało konkursowi klimatu powagi i bezstronności – jak na prawdziwym egzaminie. Podchodząc do stolika rozmów konkursowych, każdy z uczniów losował swój zestaw i przystępował do egzaminu, w trakcie którego należało opisać ilustrację, odpowiedzieć na związane z nią pytania oraz przeprowadzić rozmowę z odgrywaniem ról. Wykonanie poszczególnych zadań egzaminatorzy oceniali według wcześniej ustalonych zasad, obowiązujących na egzaminach maturalnych.
     Podczas trwania konkursu, na twarzach uczestników można było zauważyć skupienie i emocje, dające obraz woli rywalizacji a zarazem dużej tremy przed rozmową z nieznanym wcześniej egzaminatorem. Wszystko przebiegło sprawnie i ostatecznie okazało się, że „nie taki wilk straszny jak go malują”. Rozmowy konkursowe potwierdziły wysoki poziom przygotowania i umiejętności wszystkich zdających. Zarówno opinie egzaminatorów jak i uczestników wyrażały zadowolenie i satysfakcję z udziału w konkursie. Oczywiście wyłoniono laureatów:
Pierwsze miejsce zajęła Lena z Gimnazjum nr 1 w Luboniu.
Drugie miejsce zajęli ex aequo: Bartosz z Gimnazjum nr 1 w Luboniu i Olga z Gimnazjum nr 2 w Mosinie.
Trzeciego miejsca nie przyznano.
Laureaci konkursu otrzymali, stosownie do zajętego miejsca, zestawy słodyczy.
     Organizatorzy ze szczególną przyjemnością rozmawiali z najmłodszą drużyną konkursu - trojgiem uczniów klasy pierwszej Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Choć nie znaleźli się oni w gronie laureatów, to zwrócili na siebie uwagę swobodą wypowiedzi, jakością języka oraz przemiłym sposobem bycia. Już teraz zapraszamy ich na następną edycję konkursu w roku przyszłym.
     Oczywiście należy dodać wiele słów uznania i podziękowań dla nauczycieli - opiekunów, którzy podtrzymywali swoją młodzież na duchu i dodawali odwagi przed występem. Miło było patrzeć, jak bardzo zależało im na dobrych wynikach podopiecznych.
     Raz jeszcze gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok! Nagrody będą równie słodkie!

Mosina, 28 marca 2014r.