6 września 2014r.

60-lecie Polskich Skrzydeł na Krzesinach

Uczniowie klas wojskowych (pierwszej i drugiej) naszego liceum ogólnokształcącego wzięli udział w obchodach 60-lecia Polskich Skrzydeł na Krzesinach oraz dorocznego święta 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.
Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu, zwiedziliśmy wystawy sprzętu wojskowego oraz historycznych i współczesnych statków powietrznych (m.in czeski SAAB jas 39 Gripen, samolot transportowy C-130 HERKULES, śmigłowiec Mi-24, W-3 Sokół, Robinson R-44, wodnosamolot DHC-2 Beaver). W programie obchodów dzisiejszego święta nalazły się pokazy lotnicze: F-16, dynamiczne samolotu Mig – 29 oraz smigłowca PZL SW-4, zespołu akrobacyjnego „ŻELAZNY”, a także zespołu akrobacyjnego SP „BIAŁO – CZERWONE ISKRY”, dynamiczne akcje gaszenia pożaru samolotem Dromader i An-2, pokazy skoków spadochronowych.

Mosina, 6 września 2014r.