19 września 2014r.

Turysto! Szanuj Środowisko!

Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata – Polska. Tym razem zachęcamy do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką?
Czyli promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę! Poprzez:
  • akcję plakatową – również w tym roku plakat akcji zaprojektował znany artysta grafik Andrzej Pągowski,
  • publikację broszury edukacyjnej, kodeksu odpowiedzialnego turysty,
  • akcję sprzątania.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, pod opieką nauczycieli, jak co roku włączyli się w akcję “Sprzątanie świata-Polska-Mosina 2014” porządkując zwyczajowo przyjęte tereny.

Mosina, 19 września 2014r.