3 października 2014r.

Klasa wojskowa w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

Uczniowie klasy Ia liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym wraz z opiekunkami wzięli udział w Święcie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Dzień Otwartych Koszar został połączony z przysięgą żołnierską. Młodzież z dużym zainteresowaniem obserwowała uroczystość przysięgi, musztrę paradną i pokazy sprawnościowe pododdziałów. Byliśmy świadkami zniszczenia dwóch samochodów pod gąsienicami czołgów: PT-91 oraz historycznej maszyny z kolekcji Muzeum Broni Pancernej na Golęcinie i sprawnej akcji ratowniczej podjętej przez woskową straż pożarną. Następnie podziwialiśmy pokaz sprzętu i uzbrojenia z wyposażenie CSWLąd i tego historycznego z kolekcji Muzeum Broni Pancernej. Dużą przyjemność mieliśmy podczas oglądania z bliska ww. sprzętu, kiedy mogliśmy usiąść na czołgu lub zajrzeć do wnętrza zabytkowych maszyn wojskowych. Wrażenie wywarły na nas piosenki żołnierskie i popisy tutejszej orkiestry. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani wojskową grochówką z wkładką, żurkiem i makaronem z sosem. Wszystkim dopisywały dobre humory, a wspaniałą atmosferę potęgowała przepiękna, słoneczna październikowa pogoda. Wizyty gościnne w koszarach tej jednostki stają się dla uczniów Zespołu Szkół tradycją, dlatego już czekamy na następne zaproszenie.

Mosina, 3 października 2014r.