30 września 2014r.

SMAKI REGIONÓW

Uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz i cukiernik uczestniczyli w wystawie targowej „Smaki Regionów”. To impreza, na której wystawiane są surowce i produkty charakterystyczne dla różnych regionów Polski i Europy. Uczniowie zwiedzali stoiska targowe bogate w specjały kulinarne i cukiernicze np. wielkopolski bambrzok, lubelski cebularz, bułgarskie: lutenica i pindzur, litewski kindziuk i rogale marcińskie.
Wystawiono także potrawy, które uzyskały certyfikaty żywności np:
          - rogal marciński
          - cebularz lubelski
          - oscypek
          - andrut kaliski
Wycieczka pozwoliła nam poznać jakość produktów wytwarzanych przez małych przedsiębiorców.

Mosina, 30 września 2014r.