30 października 2014r.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w tenisie stołowym

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu zostały przeprowadzone Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Każda drużyna składała się z 3 zawodników + 1 rezerwowy ( mógł grać jedynie w grze deblowej). Zawody zostały rozegrane w grach indywidualnych oraz deblowej. Za zwycięstwo zespół otrzymywał 1 duży punkt. Wygrywa zespół, który pierwszy zdobędzie 4 duże punkty.
Naszą szkołę reprezentowali:
  • dziewczęta: Klaudia Drobińska I TL, Martyna Drobińska I TL, Marta Wietrzyska I TH, Natalia Wośkowiak I TL (rezerwowa),
  • chłopcy: Mateusz Wyzuj Ia ZSZ, Tomasz Ratajczak Ia ZSZ, Michał Kaczor I LO, Miłosz Orłowski I LO (rezerwowy).
Po bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji zespół naszych dziewcząt wywalczył brązowy medal. Wszystkie trzy ekipy zdobyły taką samą ilość dużych punktów i kolejności decydowała różnica setów (małych punktów).
Jest to najlepsze osiągnięcie w historii naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu. Żeńska reprezentacja po raz pierwszy zdobyła medal w tenisie stołowym. Do tej pory medale zdobywała tylko męska reprezentacja (srebrny i dwa brązowe).
     Z kolei w rywalizacji indywidualnej nasze dziewczęta nie miały równych sobie zdobywając wszystkie medale Mistrzostw Powiatu Poznańskiego: Klaudia Drobińska - kl. I technik logistyk (złoty madal), Martyna Drobińska - kl. I technik logistyk (srebro) i Marta Wietrzyńska - kl. I technik hotelarstwa (brąz).

Natomiast drużyna chłopców w tych zawodach wywalczyła srebrny medal przegrywając rywalizację tylko z bezkonkurencyjnym zespołem z Kórnika, który w swych barwach miał 3 zawodników uprawiających wyczynowo tą dyscyplinę.
     W klasyfikacji indywidualnej mistrzem Powiatu Poznańskiego został nasz uczeń Mateusz Wyzuj (kl. Ia ZSZ), a IV miejsce zajął Tomasz Ratajczak (kl. Ia ZSZ).
GRATULUJEMY

Mosina, 30 października 2014r.