12 lutego 2015r.

Wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu

W czwartek 12 lutego uczniowie Zespołu Szkół, w ramach Koła Zainteresowań „Wieczory z Kulturą”, wybrali się do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki na „Skrzypka na dachu” w reżyserii Emila Wesołowskiego.
„Skrzypek na dachu” to musical, który obiegł niemal cały świat, a na jego popularność złożyły się niezapomniane melodie Jerry’ego Bocka. Uniwersalny charakter tej opowieści sprawia, że w jej bohaterach, razem z ich problemami, przygodami i dylematami, każdy z nas może odnaleźć część samego siebie. Właśnie dzięki temu opowieść o mleczarzu Tewje i jego rodzinie cieszy się niesłabnącą popularnością widzów w różnym wieku.
Uczniom najbardziej utkwiły w pamięci trzy sceny: scena otwarcia przypominająca o ogromnym znaczeniu, jaką ma dla narodu żydowskiego tradycja; scena Rosjan tańczących w karczmie oraz scena snu Tewje.
Następny wyjazd wiosną - w programie „Przyjęcie dla głupca” w Teatrze Nowym. Serdecznie zapraszamy.

Mosina, 12 lutego 2015r.