11 kwietnia 2015r.

Sobota u Wodziczki

Zaproszenie udziału w naszym święcie przyjęło wielu gości i uczniów klas III gimnazjum oraz ich rodziców, którzy mieli okazję spotkać się z naszymi nauczycielami i uczniami. Na uczestników spotkania czekały różnorodne warsztaty z zakresu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych w zawodach: technik hotelarstwa, technik logistyk, fryzjer, kucharz. Miały miejsce spotkania ze współpracującymi ze szkołą zakładami pracy czy z przedstawicielami uczelni wyższych: Wyższą Szkołą Handlu i Usług, Wyższą Szkołą Biznesu oraz jednostek wojskowych: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 31. batalionu Radiotechnicznego z Wrocławia, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu, a także Mosińsko – Puszczykowskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się: III Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej, a także prowadzone przez zawodowych żołnierzy warsztaty z wykorzystaniem urządzenia do nauki i kontroli celowania z broni automatycznej – CYKLOP. Natomiast parter opanowali uczniowie mosińskiej dwójki, którzy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne i sportowe. Z kolei pracownicy Wielkopolskiego Parku Narodowego zaproponowali gościom interesującą wystawę poświęconą Parkowi, którego twórcą był patron naszego Zespołu Szkół - prof. Adama Wodziczko.
Istotnym elementem "Soboty u Wodziczki" był uruchomiony Punkt Honorowego Krwiodawstwa. Wyzwanie to podjęło 26 osób, z których 22 zostały tego dnia zakwalifikowane do oddania krwi. Ostatecznie zasoby "banku krwi" zwiększyły się o 9900 ml tego drogocennego daru.

Mosina, 11 kwietnia 2015r.