11 kwietnia 2015r.

Porozumienie o współpracy ZS z WKU w Poznaniu

Dzisiejszego w murach naszego Zespołu Szkół gościliśmy mieszkańców Gminy Mosina i gmin ościennych. Zaproszenie do udziału w „Sobocie u Wodziczki” przyjęło wielu pracodawców, a także uczelni wyższych współpracujących z naszą szkołą. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele: Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 31. batalionu Radiotechnicznego z Wrocławia, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu i Mosińsko – Puszczykowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Młodzież i rodzice zapoznani zostali z ofertą kształcenia oraz bazą dydaktyczną Szkoły. Wśród proponowanych profili nauczania Zespół Szkół od dwóch lat realizujemy edukację w klasie wojskowej Liceum Ogólnokształcącego. Szczególnym momentem uroczystości było podpisanie porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie a Wojskową Komendą Uzupełnień w Poznaniu, którego głównymi celami są: kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży, pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych, upowszechniania działalności wolontariackiej na rzecz obrony narodowej.

Mosina, 11 kwietnia 2015r.