16 kwietnia 2015r.

Logistycy i hotelarze w Rabenie

Uczniowie klas I i II technikum logistycznego i klasy I technikum hotelarstwa wzięli udział w "Dniu Przedsiębiorczości" w firmie Raben w Gądkach, która zajmuje się szeroko pojętymi usługami logistycznymi począwszy od magazynowania a skończywszy na transporcie różnych towarów do klienta.
Pracownicy Rabenu przedstawili najważniejsze informacje dotyczące przedsiębiorstwa. Następnie zaprezentowana została praca urządzeń mechanicznych w firmowym magazynie, a pracownik zapoznał uczniów z zasadami składowania produktów oraz systemami informacyjnymi w firmie. Duże zainteresowanie uczniów wzbudził system przeciwpożarowy, który automatycznie załącza się w momencie powstania pożaru. Następnie uczniowie przyglądali się organizacji pracy w specjalnie wydzielonej strefie przeznaczonej do składowania produktów niebezpiecznych takich jak np. dezodoranty. Strefa ta jest oddzielona specjalną siatką, aby ewentualny ogień nie przedostał się na całą jej powierzchnię.
Kolejnym etapem zajęć w Rabenie były warsztaty edukacyjne podczas których nasi uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności.

Mosina, 16 kwietnia 2015r.