13 maja 2015r.

Liceum Ogólnokształcące - klasy wojskowe
Warsztaty antyterrorystyczne

Klasy wojskowe wzięły udział w spotkaniu z antyterrorystami SPAP Wydziału Sztabu policji KMP w Poznaniu połączone z seansem filmu „ Wróg numer jeden”. Celem warsztatów była edukacja uczestników spotkania, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego lub ataku bombowego. Podczas interaktywnego wykładu z elementami praktycznych ćwiczeń uczniowie poznali podstawowe informacje o policji i jej miejscu w systemie antyterrorystycznym kraju, podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie ataku terrorystycznego, podstawowe zasady bezpiecznej ewakuacji oraz praktyczne ćwiczenia ewakuacji wybranej grupy uczniów, zagrożenie bombowe, pokaz możliwych scenariuszy ataku oraz podstawowe zasady zachowania i współpracy ze służbami mundurowymi. Po zakończeniu części warsztatowej odbył się pokaz filmu ”Wróg numer jeden”, który opowiada historie schwytania Osamy bin Ladena.

antyterroryzm (55 kB)

Mosina, 13 maja 2015r.