22 września 2015r.

Wieczory z kulturą - "Przyjęcie dla głupca"

W ramach koła zainteresowań „Wieczory z kulturą” udaliśmy się do Teatru Nowego na przedstawienie „Przyjęcie dla głupca”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego i Technikum oraz uczniowie wybranych klas Szkoły Zawodowej.
     Przedstawienie „Przyjęcie dla głupca” jest grane w Teatrze Nowym od wielu lat i nadal cieszy się ogromną popularnością, a to ze względu na sporą dawkę humoru oraz wybitną grę aktorską. Dzięki niej przenosimy się do nowoczesnego mieszkania francuskiego wydawcy Pierre’a Brochant’a, któremu do szczęścia nic nie brakuje. Jest zamożnym kolekcjonerem sztuki, smakoszem wytrawnych win, ma piękną młodą żonę. Nudę cotygodniowych spotkań z przyjaciółmi zabija głupiec, którego każdy przyprowadza na kolejne kolacje. Zabawa jest pyszna, bo naiwniak nie podejrzewa podstępu, a zwycięża ten, który przyprowadzi większego głupca. Okazuje się jednak, że głupi bywa mądry, a mądry głupi. Jak w życiu, jesteśmy aktorami wielu ról. Tym razem ofiara pomściła swoje krzywdy, co najzabawniejsze, zupełnie przypadkiem, nawet o zemście nie myśląc.
     Liczne gagi sytuacyjne, rosnące napięcie i zwroty akcji przyprawiały nas o nieustający śmiech. Z drugiej strony świetny scenariusz i przekonująca gra aktorska dały nam możliwość przejrzenia się w krzywym zwierciadle i śmiania się z samych siebie. Z teatru wyszliśmy z cenną refleksją, że nie ma takiego głupstwa, którego nie dałoby się zakasować głupstwem jeszcze większym. I nie ma takiego mądrego, któremu nie dałoby się przyprawić oślich uszu.
     Dzięki „Wieczorowi z kulturą” mogliśmy choć na chwilę oderwać się od codziennej rzeczywistości, poprawić sobie humory i pełniej zintegrować się ze społecznością uczniowską. Zapraszamy na kolejny wyjazd w listopadzie!

Alicja Hinc - opiekun koła zainteresowań "Wieczory z kulturą"

Mosina, 22 września 2015r.