23 września 2015r.

Logmeeting w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

Uczniowie klas: III i IV technikum w zawodzie technik logistyk wzięli udział w kolejnej już edycji spotkań z logistyką „Logmeeting” - konferencji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistykiw Poznaniu, pn. „Tranpororters – bohaterskie zmagania logistyka”. Główną atrakcją było spotkanie z przedstawicielami jednego z największych operatorów logistycznych w Polsce.
Uczniowie mieli okazję poznać tajniki codziennych zmagań firm transportowych. Jak obsłużyć wymagającego klienta?, Jak zachować przy tym optymalny poziom bezpieczeństwa nie obniżając jakości usług? – to tylko niektóre problemy z jakimi spotykają się na co dzień liderzy usług transportowych. Poszukiwania rozwiązań optymalnych dla klienta to główny cel tego typu firm. Nasi uczniowie również mieli okazję wcielić się w rolę „poszukiwaczy” uczestnicząc w debacie mającej na celu przygotowanie oferty dla wymagającego klienta, planującego transport hiszpańskich płytek ceramicznych.
W programie znalazły się wykłady: „Wojny transportowe – optymalne rozwiązania branży logistycznej na przykładzie klienta branży budowlanej”, „Indywidualne zmagania-ciekawe przypadki z życia logistyka” oraz wykład dyrektora personalnego PEKAES S.A. Wszyscy uczestnicy otrzymali garść informacji dotyczących funkcjonowania firmy PEKAES, upominki oraz ceryfikaty.
Dla naszych uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk spotkanie to było skarbnicą wiedzy na temat doświadczeń oraz ciekawostek, których nie znajdą oni w szkolnych podręcznikach.

Mosina, 23 września 2015r.