8 października 2015r.

Zajęcia ze strzelectwa sportowego

W czwartek uczniowie klas I i II LO (klasy wojskowe) ponownie wzięli udział w zajęciach ze strzelectwa sportowego na terenie strzelnicy w Ludwikowie. Oprócz strzelania z karabinu pneumatycznego, które zaliczyli wszyscy uczestnicy zajęć, dodatkowo mogli zapoznać się z techniką posługiwania się i strzelania z łuku sportowego tzw. łuku bloczkowego. Ponownie zostały przeprowadzone zajęcia z musztry indywidualnej i zbiorowej, w której nasi uczniowie, a szczególnie klasy pierwszej robią coraz większe postępy. Dodatkową atrakcją było wspólne ognisko i możliwość lepszego poznania się nie tylko uczniów, ale również kadry instruktorskiej. Na końcu zajęć odbył się apel podsumowujący, na którym przedstawiono najlepsze wyniki strzeleckie. Tym razem zwyciężył uczeń klasy pierwszej LO Piotr Egel, któremu serdecznie gratulujemy sukcesu. Warto wspomnieć, ze wszyscy uczniowie, którzy ponownie wzięli udział w zajęciach poczynili postępy w strzeleckim rzemiośle uzyskując większą liczbę punktów w stosunku do pierwszego strzelania. Po skończonych zajęciach w drogę powrotna ruszyliśmy pieszo zaliczając kolejny marszobieg w ramach przygotowań do szkolnego rajdu i planowanego jesiennego marszobiegu, który odbędzie się pod koniec października. W szkole zameldowaliśmy się o godzinie 15.00 w dobrych humorach i bez kontuzji.

Mosina, 8 października 2015r.