14 października 2015r.

Żródło: Powiatowa 17

Żródło: www.telewizjastk.pl

Zobacz także relację w Teleskopie z dnia 14.10.2015 - tutaj  >>>

Dzisiejszy dzień, to szczególny dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Podniosłości dodali znamienici goście: goście m.in. starosta poznański Jan Grabkowski, wojewoda wielkopolski Piotr Florek, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Walkowiak, burmistrz gminy Mosina Jerzy Ryś oraz dyrektorzy i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół mosińskich.
     Podczas spotkania wypowiedziano wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli i pracowników oświaty. Dyrektor Zespołu Szkół Paweł Zawieja przybliżył genezę święta oraz zwrócił uwagę, że tegoroczne obchody Dnia Nauczyciela uwieńczyły, trwający od kwietnia, kompleksowy remont budynku szkoły finansowany ze środków budżetu Powiatu Poznańskiego. Starosta poznański obok życzeń złożonych nauczycielom i pracownikom szkoły podkreślił, że priorytetowym zadaniem współczesnej szkoły ponadgimnazjalnej jest przygotowanie młodzieży do życia w pełnym tego słowa znaczeniu. Absolwenci mają zostać nie tylko dobrymi fachowcami w swojej dziedzinie zawodowej, ale także muszą posiadać ogólną wiedzę i umiejętności, które pozwolą wejść w dorosłe życie. Zdaniem wielkopolskiego kuratora oświaty Elżbiety Walkowiak szkole powinny przyświecać trzy wartości: wymagania, wspieranie i wytrwałość, ponieważ od nich zależy sukces uczniów i nauczycieli. Bardzo wzruszające były słowa wojewody Piotra Florka, który wspominał swoje spotkanie po latach z pierwszą nauczycielką.
     Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie nauczycielki, która w sierpniu uzyskała stopień zawodowy nauczyciela mianowanego oraz przyrzeczenie pierwszoklasistów. Następnie młodzież złożyła życzenia i podziękowała pedagogom za ich trud, cierpliwość i wyrozumiałość oraz przygotowała program artystyczny. Na zakończenie gospodarze Zespołu Szkół zaprosili gości na spacer po wyremontowanym budynku szkoły i internatu oraz zaprosili na słodki poczęstunek, zasponsorowany przez współpracujące z placówką cukiernie i piekarnie.

Mosina, 14 października 2015r.