16 października 2015r.

Technikum na ”TOUR SALON”

Uczniowie klas pierwszych i drugich naszego technikum (technik hotelarstwa i technik logistyk) pod opieką pani Marzeny Adamczak i pana Krzysztofa Wiącka odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie ”TOUR SALON”. W tym dniu promowały się hotele i biura podróży oraz organizacje i stowarzyszenia turystyczne z całego świata. Młodzież miała możliwość zapoznać się z ofertą turystyczną i hotelarską oraz zdobyć przydatne materiały aby jeszcze lepiej przygotować się do zbliżającej się Olimpiady Hotelarskiej, w której nasi uczniowie będą brali udział. Ponadto nasi uczniowie w ramach rozszerzenia z geografii uczestniczyli w III Festiwalu Podróżniczym Śladami Marzeń, w ramach którego wzięli oni udział w dwóch konferencjach „Duch lasów deszczowych” oraz „ Budżetowe śniadanie z kangurami”. Dzięki tym prelekcjom mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu geografii i dowiedzieć się wielu przydatnych informacji min. jak tanio i bezpiecznie podróżować i zwiedzać Australię. Po konferencji mieli również możliwość udziału w konkursie wiedzy dot. w/w konferencji. Jedna z naszych uczennic z klasy pierwszej technikum hotelarskiego okazała się refleksem i odpowiedziała poprawnie na zadane pytanie zdobywając nagrodę niespodziankę. Po konferencji hotelarze i logistycy udali się jeszcze na ostatnie zwiedzanie stoisk, prowadzili rozmowy i zbierali przydatne materiały informacyjne. Wszyscy byli zadowoleni i pełni wrażeń opuszczali centrum targowe, w przyszłości chcieliby uczestniczyć w podobnych takich imprezach branżowych. Najbliższe targi, które planujemy odwiedzić to Międzynarodowe Targi ITB w Berlinie.

Mosina, 16 października 2015r.