20 października 2015r.

Pamiętamy - 20 października 1939r.

Przedstawiciele, poczet sztandarowy i licealne klasy wojskowe naszego Zespołu Szkół uczestniczyły w 76. obchodach upamiętniających publiczne rozstrzelanie, na mosińskim rynku, 15 mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości - 20 października 1939r. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się modlitwą przy grobie rozstrzelanych, skąd uczestnicy uroczystości przeszli na Mszę Świętą do kościoła parafialnego. Po nabożeństwie złożone zostały wiązanki kwiatów pod miejscem pamięci na Placu 20 Października.

Mosina, 20 października 2015r.