28 października 2015r.

Nagrody Starosty Poznańskiego

W Starostwie Powiatowym w Poznaniu podczas XI sesji Rady Powiatu w Poznaniu wręczone zostały Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego najzdolniejszym uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Poznański.
     Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu otrzymało 44 uczniów, którzy w poprzednim roku nauki w szkole ponadgimnazjalnej lub gimnazjum, prowadzonych przez Powiat Poznański uzyskali średnią ocen minimum 5,0. Nagrody Starosty Poznańskiego otrzymało 14 uczniów za wybitne osiągnięcia sportowe oraz 14 uczniów zasadniczych szkół zawodowych za dobre wyniki w nauce. W grupie tej nagrodzeni zostali także uczniowie naszego Zespołu Szkół: Natalia Kubasik i Adrian Wujczak, którym serdecznie gratulujemy.
     Warto przypomnieć, że stypendium Rady Powiatu przyznawane jest na okres roku szkolnego (od września do czerwca) w kwocie 250 zł netto, uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Warunkiem koniecznym do otrzymania stypendium jest uzyskanie średniej ocen w poprzednim roku nauki w szkole ponadgimnazjalnej, prowadzonej przez Powiat Poznański, równej co najmniej 5,0. Natomiast Nagroda Starosty Poznańskiego za wybitne osiągnięcia przyznawana jest w jednej z dwóch kategorii:
- jako uczeń szkoły prowadzonej przez Powiat Poznański, który wykazał się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie naukowej, społecznej, kulturalnej lub innej w danym lub ubiegłym roku szkolnym. Nagrody otrzymują laureaci konkursów i olimpiad szczebla krajowego i międzynarodowego. - jako uczeń zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonej przez Powiat Poznański, który za ostatni rok szkolny w szkole prowadzonej przez Powiat Poznański spełnił następujące kryteria: uzyskał średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych, uzyskał średnią ocen z przedmiotów ogólnokształcących nie niższą niż 4,0; uzyskał wzorową ocenę z zachowania; nie uzyskał oceny niedostatecznej z żadnego przedmiotów.
Wysokość lub formę nagrody (pieniężną lub rzeczową) określa Zarząd Powiatu w Poznaniu.

Mosina, 28 października 2015r.