9 listopada 2015r.

11 listopada - Święto Niepodległości

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowali i prowadzili uczniowie klasy 3C ZSZ pod kierunkiem nauczycielki historii. Wszyscy przypomnieli sobie tło historyczne odradzającego się państwa polskiego, sylwetki ważnych patriotów - Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego. Zadumaliśmy się nad bohaterstwem naszych przodków, którzy walczyli również o naszą wielkopolską ziemię. Pamiętamy o zbliżającej się rocznicy Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia. Uczniowie przypomnieli również o naszej lokalnej „słodkiej” tradycji wypieków rogali świętomarcińskich i zaprosili do radosnego świętowania tego dnia w gronie rodziny i przyjaciół oraz do skorzystania z oferty kulturalnej miasta Poznań, które tego dnia (11 listopada) zaprasza do wzięcia udziału w corocznych obchodach święta ulicy św. Marcina - gdzie czeka wiele atrakcji: koncerty, warsztaty, konkursy, pokaz sztucznych ogni….

Mosina, 9 listopada 2015r.