26 listopada 2015r.

Klasy wojskowe – zajęcia strzeleckie (4)

Uczniowie klas I i II LO (klasy wojskowe) spotkali się po raz kolejny z instruktorami strzeleckimi Bractwa Kurkowego w Mosinie na wspólnych zajęciach strzeleckich na terenie strzelnicy w Ludwikowie. Oprócz strzelania z karabinku pneumatycznego, zostały zorganizowane również zajęcia z rzutu ćwiczebnym granatem zaczepnym RG-42 w pozycji stojącej. Szkoleniowy granat ręczny RG-42 jest pomocą poglądowa ułatwiająca zapoznanie szkolonych z budową zewnętrzną granatów ręcznych. W nauczaniu zasad obchodzenia się z granatami w/w granat służy do demonstrowania sposobu uzbrojenia i rzucania nimi. Zanim uczniowie wykonali pierwsze rzuty granatem, zostali przeszkoleni z zasad jak je prawidłowo trzymać i wyciągać zawleczkę oraz co się dzieje z dźwignią spustową po jej zwolnieniu. Kolejnym etapem szkolenia były zajęcia terenowe z tzw. taktyki zielonej m.in. mała strzelanka z ASG i maskowanie. Głodni i zmarznięci mogli się ogrzać i upiec kiełbaskę przy ognisku. Najlepsi strzelcy to tym razem uczniowie klasy I LO: pierwsze strzelanie – Anastazja Ceglarek I miejsce, Sandra Pawlikowska II miejsce, Natalia Gryczka III miejsce. Drugie strzelanie: Piotr Krawczyk – I miejsce, Piotr Egel – II miejsce, Adrian Piotrowski – III miejsce.

Mosina, 26 listopada 2015r.