25 listopada 2015r.

Zajęcia terenowe hotelarzy

Hotelarze odbyli lekcje terenowe w hotelach: Szablewski, Agro, Poznańskim oraz na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.
Dzień zaczęliśmy od wizyty w hotelu Szablewski i Agro w Dymaczewie Nowym. Tam zwiedziliśmy obiekty hotelarskie, jednostki mieszkalne oraz zapoznaliśmy się z usługami, które świadczone są gościom hotelowym. Obsługa hoteli podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami z pracy w hotelu oraz udzieliła nam niezbędnych informacji o procedurach obsługi gości w trakcie pobytu. W hotelu Szablewski ciekawym doświadczeniem było zapoznanie się z usługami dla osób niepełnosprawnych. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Muzeum Ziemi, które mieści się na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Mieliśmy tam okazję zobaczyć kolekcję meteorytów. Największy znaleziony do tej pory fragment waży 261 kg, kolejny – ponad 150 kg. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się również jak wyglądało terytorium Polski w dalekiej przeszłości geologicznej – 160, 260, 325, a nawet 420 milionów lat temu. Cofnęliśmy się w czasie do czasów, gdy na terenie naszego kraju znajdowało się gorące, płytkie morze. Muzeum to ogromne zasoby różnych skał, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć i poznać lepiej minerały i skały, o których wcześniej uczyliśmy się na lekcjach geografii. Udaliśmy się także do lapidarium, czyli do ogród skalnego znajdującego się na terenach zielonych przy Instytucie Geologii UAM, kilkadziesiąt metrów od samego muzeum. Na końcu naszego dydaktycznego dnia zwiedziliśmy hotel Poznański, którego dogodne położenie przy autostradzie A2 gwarantuje obecność sporej grupy gości. W hotelu zapoznaliśmy się z nowoczesnymi wnętrzami oraz usługami dodatkowymi, w skład których wchodził kompleks 5 nowoczesnych sal konferencyjnych.

Mosina, 25 listopada 2015r.