15 grudnia 2015r.

Mikołaj z Rovaniemi

Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mosine zawitał Mikołaj z Rovaniemi! Przed Mosiński Ośrodek Kultury na spotkanie z tak wyjątkowym gościem tłumnie przybyły dzieci z mosińskich szkół i przedszkoli. W programie wizyty było m.in. zapoznanie ze straganami - domami rzemieślników Mikołaja, wysłuchanie koncertu świątecznych piosenek, wykonanych przez dziecięcy chór Mikołajki, obejrzenie wystąpień dzieci kilku przedszkoli i szkoły podstawowej oraz udział wszystkich w korowodzie tanecznym. Do pomocy przy organizacji tej imprezy włączyli się uczniowie naszej szkoły, jako wolontariusze. Było to miłe wydarzenie, zwiastujące zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Mosina, 15 grudnia 2015r.