5 marca 2016r.

Wojewódzka Liga Unihokeja

W sobotę reprezentanci naszej szkoły wspólnie z gimnazjalistami z Pecnej wystąpili w Gułtowach w kolejnym turnieju w ramach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja. Zagraliśmy dwa mecze rewanżowe z gospodarzami zawodów – drużyną Victoria Gułtowy oraz TLU Izolacje Toruń. Grano systemem 3 x 15 min. Po sukcesie w rozgrywkach szkolnych, czyli awansie do finału wojewódzkiego przyszedł czas na dwie porażki, jednak poziom meczy stał na wysokim poziomie i mógł się podobać – również gra naszych zawodników. Nasi uczniowie w pierwszym meczu ulegli TLU Izolacje Toruń 5 : 2 w tercjach (2 : 1, 0 : 1, 3 : 0). Przez pierwsze dwie tercje mecz był bardzo wyrównany, zdobyliśmy pierwsi bramkę, a w drugiej tercji doprowadziliśmy do remisu 2 : 2. Ostatnie minuty meczu, nie były już tak udane, brak sił i chwile dekoncentracji pozwoliły przeciwnikowi dobyć 3 kolejne bramki. Kolejny mecz drużyną gospodarzy miał podobny przebieg i ponownie przegraliśmy w końcowych minutach, tym razem 7 : 4 w tercjach (2 : 1, 2: 2, 3 : 1). Na początku postraszyliśmy Gułtowy zdobywając przepiękną bramkę i prowadziliśmy 1 : 0, następnie musieliśmy już wynik gonić, choć po dwóch tercjach sprawa była otwarta przegrywaliśmy tylko 4 : 3. Brak wyrównanej ławki rezerwowej ponownie zdecydował, że końcowe minuty należały do przeciwnika, który postawił „kropkę nad i” zdobywając kolejne trzy gole.
     Mimo porażki w dwóch meczach, może cieszyć gra zawodników, którzy postawili wysoko poprzeczkę, a przy odrobinie szczęścia i lepszej skuteczności mogli pokusić się o niespodziankę. Warto dodać, iż nie graliśmy w najlepszym składzie z powodu braku dwóch podstawowych zawodników, których wykluczyła z udziału choroba oraz praca. Liczymy, iż każdy turniej to zdobywanie doświadczenia, które w przyszłości będzie zapewne procentować.
     Po trzy bramki w turnieju zdobyli: Mateusz Wyzuj oraz Adrian Wujczak obaj z klasy II A ZSZ.

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

Mosina, 5 marca 2016r.

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja