17 marca 2016r.

Finałowe Zawody Mistrzostw Województwa w Unihokeju

Reprezentacja naszej szkoły w unihokeju chłopców zajęła VIII miejsce w Finale Wojewódzkim rozegranym w Swarzędzu. Drużyna odniosła spory sukces, jednak mogło być jeszcze lepiej. W grupie A zagraliśmy pierwszy mecz z v-ce mistrzem z ubiegłego roku szkołą II LO z Gniezna (III miejsce w finale Mistrzostw Polski). Mecz układał się po naszej myśli i długi czas prowadziliśmy, jednak ostatnie minuty zadecydowały, że straciliśmy szybko 2 bramki i przegraliśmy 3 – 4. Drugi mecz zagraliśmy z ZSO Wolsztyn i tutaj przeciwnik pokazał swoją wyższość wygrywając z nami 4 – 0. Mimo dwóch porażek drużyna miała jeszcze szanse awansu do półfinału. Warunek – zwycięstwo w kolejnym meczu z zespołem ZST Turek (drużyna w naszym zasięgu). Niestety pechowo stracona bramka już na początku meczu wprowadziła dużą nerwowość i gonienie wyniku. Nie omijały nas też kontuzje, której doznał najlepszy nasz strzelec – Mateusz Wyzuj. Sytuacji na strzelenie bramek było kilka, jednak bramka była jak zaczarowana. W ostatnich sekundach przeciwnik wyszedł z kontrą i strzelił drugą bramkę. Ostatecznie przegraliśmy 0 – 2. Na koniec przyszło nam się zmierzyć w meczu o 7 miejsce z I LO Konin. Niestety włożony wysiłek w poprzednie mecze dał się we znaki naszym chłopakom i przegraliśmy 1 -2, choć na boisku byliśmy o wiele lepsi, także pod względem technicznym.
     W zawodach zabrakło trochę szczęścia, a także doświadczenia w decydujących momentach. Porażki także uczą, co zapewne zaprocentuje w przyszłym roku. Drużyna jest głodna kolejnych sukcesów, a to najważniejsze.
     Gratulujemy chłopakom i tak znaczącego wyniku, drużyna robi cały czas postępy. Zaangażowanie w treningi i włożony wysiłek już przynosi efekty. Jesteśmy czołówką województwa jednego z najmocniejszych w kraju. Warto dodać, iż w zawodach brały udział II i III drużyna Mistrzostw Polski z ubiegłego roku (ZS nr 1 Swarzędz i II LO Gniezno).
     W zawodach wystąpili: Sebastian Tylczyński (bramkarz), Tomasz Ratajczak – kapitan, Bartosz Ziółkowski, Bartłomiej Wojciechowski, Mateusz Wyzuj, Adrian Wujczak, Kacper Grelak, Daniel Skrzypczyk, Paweł Tylczyński. Z powodu choroby nie wystąpił – Jakub Sikorski (bramkarz).

Mosina, 17 marca 2016r.