18 marca 2016r.

Spotkania z kulturą

W piątkowy wieczór uczniowie Zespołu Szkół, w ramach koła zainteresowań „Spotkania z kulturą” wybrali się do Teatru Nowego w Poznaniu na przedstawienie „Obsługiwałem angielskiego króla”.
     Spektakl przedstawia historię Jan Dziecię, którego życie obfituje w pagórki i zakręty. Od pikolaka, handlującego gorącymi serdelkami na dworcu po wytwornego obera luksusowego hotelu z odznaczeniem cesarza Abisynii.
     Teatralna adaptacja w reżyserii Piotra Cieślaka trafnie zobrazowała niezmienny od lat styl bycia czeskiego społeczeństwa. Bardzo dobrym pomysłem okazała się niemal nieustanna obecność na scenie dwóch postaci: głównego bohatera - młodego oportunisty i starszego, z uśmiechem wspominającego swoje życie mężczyzny, grana przez pana Michała Grudzińskiego. Oprócz wyśmienitej gry aktorskiej uczniom podobała się spora dawka ciepłego humoru oraz realizmu magicznego, który przyniosła już pierwsza scena z unoszącymi się ku niebu świetlikami.
     Następny wyjazd 27 kwietnia na przedstawienie „Elsynor”. Serdecznie zapraszamy!

Alicja Hinc – opiekun koła zainteresowań „Spotkania z kulturą”

Mosina, 18 marca 2016r.