26 kwietnia 2016r.

Przedstawienie z okazji obchodów rocznicy chrztu Polski

We wtorek odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji obchodów Roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Uczniowie klasy II A szkoły zawodowej przybliżyli pół żartem pół serio okoliczności tego przełomowego w historii Polski wydarzenia. Rzecz działa się na zmianę na dworze Mieszka I, w którego rolę wcieliła się Natalia Brzozowska oraz Bolesława Okrutnego (Mateusz Matecki). Młodzi aktorzy podeszli do scenariusza przedstawienia z humorem, dzięki czemu widownia również świetnie się bawiła. Nie zabrakło jednak elementu grozy, kiedy Dobrawa (Kasia Kurowska) próbowała przeciwstawić się swojemu ojcu w kwestii zamążpójścia. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze: Mieszko I, za namową kapłana (Natalia Kubasik), zgodził się przyjąć chrzest, a Dąbrówka wyznała władcy Polan miłość.
Parafrazując słowa J. Piłsudskiego, można bez wątpienia stwierdzić, że młodzież naszej szkoły szanuje i ceni swoją przeszłość, dlatego jest godna szacunku, teraźniejszości oraz prawa do przyszłości.

Mosina, 26 kwietnia 2016r.