3 maja 2016r.

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczestniczyliśmy, wraz z pocztem sztandarowym i uczniami klas wojskowych, w zgromadzeniu patriotycznym, reprezentując szkołę w uroczystościach święta narodowego 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Zebraliśmy się na placu przy pomniku Tadeusza Kościuszki wśród innych delegacji szkół, stowarzyszeń, związków i organizacji społecznych, po czym wysłuchaliśmy wystąpienia Burmistrza Gminy Mosina oraz złożyliśmy wiązanki i kwiaty pod pomnikiem. Uczniowie klasy pierwszej wojskowej Liceum Ogólnokształcącego reprezentowali szkołę, pełniąc wartę honorową przy pomniku. Następnie wzięliśmy udział w uroczystym przemarszu ulicami miasta. Uroczystość zakończyła msza święta w intencji ojczyzny.

Mosina, 3 maja 2016r.