9 czerwca 2016r.

1050. rocznica Chrztu Polski

W Zakończyliśmy kolejny etap obchodów Jubileuszu 1050 tej rocznicy Chrztu Polski. Był to konkurs prac graficznych inspirowanych Jubileuszem. Wpłynęły 3 prace i nagrodzono je w kolejności:
     1. Klaudia Drobińska, kl. IITL;
     2. Martyna Drobińska, kl. IITL;
     3. praca zbiorowa uczennic klasy IIa ZSZ: Dominiki Szubert, Natalii Kubasik, Jagody Bąkowskiej i Pauliny Weinert.
Oceny prac i wyłonienia laureatów podjęło się jury w składzie: s. Damiana, J. Murawa, A. Iwan i D. Woźniak - nauczyciele z naszej szkoły. Prace pokazały zrozumienie tematu i jego aspektów. Autorki wykazały się wiedzą historyczną i talentami plastycznymi. Prace, które zdobyły I i II miejsce wykonano trudną i pracochłonną techniką wyklejanki. O kolejności wyróżnień zadecydowały względy plastyczne i estetyczne, gdyż poziom merytoryczny był wyrównany.
Najlepsza praca będzie oprawiona i zawieszona w szkole jako jeden ze znaków obchodów Jubileuszu.

Mosina, 9 czerwca 2016r.