7 października 2016r.

Międzywojewódzka Opalenicka Liga Unihokeja

     Reprezentanci naszej szkoły w unihokeju zostali zgłoszeni do Międzywojewódzkiej Opalenickiej Ligi Unihokeja. Uczniowie rozegrają w sumie 18 spotkań systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. W lidze wystąpi 10 drużyn, które w szeregach swych posiadają znakomitych zawodników mających już za sobą występy w pierwszej lidze. Liga jest kategorią open, czyli występować mogą w niej gracze bez ograniczenia wiekowego, także seniorzy. Będzie to wielki sprawdzian dla naszej – młodej drużyny, której skład zostanie uzupełniony o zawodników z zaprzyjaźnionej szkoły z Gimnazjum w Pecnej. Pierwsza kolejka już w niedzielę 9 października, w której rozegramy trzy mecze. Poniżej prezentacja występujących zespołów z którymi będziemy się mierzyć:
UKS Absolwent Siedlec - w Siedlcu trwa odbudowa wielkiego Absolwenta, który ma nawiązać do czasów świetności klubu: 7 medali Ekstaligi Seniorów w latach 2002-2011.
Horyzont Kołaczkowo - zawodnicy z Kołaczkowa wielokrotnie stawali na podium zawodów organizowanych przez Wielkopolski Związek Unihokeja. W pierwszej edycji Opalenickiej Ligi Unihokeja w 12 meczach, 9 wygrali i 1 zremisowali i zdecydowanie zdobyli mistrzostwo.
FC Kala-Izolacje Toruń - wyjadacze z Toruńskiej Ligi Unihokeja, aktualny wicemistrz Ogólnopolskiej Ligi Unihokeja. Systematycznie poprawiają grę, a w Toruniu odpowiadają też za szkolenie młodzieży i prowadzenie drużyny TLU w rozgrywkach Polskiego Zwiazku Unihokeja
Unihokej Team Brójce - zespół debiutujący w rozgrywkach. Młoda drużyna złożona z zawodników którzy w tym roku wywalczyli na festiwalu unihokeja w Elblągu 5 miejsce oraz absolwentów, którzy dwa lata wcześniej na wspomnianym festiwalu zdobyli brązowe medale.
Krokodyle Floorball Poznań - świetna drużyna ze stolicy Wielkopolski. Inicjatorzy rozgrywek amatorskich w Wielkopolsce wraz z Floorball-Team Kotlin. Mistrz Wielkopolskiej Amatorskiej Ligi Unihokeja 2014.
Flash of Ball Nowy Tomyśl - w zeszłym roku pokazali, że gdyby nie krótka ławka rezerwowych walczyli by w OLU o medale. W tym roku podobno mobilizują się i lepiej organizują - będą celować w podium.
Floorball-Team Kotlin - mistrz Wielkopolskiej Amatorskiej Ligi Unihokeja 2013. Drużyna wraca po roku przerwy do gry. Podstawy są ku temu jak najlepsze bo w Kotlinie jest świetne zaplecze młodzieży, aktualni mistrzowie Wielkopolski Gimnazjady i druga drużyna festiwalu w Elblągu.
OSiR Spartanie Opalenica (dwie drużyny) - organizator ligi, w swojej trzyletniej historii rozwijają się niesamowicie. W pierwszym roku byli chłopcem do bicia dla ekip z Tomyśla, Poznania i Kołaczkowa - w ubiegłym sezonie jako jedyni pokonali Mistrza OLU Kołaczkowo i to aż dwukrotnie. W historii mają też pojedyńcze zwycięstwa z obecnymi ekstraligowcami z Łodzi i Torunia.

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja