8 października 2016r.

Rajd Jesienny 2016

     Sobota była w Zespole Szkół w Mosinie czasem integracji podczas trudu rajdowego marszu. Uczniowie i nauczyciele spotkali się w szkole, aby jak co roku wspólnie przemierzać tereny Mosiny i przyległe obszary Wielkopolskiego Parku Narodowego. Słotna pogoda nie dawała się długo prosić o poprawę. Deszcz padający od wczesnych godzin porannych ustał na 10 minut przed planowanym wymarszem. Mieliśmy szczęście.
Tegorocznej imprezie, oprócz integracji przyświecał jeszcze jeden cel - uczczenie Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski. W dniach poprzedzających rajd przygotowano materiały dydaktyczne związane z tym historycznym wydarzeniem i omówiono je z uczniami. Zaprezentowano fragmenty artykułów odnoszące się w różnych aspektach do chrztu Polski i jego uwarunkowań historycznych, politycznych i moralnych. Uczniowie odpowiedzieli na problemowe pytania i wyrazili swoje poglądy na ten temat. Z takim "bagażem" wiedzy ruszyliśmy w trasę.
Po przejściu pierwszej części rajdu ulicami Mosiny dotarliśmy do skrzyżowania ul. Mokrej i Szosy Poznańskiej. Stamtąd dotarliśmy na szczyt Osowej Góry, pokonaliśmy symboliczne 1050 metrów dla uczczenia Wielkiego Jubileuszu. Zakończyliśmy trasę przy wieży widokowej na wzgórzu pożegowskim i ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Tam, w stołówce internatu czekała na nas apetycznie pachnąca grochówka, bułeczki i gorąca herbata. Po posiłku dyr. Paweł Zawieja podziękował uczestnikom i zakończył imprezę.
Warto było być z nami w to sobotnie przedpołudnie. Teraz myślimy już o następnym Rajdzie Jesiennym.





Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym






Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja