9 października 2016r.

Inauguracja Ligi Unihokeja

     W niedzielę, reprezentanci naszej szkoły wspólnie z uczniami z Gimnazjum w Pecnej zainaugurowali rozgrywki w Międzywojewódzkiej Opalenickiej Lidze Unihokeja. Liga ta jest zaliczana do Pierwszej Ligi Polskiej, która została podzielona na 4 grupy. Mistrz będzie ubiegał się w turnieju finałowym o prawo gry w Ekstraklasie Polskiej.
W pierwszej kolejce rozegraliśmy 3 mecze. Debiut był bardzo udany, ponieważ już w pierwszym spotkaniu pokonaliśmy wyżej notowanego rywala z Siedlec 4 : 3, a popis gry i umiejętności strzeleckich dał nasz uczeń Tomasz Ratajczak z klasy IIIa strzelając wszystkie 4 bramki. W kolejnym pojedynku zagraliśmy z drużyną z Torunia, mecz był bardzo wyrównany, pierwsi strzeliliśmy bramkę, jednak doświadczenie przeciwnika wzięło górę i w efekcie przegraliśmy 1 : 2. Ostatni mecz zagraliśmy z drużyną z Brójc, która pokazała klasę i wypunktowała naszą drużynę 4 : 0. Zabrakło sił i odpowiedniego przygotowania fizycznego.
Początek ligi wstydu nie przyniósł, wszystkie mecze były bardzo wyrównane. Oglądając inne drużyny i wyniki można stwierdzić, iż z każdym będzie można wygrać, decydująca będzie dyspozycja dnia, a także skuteczność, którą musimy poprawić. Wracamy więc z 3 punktami. Pozostało jeszcze 15 meczów. Kolejna kolejka 5 listopada.

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja