25 października 2016r.

Hotelarze z WODZICZKI w poznańskich hotelach

Nasi Hotelarze z klas I b TH, II b TH oraz III b TH odwiedzili poznańskie hotele. Pierwszym z nich był Hotel HP Park *** , który zachwycił wszystkich swoją lokalizacją oraz serdecznym przyjęciem i profesjonalną obsługą. Następnym był obiekt hotelarski zlokalizowany przy jeziorze Rusałka to Hotel Campanilie **, który zainteresował nas swoim oryginalnym wystrojem związanym z Haloowen i nietypową kartą Menu. Ostatnim odwiedzanym przez nas był najbardziej nowoczesny Hotel IBIS ** w Suchym Lesie, który zaskoczył nas najnowocześniejszym wyposażeniem zarówno w recepcji, restauracji jak i pokojach hotelowych. Jest to obiekt, który powstał w maju tego roku i stawia na nowoczesność i konkurencyjność wśród ofert. Jego nowoczesny design zachwycił naszych uczniów.
Dzięki przychylności Dyrekcji i Kierownictwa Hoteli, mogliśmy zapoznać się z wyposażeniem poszczególnych pomieszczeń hotelowych, min. sal konferencyjnych, pokoi hotelowych, restauracji i lobby hoteli, poznać, na czym tak naprawdę polega praca hotelarza. Na koniec wizyt mogliśmy zadawać pytania, na które znakomicie odpowiadali nam specjaliści,kierownicy i asystenci za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Uczniów, którym nie udało się z nami pojechać na tą wycieczkę, zachęcamy do zapoznania się z ofertą odwiedzanych hoteli, które w przyszłości mogłyby być ich pierwszą praktyką.
     HOTEL HP PARK*** - http://poznan.hotelepark.pl
     HOTEL CAMPANILIE ** - http://www.campanile.com/pl/polska/hotels-poznan
     HOHOTEL IBIS ** - http://www.ibis.com/pl/hotel-9834-ibis-poznan-polnoc/index.shtml
Na koniec wycieczki udaliśmy się do samego serca Poznania, czyli do zrekonstruowanego Zamku Królewskiego na Wzgórzu Przemysła. Tam zwiedziliśmy Salę Przemysła, gdzie poznaliśmy historię Polski i Poznania oraz podziwialiśmy panoramę miasta z tarasu widokowego. Po wizycie w zamku udaliśmy się zobaczyć żywą makietę dawnego Poznania, która została wykonana w skali 1:150. Tam wysłuchaliśmy 27-minutowy komentarz opowiadający o dawnym Poznaniu, o życiu, jakie prowadzili w nim poznaniacy i o tym, jak miasto zmieniło się przez wieki. Sama makieta pozwoliła nam zapoznać się z układem urbanistycznym miasta lokowanym na prawie magdeburskim. W drodze do autokaru powędrowaliśmy jeszcze na Stary Rynek.

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja