19 marca 2017r.

Zagraniczne praktyki hotelarzy - Malaga

! Hola !

     Mija drugi tydzień naszego pobytu w Maladze. W tym czasie odwiedził nas pan dyrektor Paweł Zawieja. Podczas pobytu Dyrektor przyglądał się zajęciom z języka hiszpańskiego, wziął udział w naszym cotygodniowym spotkaniu z tutorem – panią Magdą i sprawdził nienaganne porządki w pokojach. Mamy nadzieję, że wypadliśmy dobrze i nie musi się o nas martwić!
„Hotelarze Wodziczki” pracują w czterech hiszpańskich hotelach: Hotel Itaka Malaga_Lasconi for Hotels SL, Hotel Soho Los Naranjos, Soho Boutique Hotels Malaga SL i Soho Bahia Malaga_ Consultora Hotelera Sl i pod okiem swoich opiekunów – często przystojnych Hiszpanów i przesympatycznych Hiszpanek, doskonalą swoje kompetencje zawodowe i umiejętności językowe. Na stanowiskach pracy czujemy się już pewnie i profesjonalnie wykonujemy swoje obowiązki. Po Maladze poruszamy się jak po Mosinie, odkrywamy coraz to piękniejsze zakątki miasta, chociaż miejscami najczęściej odwiedzanymi są: Plaza de la Constitucion, Puerto de Malaga, Larios Centro i sklepy Mercado Merced i oczywiście plaża. W ostatnich dniach mogliśmy podziwiać piękne wzburzone morze z imponującymi falami. W najbliższy poniedziałek wybieramy się do fortecy obronnej Alcazaba i Museo Picasso.
Przebywanie w rodzinach hiszpańskich pozwala nam poznawać codzienne życie mieszkańców, ich zwyczaje i upodobania. Zauważyliśmy, że w Hiszpanii ludzie lubią jeść obiad, kolację wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy poza domem. Są bardzo towarzyscy. Do późnych godzin wieczornych przesiadują w restauracjach, barach i spędzają czas na na wesołych pogawędkach. W godzinach dopołudniowych wiele starszych, eleganckich i zadbanych osób spotyka się ze swoimi znajomymi w kawiarniach, barach, popijając kawę i przegryzając ciastko. Przyjemnie patrzeć na wesołych, rozbawionych Hiszpanów, którzy znajdują czas dla swoich bliskich i znajomych.
Malaga jest to także miasto tętniące życiem kulturalnym. W ubiegły weekend odbył się festiwal tańca i muzyki różnych narodów, a w tym tygodniu możemy przejść się po czerwonym dywanie, który symbolizuje rozpoczęcie festiwalu filmu hiszpańskiego.
Dowiedzieliśmy się także, że miasto boryka się z dużym problemem bezrobocia, czego przejawem są osoby biedne, często bezdomne, żebrzące na ulicach, pod sklepami.
Przed nami jeszcze dwa tygodnie pobytu. Mamy nadzieję, że przyniosą nam jeszcze wiele wrażeń i niezapomnianych przeżyć.


!Hasta luego!   
„Hotelarze z Wodziczki”   
Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja