21 marca 2017r.

Powitanie wiosny

Dniem naszego Patrona prof. Adama Wodziczki

     W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny spotkaliśmy się na szkolnej uroczystości obchodów Dnia Patrona naszej Szkoły, profesora Adama Wodziczki. Adam Wodziczko był wyjątkowym człowiekiem. Jego pasja życiowa - ochrona przyrody, przekładała się na osiągnięcia naukowe. Przesłanie naukowca, że przyrodę należy chronić kompleksowo, krajobraz, rośliny i zwierzęta, jest dzisiaj tak samo aktualne. Profesor Adam Wodziczko stworzył podstawy nauki zwanej fizjotaktyką, czyli nauką o stosunku człowieka do przyrody, tworząc właściwą dla niej terminologię. Zabiegał o utworzenie trzech parków narodowych, które zaprojektował: Wielkopolskiego , Wolińskiego i Słowińskiego oraz dziesiątków rezerwatów przyrody.
W uznaniu zasług dla dokonań profesora Adama Wodziczki, jego imię zostało nadane naszej szkole 14 października 1990 roku. Z okazji Dnia Patrona klasa III a ZSZ, uczennice z klasy II a ZSZ i Andres z klasy IV a TL, zaprezentowali przedstawienie o tematyce ekologicznej.
W tym roku hasłem przewodnim naszych działań proekologicznych jest: „Ochrona różnorodności biologicznej”. Elementem obchodów Dnia Patrona był także konkurs wiedzy o tematyce ekologicznej, prezentacja dotycząca ochrony różnorodności biologicznej, ekspozycje w salach lekcyjnych na temat prof. Adama Wodziczki.

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym


Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja